Je WordPress stále najlepším zdrojom bezplatných tém WordPress?

Výber témy je jedným z najdôležitejších rozhodnutí, ktoré môžete urobiť pri nastavovaní svojich webových stránok. Adresár tém WordPress je už dlho prvým výzvou pre používateľov systému WordPress, ktorí sa snažia navrhnúť štýl svojich stránok, ale vznikli otázky o tom, či je to najlepšia voľba pre vlastníkov stránok a vývojárov tém, na ktoré sa môžu spoľahnúť..

Nedávny zásah proti rozlišovaniu medzi funkčnosťou a prezentáciou zo strany Tím na kontrolu tém WordPress kladie otázku, či je WordPress.org stále najlepším zdrojom bezplatných tém WordPress, do centra pozornosti. V tomto článku sa budeme venovať pozadí nedávneho kerfuffle, zvážime, či by WordPress.org mala byť stále predvoleným cieľom pri hľadaní bezplatných tém WordPress, a upozorniť na niektoré užitočné alternatívy. Začnime nejakým pozadím!

O čom to je?

Dohľad nad migráciou obsahu je jadrom väčšiny nedávnej drámy. ako Krčma WP zdôraznil, že tím pre kontrolu tém má už istý čas zavedenú politiku, ktorá autorom tém zakazuje definovať generovanie užívateľského obsahu. Dôvody sú nesmierne rozumné: používatelia by pri zmene tém nemali stratiť údaje.

Počas procesu presunu požiadaviek na tému z Codexu do nového domova v USA, žiaľ, žiaľ Príručka na kontrolu tém, táto požiadavka bola vynechaná. Chip Bennett zaslal zhrnutie chýbajúcich oddielov späť v máji 2015. Zvlášť relevantná časť je uvedená nižšie:

Prezentácia verzus funkčnosť
Keďže účelom motívov je definovať prezentáciu užívateľského obsahu, motívy sa nesmú používať na definovanie generovania užívateľského obsahu ani na definovanie možností alebo funkcií stránok nezávislých od témy..

Zjednodušene povedané, príbeh toho všetkého bol taký, že témy boli na WordPress.org posudzované nekonzistentne, zatiaľ čo dve verzie požiadaviek sa vznášali online súčasne..

Keďže tím WordPress (retrospektívne) sprísňoval nekonzistentne uplatňované pokyny, mnoho vývojárov bezplatných tém sa prirodzene začalo cítiť ako štipka, pretože predtým prijaté témy boli náhle zamietnuté a čelia drahým ďalším vývojovým prácam, aby veci boli v poriadku..

Codeinwp zašiel až tak ďaleko, že vydal bezplatnú nedávnu tému Parallax One, ale úplne ju vynechal z adresára tém WordPress – väčšinou v reakcii na to, že bol uvedený v pôvodnej diskusii o tejto téme v tíme pre kontrolu tém. Túto tému sa podrobne venovali vo svojej júlovej správe o transparentnosti. Čo má teda spoločné s baseballom spoločné s majiteľom stránok? Poďme na to.

Prečo by sa vlastníci stránok mali zaujímať o odvetvie, ktoré sa hádá o voľných témach??

Z vyššie uvedených dôvodov môžu vlastníci stránok preberať dve cesty:

  1. V minulosti sa zjavne uplatňovali nejednotné normy týkajúce sa prijímania do oficiálneho adresára tém. Nejde iba o nepohodlie pre vývojárov, ale o to, že je oveľa ťažšie získať podporu pre existujúce témy, ktoré padnú za škodu. Znepokojujúca je aj myšlienka, že téma môže byť platná dnes a zajtra sa odrazí.
  2. Niektorí legitímni vývojári tém, ako napríklad začali uvádzať kvalitné bezplatné témy úplne oddelene od oficiálneho adresára, tak to už zjavne nie je jediná prehliadka v meste..

Pridajte k tomu, že mnohým vlastníkom stránok jednoducho nebude záležať na rozdieloch medzi prezentáciou a funkčnosťou, pokiaľ téma vyhovuje ich potrebám a vidíte, prečo by ľudia mohli začať uvažovať o hľadaní bezplatných tém inde. Pozrime sa na niektoré z možností.

Alternatívne zdroje pre kvalitné bezplatné WordPress témy

Varovné slovo skôr, ako začnete hľadať bezplatné témy WordPress mimo útulných obmedzení oficiálneho adresára: tu existuje ďalšia úroveň zodpovednosti z hľadiska hodnotenia. Vystupujete z mimoriadneho pohodlia a bezpečnosti, ktoré vám ponúka tím vyhradený na kontrolu tém. S týmto upozornením sa pozrime na niektoré solídne zdroje tém zadarmo.

WPExplorer.com

Najlepšie bezplatné WordPress Témy

Dúfajme, že teraz viete, že ponúkame bezplatné témy iba pre našich čitateľov! Všetky naše témy boli vytvorené pomocou bezpečného a platného kódu a témy ako téma Zero WordPress zahŕňajú prémiové funkcie zadarmo. Máme veľa skvelých bezplatných tém pre podnikanie, blogovanie a portfóliá a živé ukážky, aby ste mohli vidieť všetky funkcie tém v akcii. Chcieť viac? Mnohé z našich tém majú na Creative Market k dispozícii prémiové verzie, ktoré sa dodávajú s pridanými možnosťami prispôsobenia motívov a prémiovou podporou tém.

JustFreeThemes

Len zadarmo témy.

JustFreeThemes splní sľub svojho názvu a obsahuje viac ako 400 vysoko kvalitných bezplatných tém vrátane obľúbených položiek, ako sú Zerif Lite a Lifestyle. Živé a administrátorské ukážky sú k dispozícii pre väčšinu tém, takže môžete pneumatiky pred nakopnutím nakopnúť. Ak hľadáte konkrétne riešenie, môžete tiež prehliadať podľa kategórií, napríklad blogovanie alebo elektronický obchod.

FabThemes

Fab Themes

FabThemes Na prvý pohľad vyzerá celkom solídne a na palube je viac ako sto štýlovo vyzerajúcich bezplatných tém. Môžete vyhľadávať podľa jednotlivých kategórií, ako je elektronický obchod a jedlo, a vítaná je aj možnosť vyhľadávania podľa farby. Zahrnutý je aj 5-hviezdičkový systém hodnotenia, ktorý vám poskytne trochu hlbší prehľad o tom, ako jednotlivé témy viedli u iných ľudí.

Nevýhodou bolo, že v čase preskúmania boli možnosti náhľadu pre všetky témy mimo činnosti. Kliknutím na odkaz na ukážku ste jednoducho získali 404. Sme si istí, že ide o dočasnú škytavku, ale zároveň to nie je problém, na ktorý narazíte na WordPress.org.!

Mali by sa vlastníci stránok odsťahovať od stránky WordPress.org?

Ak máte záujem o bezplatnú tému, WordPress.org je stále hlavným zdrojom, ktorý sa pravdepodobne čoskoro nezmení. Traja alternatívni poskytovatelia bezplatných motívov, ktoré sme zdôraznili vyššie, ponúkajú skutočne zaujímavé možnosti tematiky, ale jednoducho nemôžu konkurovať hĺbke možností zobrazených v oficiálnom adresári tém..

Nemalo by sa podceňovať ani množstvo zdrojov, ktoré sa zameriavajú na vytváranie vysoko kvalitných, bezpečných a kompatibilných tém v oficiálnom adresári. Aj keď všetci tvrdia, že si témy dôkladne prečítajú, žiadny z alternatívnych poskytovateľov bezplatných tém nemá zavedenú infraštruktúru, ktorú má WordPress.org.

Navrhli by sme rozumnú stratégiu, aby sme najskôr preskúmali najobľúbenejšie bezplatné témy na webe WordPress.org a potom rýchlo prehľadali tri vyššie uvedené alternatívy. Týmto spôsobom pokrývate väčšinu základní v čo najkratšom čase a dávate si najlepšiu šancu na nájdenie spoľahlivej bezplatnej témy, ktorá zodpovedá vašim potrebám..

záver

Nedávny nesúhlas s kritériami akceptácie na WordPress.org bol mätúci. Z dlhodobého hľadiska je to však výhoda pre všetkých, ktorých sa to týka. WordPress.org bol nútený vyčistiť svoj čin, pokiaľ ide o štandardizáciu kritérií prijatia (v konečnom dôsledku dobrá správa pre všetkých), a povzbudili sa nezávislí tvorcovia tém, aby preskúmali vzrušujúce nové možnosti záznamu..

Webové stránky ako WPExplorer a ostatné uvedené vyššie predstavujú skutočnú alternatívu k nájdeniu bezplatných tém, ale ich zdroje inventára a recenzie sú samozrejme stále ďaleko za oficiálnym adresárom celkovo. WordPress.org je zatiaľ stále najlepším celkovým zdrojom bezplatných tém z hľadiska množstva, ale majitelia stránok sa vyzývajú, aby vyskúšali ďalšie možnosti, pretože inde nájdete viac funkcií a lepší kód..

Radi by sme počuli vaše myšlienky. Myslíte si, že WordPress.org je stále jedinou hrou v meste alebo ste si začali overovať alternatívne zoznamy? Spojte sa s nami a dajte nám vedieť!