Periodická tabuľka doplnkov WordPress (a mojich najlepších 5)

Najväčší predajný bod programu WordPress je podľa môjho skromného názoru neuveriteľne obrovský výber bezplatných doplnkov dostupných z Archív WordPress.org. Aj keď človek by nemal jednoducho ignorovať dôležitosť samotného jadra WordPress, ako aj ľahkosť, s akou môžete zmeniť svoj dizajn podľa tém, sú to pluginy, ktoré nás vybavujú schopnosťou dosiahnuť takmer čokoľvek (len zvážte aplikácie, ktoré ako ManageWP a Digital Telepathy vytvorili pomocou WordPress).

S ohľadom na to neustále hľadám nové doplnky, ktoré si ich môžete pozrieť a skontrolovať, a neunikne ani mesiac, aby som narazil na nový doplnok, ktorý ma úplne vyhodí, pokiaľ ide o jeho funkčnosť. Mali by ste sa však stále pozastaviť a uvažovať o tých doplnkoch, ktoré priniesli hodnotu doslova stovkám tisíc používateľov WordPress..

Tam prichádza periodická tabuľka doplnkov WordPress.

Späť do školy

Možno ste už predtým narazili na zoznamy najobľúbenejších doplnkov WordPress (predtým som ich už vyrobil), pravdepodobne však nič také ako periodická tabuľka doplnkov WordPress. Vyzerá presne, ako si to dokážete predstaviť:

Periodická tabuľka doplnkov WordPress

Tabuľka obsahuje prvých 108 doplnkov WordPress podľa počtu stiahnutí a umiestnenia nad každý „prvok“ vám poskytne krátku snímku informácií týkajúcich sa doplnku spolu s celkovým počtom stiahnutí..

Veľmi cool, však? Je určite zábavné hrať sa s niekým, kto je oboznámený s WordPress, ale je asi o niečo menej užitočný pre tých, ktorí hľadajú hon na niektoré z najlepších dostupných doplnkov. Aj keď tabuľka predstavuje „top“ 108 pluginov, kvalita a užitočnosť týchto pluginov sa určite veľmi líšia.

S ohľadom na to som sa rozhodol dať vám vlastný osobný výber z piatich najlepších doplnkov v periodickej tabuľke doplnkov WordPress. To je to, čo v podstate považujem za desať najlepších doplnkov dostupných pre WordPress (v medziach top 108). Užite si to!

5. Akismet

AkismetZvážil som rôzne prednosti nespočetného množstva antispamových doplnkov proti spamu v mojom čase, ale vždy sa vraciam do Akismetu. Aj keď to nie je dokonalé riešenie, považujem to za najlepšie.

Aby ste čo najlepšie porozumeli podmienkam ochrany pred nevyžiadanou poštou, musíte zvážiť, s akými riešeniami proti spamu sa musí vysporiadať. Najprv máte automatizované komentáre proti spamu, ktoré je možné pomerne ľahko zistiť. Existuje pomerne málo doplnkov, ktoré ich dokážu chytiť, ale skutočný problém je s ľudskými spamermi. Ak človek zanecháva komentár na stránke (spammer alebo inak), rozhodnutie o tom, či ide o spammera, sa stane takmer úplne subjektívnym. Preto musí byť doplnok veľmi efektívny pri prijímaní presných rozhodnutí podľa toho, čo sme možno považovať za správne.

Akismet to robí lepšie ako ktorýkoľvek iný doplnok, s ktorým som sa stretol, takže ak vám zostane trochu znechutený občasným spamovým komentárom (alebo legitímnym komentárom označeným ako spam), mojím návrhom by bolo akceptovať ho ako náklady spojené s komentáre k vášmu blogu. Akismet nemusí byť dokonalý, ale je lídrom balenia.

4. Celková medzipamäť W3

Som trochu posadnutý rýchlosťou webu, ako som to celkom jasne uviedol v nedávnom príspevku na túto tému. Mám sklon prejsť fázami skúšania každého malého vyladenia, aby som zvýšila rýchlosť môjho vlastného blogu. V skutočnosti je však najväčšou vecou, ​​ktorú môžete urobiť pre zvýšenie rýchlosti webu WordPress, inštalácia doplnku pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte, napríklad W3 Total Cache..

Prečo jednoduchý plugin robí taký rozdiel? Aby to bolo čo najjednoduchšie, WordPress funguje načítaním viacerých samostatných súborov do jednej webovej stránky. Doplnok pre vyrovnávaciu pamäť robí väčšinu kombinujúcich úloh v predstihu, takže keď sa načíta webová stránka, vykreslí sa oveľa rýchlejšie..

Našťastie nastavenie W3 Total Cache nie je komplikovaný proces. Postupujte podľa krokov uvedených v videu nižšie:

3. Zabezpečenie Wordfence

Mnoho používateľov systému WordPress má sklon ignorovať bezpečnostné hľadiská, až kým nie je neskoro – t. S ohľadom na to, ak by ste chceli urobiť iba jednu vec, aby sa vaša stránka stala bezpečnejšou, odporúčam vám nainštalovať program Wordfence Security..

Nebudem sa zaoberať všetkými podrobnosťami, ale som si istý, že program Wordfence Security je celkom komplexným riešením pre weby WordPress. Neexistuje samozrejme nič také ako záruka, že vaše stránky budú nejakým spôsobom kompromitované, ale inštaláciou tohto doplnku môžete výrazne znížiť pravdepodobnosť, že k tomu dôjde..

2. Kontrola prerušeného odkazu

Ak je rýchlosť stránok jednou z mých posadnutostí, ďalšie prerušované odkazy sú. Ideálnym slovom by vaši návštevníci nikdy zasiahli stránku 404, pretože ide o absolútneho vraha z hľadiska zapojenia. Faktom je, že väčšina surfistov na webe je dosť netrpezlivá a ak dôjde k chybe na úrovni 404, ak sa pokúsi nájsť stratený obsah, pohne sa z webu..

Takže v prípade prerušených spojení je prevencia najlepším riešením. Tu prichádza program Broken Link Checker – doplnok tak funkčný a komplexný, že sa stále snažím veriť, že je bezplatný.

Stručne povedané, program Broken Link Checker skontroluje každý jednotlivý odkaz na vašom webe a skontroluje, či vracia chybu 404. Potom vám poskytne zoznam nefunkčných odkazov a umožní vám ich zmeniť priamo z obrazovky doplnku (na rozdiel od manuálneho opravenia každého odkazu). Nielen to, ale bude priebežne prehľadávať vaše webové stránky a upozorní vás na akékoľvek „čerstvé“ nefunkčné odkazy.

Kontrola prerušeného odkazu

Len to poškriabávam povrch – nástroj Broken Link Checker obsahuje viac funkcií a prispôsobiteľnejšie nastavenia, ako si môžete potriasť páčkou. Považujem to za povinné stiahnutie pre všetkých používateľov systému WordPress.

1. WordPress SEO od Yoast

Aj keď je WordPress pomerne dobre nastavený na SEO hneď po vybalení, ak máte nejaké ambície umiestniť sa vo vyhľadávačoch, budete chcieť nainštalovať doplnok SEO s ďalšími funkciami.

S ohľadom na to, ak ste sledovali moje články tu na WPExplorer za posledných niekoľko mesiacov, potom budete vedieť, že som obrovským fanúšikom SEO od Yoast – to je zrejmé z mojej dvojdielnej série o najbežnejších SEO chyby na mieste. Je to podľa môjho názoru zďaleka najlepšie riešenie SEO pre WordPress a rovnako ako kontrola prerušeného odkazu som odfúknutý hodnotou, ktorú ponúka..

Aké sú vaše obľúbené doplnky?

Vybral som iba päť zásuvných modulov od 108 a je tu samozrejme veľké množstvo, ktoré by ste mohli uviesť ako argument na zaradenie do prvej päťky. Zamerala som sa na doplnky, ktoré podľa môjho názoru prinášajú výhody najväčšiemu percentu používateľov WordPressu, a radšej som sa venovala riešeniam „s veľkým dosahom“ než niektorým z dostupných špecializovaných ponúk..

Nielen to, ale dokážem vymyslieť aj niekoľko doplnkov, ktoré z nich neurobili špičku 108, ktoré pravdepodobne zaraďujú začlenenie. Príklady zahŕňajú:

S ohľadom na vyššie uvedené by som rád vedel, aké by boli vaše obľúbené výbery doplnkov, takže v sekcii komentárov vystreľte!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me