Môj krásny život WordPress: Zoznámte sa s Freddym

Som Freddy Muriuki, nezávislý bloger WordPress a webový dizajnér na čiastočný úväzok. Aj keď je o mne niečo zložité písať, pokúsim sa čo najlepšie, aby som vám nahliadol do môjho krásny život WordPress. Je to ohliadnutie za krásnym životom, ktorý ste mi tak milostivo pomohli vybudovať.

Všetko to začalo v decembri 2008, keď som objavil WordPress.com. Samozrejme, predtým som sa rozrástol o nezabudnuteľný záujem o všetky veci webdizajnu, keď som začal pracovať v internetovej kaviarni už v roku 2007, niekoľko mesiacov po ukončení strednej školy. Viac o tom za chvíľu.

Dlho predtým, ako som navrhol web, alebo dokonca WordPress, som vedel, že chcem písať. Keď som mal 12 rokov, zostavil som svoj prvý poviedok; Dobrodružstvá Ronnie a priateľov, ktorý neskôr zmizol z mojej skrinky za záhadných okolností. V tom jemnom veku som si ani raz nenapadlo, že by som napokon položil chlieb na písanie na stôl alebo radšej na blogovanie.

Predtým, ako som objavil blogovanie, som písal poviedky, básne, listy a čokoľvek a neskôr ich poslal (a oveľa, oveľa neskôr e-mailom) priateľom a milovníci. Páčilo sa mi nalievanie myšlienok do slov a dlho som bol závislý na tom, koľko som dosiahol jednoduchým vložením pera na papier. Hovorím tu o romantických výbojoch, o snoch každého mladého muža. Samozrejme, pomohlo to aj mojim známkam.

Keď som chodil na strednú školu, zabudol som všetko o písaní tri dobré roky, než som sa nakoniec rozhodol vyzdvihnúť remeslo a napísať druhú splátku filmu „Ronnie and Friends“. Po absolvovaní, o rok neskôr, som dal písať na horák, keď som išiel pracovať ako učiteľ UT. Moja spásonosná milosť však prišla vo forme práce obsluhy v kaviarni v kaviarni, ktorú som pristál o niekoľko mesiacov neskôr.

cyber-computer-cafe

V kaviarni sa toho veľa stalo. Táto príležitosť mi otvorila oči do úplne nového sveta. Stretol som toľko ľudí, online aj offline. Jeden z ľudí, s ktorými som sa stretol online, Boh mu žehnaj, ma predstavil písaniu SEO. Zároveň, keďže som mal neobmedzený prístup na internet, vyvinul som intenzívnu lásku k webdizajnu, ktorý som sa deň čo deň učil.

V čase, keď som odišiel na univerzitu, o pár mesiacov neskôr, som bol nedostatočne platený autor SEO a začiatočník pre webové dizajnéry. Tiež som sa naučil nejaké C ++, takže som sa už bavil s počítačmi a písal. Nevyrovnaná a skromná platba za písanie SEO ma nijako neobťažovala a nemôžem si spomenúť, či je to preto, že som bol na univerzite čerstvý s určitými úsporami na strane, alebo jednoducho preto, že som si písanie užil..

Do univerzity som nastúpil v novembri 2008 a do decembra toho istého roku som písal pravidelne večer. Celé moje písanie sa sústredilo okolo SEO a niekoľkých ďalších svetských tém. Potom som náhodou objavil WordPress.com (alebo je to osud?) A začal som blog zadarmo.

Chcel by som však ísť dlhý čas bez zverejnenia na blogu, pretože som mal školskú prácu na jednej strane a SEO písanie na druhej strane. Zároveň som bol stále zmätený z toho, čo som chcel robiť so svojím životom, aj keď som sa zapísal do toho, čo mnohí považujú za prestížny a lukratívny kurz. V druhom roku na mňa vyvažovala rovnováha medzi prácou v škole a písaním SEO. Medzi kurzami a písaním som bol roztrhaný na plný úväzok, najmä preto, že sa odmena za písanie SEO zlepšovala.

Nemohol som vypadnúť, pretože som nemal gule a cítil, že moji ľudia nič z toho nemajú. Po hľadaní duše som sa rozhodol venovať viac času písaniu a učeniu sa kódu, niekedy na úkor mojich hodín. Potom som strávil nasledujúce tri roky párty ako blázon skúmať a rozhodovať, či by som mal opustiť svoje remeslo a pracovať na plný úväzok, alebo ho len ťažko vyťažiť, a celý život ľutovať, že som nevyužil svoje šance.

Aktualizoval som svoj bezplatný blog WordPress.com občas, bez skutočného plánu a keďže som bol zaneprázdnený štúdiom na skúšky a veci, nemal som dosť času na to, aby som urobil skutočný pokrok. Potom som dal dohromady tím spisovateľov, ktorí im pomôžu s pracovnou záťažou, a uvoľňujem dostatok času na skutočný výskum toho, ako zarobiť peniaze blogovaním..

V poslednom štvrťroku 2011 som pracoval na niekoľkých blogoch (Miesto 180 a Opúšťať prácu za sebou okrem iného), ktoré obhajovali taký druh životného štýlu, o ktorom som vždy snívala. Stal som sa pevným veriacim zásadám, ktoré sa učia na týchto blogoch a ktoré sa točia okolo integrácie práce do vášho života, takže bez problémov nemôžete povedať, čo je to. Pracujte, aby ste žili, nežili správne?

Po dlhšom sledovaní týchto blogerov som mal materiály a ducha, ktorý som potreboval, aby som mohol začať svoj vlastný online obchod. Zároveň som sa dozvedel viac o bezplatnej verzii WordPress, ale myšlienka blogu s vlastným hosťovaním bola pre mňa stále taká cudzia. To znamená, že som jednoducho nevedel, ako sa pohybujem okolo serverov a ako nainštalovať skripty a podobne.

wordpress-install-version

Preto som venoval niekoľko hodín denne tomu, aby som sa dozvedel viac o hostiteľovi WordPress. V decembri 2012 som spustil svoju prvú stránku WordPress. Dobre si pamätám deň. Nie preto, že by som z toho urobil obrovské množstvo, ale preto, že som bol tak nadšený vlastniť svoju vlastnú webovú stránku. Moji prví čitatelia sa skladali z priateľov a čitateľov z môjho bezplatného blogu WordPress.com.

Svoj blog s vlastným hosťovaním som začal s desiatimi príspevkami a niekoľkými stránkami s jasným cieľom naučiť ostatných online podnikateľov, čo som vedel o SEO, a vytvárať efektívny webový obsah. Tým sa neznižuje skutočnosť, že som netušil, kto je moje cieľové publikum.

Začal som s kúskom nápadu, ale po prečítaní a opätovnom prečítaní som bol tak motivovaný Premýšľajte a zbohatnite Napoleon Hill. Niektorí moji priatelia si mysleli, že som blázon, keď som chcel „uchytiť moju budúcnosť“ iba na eKnihe. Neodradilo ma to, aj keď som nemal tušenie, čo robím, neprestával som hackať, písať a skrížiť sa.

Ak by som si mohol vybudovať čitateľa, plánovalo sa potom začať ponúkať služby na vytváranie webového obsahu online podnikateľom, ktorých by som chcel na blog prilákať. Stále som uverejňoval príspevky na blogu, každý deň na ňom pracoval, pričom som stále obchodoval so svojimi klientmi SEO. Potreboval som peniaze SEO na podporu môjho inak šokujúceho života na vysokej škole. Čo? Je to vysoká škola. Navyše som sa tak veľmi baví pracovať pre seba!

V čase, keď som to objavil Rada úloh Probloggeru vďaka Tom Ewer, môj blog nadobudol podobu, pretože som sa mohol predstaviť potenciálnym klientom. Bol to záchranca, pracovná doska, pretože plat bol oveľa lepší ako to, čo som robil pri písaní SEO.

laptop klávesnica

Predložil som svoju prvú žiadosť a to bol začiatok ďalšej kapitoly v mojom živote. Netušil som, že by som sa neskôr stal blogerom WordPress, keď som predložil prvú žiadosť v poslednom štvrťroku 2013, ale táto prvá práca v blogovaní otvorila dvere do úplne nového sveta príležitostí WordPress. Odvtedy som sa nikdy nepozeral späť a som rád, že som to nikdy neurobil. V skutočnosti sa väčšina mojej dnešnej práce točí okolo WordPressu. Venujem sa webdizajnu a internetovému marketingu, ale WordPress mi stále prináša deň.

Od roku 2013 pracujem s množstvom vynikajúcich klientov WordPress a musím sa priznať, že práca bola tak príjemná, ako je lukratívna. Bola to skvelá príležitosť na učenie, ktorá mi umožnila stretnúť toľko krásnych ľudí. Vy, môj drahý čitateľ, ste jedným z týchto prekrásnych ľudí.

Každé ráno sa teším na zdieľanie svojho malého sveta s vami prostredníctvom blogov WordPress. Keď zdieľam skúsenosti, tipy alebo návody a posuniem vás bližšie k vašim cieľom, je tu stelesnením môjho krásneho života WordPress. Keď prídete do sekcie komentárov a podelíte sa o svoje názory a nápady, nemôžem si pomôcť, ale cítim sa neuveriteľne pokorne. Urobíte z môjho života WordPress krásny.

Keď s láskou rozširujete naše príspevky prostredníctvom sociálnych médií, je ľahké sa cítiť skvele, ale iba preto, že nám pomáhate osloviť a pomôcť ďalším ľuďom. Keď sa ráno zobudím a predtým, ako pôjdem spať, všetko, čo teraz chcem urobiť, je dať pero na papier a prejsť pre vás, ak by som sa chcel podeliť o jeden tip navyše, o jeden ďalší nápad týkajúci sa tejto platformy, obaja sme veľmi milovať.

Nikdy som sa zamiloval do platformy, rovnako ako do WordPress, ale to preto, že vy, môj drahý čitateľ, ste boli po celý čas pri mne. Od prvého dňa, WordPress, ma odstrčila z nôh a pomohla mi vybudovať dôkladnú stimuláciu podnikania v blogovaní. WordPress môže byť motorom, ale vy ste krása môjho života WordPress.

A to preto, že bez teba by som prestal existovať – ​​bol by som irelevantný. Urobil si ma tým, čím som a pomohol si mi stať sa tým, kým som. Ste krása môjho života WordPress.

Zdroje, ktoré som použil po ceste

WordPress-tools

Nasledujúce nástroje a zdroje mi boli neoceniteľné pri budovaní môjho podnikania v oblasti blogovania v systéme WordPress:

 • Skvelé témy WordPress – Na vyniknutie potrebujete profesionálnu tému WordPress. Témy WPExplorer používam od začiatku.
 • Trelly pretože musíte svoje projekty organizovať. Ďakujem Devovi Sharmovi, že ma predstavil tejto skvelej službe.
 • Symple Shortcodes pre pekné doplnky (napr. Akordeóny, gombíky, popisky, posudky atď.), Ktoré musíte vyniknúť.
 • WordPress SEO od Yoast, pretože SEO je dôležitou súčasťou, ak sa snažíte urobiť online.
 • Google Analytics sledovať webový prenos
 • Akismet aby sme zabránili zlým chlapom. Pozrite si tiež zoznam 10 najlepších profilov WordPress a doplnkov na blokovanie spamu.
 • Skvelý a cenovo dostupný hosting WordPress. Prečítajte si tiež, Ako si vybrať najlepší hosting WordPress
 • Skvelý hosting domény od spoločnosti Namecheap. Hostím tu všetky svoje doménové mená, odkedy som začal, a nikdy som nemal jediný dôvod na sťažnosť.
 • Pero a notebook sú zatiaľ moje najobľúbenejšie nástroje. Celý svoj príspevok napíšem najprv na papier, pretože chcem zachovať tento aspekt (pocit) písania. Čo? Každý človek podľa svojich metód.
 • Množstvo doplnkov pre sociálne médiá, pretože musíte zdieľať svoj úžasný obsah blogu
 • Premýšľajte a zbohatnite Napoleon Hill za motiváciu a vytvorenie tohto hlavného plánu, o ktorom viete, že ho potrebujete.
 • Opúšťať prácu za sebou autor: Tom Ewer. Tom vám ukáže, ako vybudovať lukratívne podnikanie v oblasti blogov, aj keď ste zlyhali v angličtine, a nasávať všetko ostatné v živote. Pomohol mu.
 • Miesto 180 pretože Sean Ogle verí v zmenu dizajnu životného štýlu. Ukáže vám, ako presne budovať podnikanie, žiť kdekoľvek a ako dosiahnuť slobodu.
 • WordPress.com – Začnite tu vlastniť bezplatný blog WordPress za menej ako 5 minút.
 • WordPress.org – Začnite tu, ak máte záujem dozvedieť sa viac o WordPress.

Tento zoznam budem v komentároch aktualizovať, takže buďte na pozore! Ak však hľadáte viac zdrojov WordPress pre svoju vlastnú profesionálnu súpravu nástrojov, neváhajte a vyskúšajte:

 • Sada nástrojov WordPress: Zdroje WordPress pre používateľov a vývojárov
 • Zdroje WordPress: Najlepšie podcasty WordPress
 • 10 zdrojov WordPress, ktoré potrebujete hneď uložiť do záložiek
 • Najlepšie WordPress Nástroje a zdroje pre nezávislých

Čo pre nás platí budúcnosť?

Zatiaľ čo písanie o WordPress zostane mojou láskou k číslu, v blízkej budúcnosti plánujem vývoj tém WordPress. Toto mi umožní správne využiť moje zručnosti v oblasti webdizajnu a zároveň vrátiť komunitu, ktorá mi toľko poskytla.

Budem pokračovať v blogovaní o programe WordPress, pretože ako sa platforma rozširuje na trhu, viac ľudí sa musí naučiť, ako najlepšie ho použiť na podporu svojich ambícií. Rovnako ako som sa dozvedel od druhých, budem udržiavať ducha zdieľania nažive, aby sme sa všetci mohli pozerať jeden deň v budúcnosti a vidieť skvelé diela, ktoré sme spoločne dosiahli..

Špeciálna vďaka

Vďaka

Sama som sa tak ďaleko nedostala. Počas cesty som mal veľa pomoci. Moja cesta na blogovanie v službe WordPress by nebola taká zábavná, keby to nebolo pre niekoľko špeciálnych ľudí, ktorí boli skutočne úžasní. Chcel by som úprimne poďakovať Kylovi Gloverovi, AJ Clarkovi, Tomovi Ewerovi, Kevinovi Muldoonovi, Devovi Sharmovi, Seanovi Ogleovi a čo je najdôležitejšie, váš milý čitateľ. Ďakujem vám za úžasnú podporu a stojíte pri mojej strane od prvého dňa. Všetci ste milostiví duše a ovplyvnili ste môj život spôsobmi, ktoré si nikdy neviete ani predstaviť.

Final Say…

Po tom, čo som bol dvakrát zamestnaný, som si bol istý, že budem sať ako zamestnanec. Vedel som, že chcem podnikať a baviť sa pri tom. Nemal som tušenie, kam ma to vezme, ale vzal som si skok viery, a zatiaľ čo cesta bola (a stále je) náročná, som si rád užil prácu kedykoľvek a odkiaľkoľvek. No, ešte som sa nezačal pracovať v pjs, ale to je príbeh na ďalší deň.

Dnes vám chcem poďakovať za veľkú časť toho, čo robí môj život WordPress krásnym. Slávnostne sa modlím a dúfam, že tiež vytvoríte život svojich snov. Vďaka moc amigo. Tak zatiaľ…

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me