5 vecí, ktorým musíte v WordPress zabrániť

Backend WordPress môže byť nebezpečnou pôdou, na ktorú sa dá šliapať ako začiatočník. Čokoľvek, čo ponúka takúto moc, musí tiež zodpovedať užívateľovi, čo je miesto, kde sa niektorí ľudia môžu na začiatku pokaziť.

Bez toho, aby ste sa vás príliš vyľakali, existujú určité veci, ktoré môžete v programe WordPress urobiť a ktoré ich jednoducho prelomia. Pokiaľ ide o menej znepokojujúcu (ale tiež dôležitú) poznámku, existujú aj iné veci, ktoré by ste určite mohli odporučiť – či už ide o potenciálne bezpečnostné riziko, alebo jednoducho niečo, čo má negatívny vplyv na užívateľskú skúsenosť..

S ohľadom na vyššie uvedené, v tomto príspevku chcem pokryť päť vecí, ktorým musíte v WordPress zabrániť. Po implementácii nasledujúcich odporúčaní bude váš web oveľa bezpečnejší, spoľahlivý, funkčný a príjemný pre návštevníkov.

1. Nepoužívajte editory kódu

V backende WordPress je niekoľko mín; k nim môžete pristupovať cez Vzhľad> Editor a doplnky> Editor na bočnom paneli.

Na prvý pohľad sú títo editori veľmi zaujímaví – plný prístup na zadnú stranu vášho webu! Predstavte si možnosti.

Hlavička môjho blogu je prístupná prostredníctvom Editora motívov.

K hlavičke môjho blogu sa dostanete prostredníctvom Editora motívov.

Predstavte si skutočne možnosti – jedným nesprávnym úderom môžete naraz naraziť na správny a skutočne rozbitý web:

Opúšťať prácu za sebou

Musel som odstrániť iba tri znaky zo súborov PHP mojej témy, aby som úplne zmenil vzhľad mojej webovej stránky, ako je uvedené vyššie.

Ale to nie je to najhoršie – je príliš ľahké omylom zakázať prístup na backend vášho webu WordPress, čo vám nedáva okamžité prostriedky na obnovenie objednávky na vašom webe..

Z tohto dôvodu odporúčam prístup a úpravy súborov PHP na svojich stránkach iba pomocou aplikácie FTP, ako je napríklad FileZilla (môj osobný obľúbený a Odporúčanie WordPress.org). Mali by ste si vytvoriť kópiu akéhokoľvek súboru PHP, ktorý chcete upraviť, skôr ako začnete, aby ste sa mohli rýchlo prepnúť späť do funkčnej verzie, ak by ste náhodou spôsobili na vašom webe chaos. Je oveľa lepšie byť v bezpečí ako ľutovať!

2. Nenechávajte nainštalované deaktivované témy

Podľa mojej skúsenosti existujú tri typy používateľov systému WordPress:

  1. Tí, ktorí riadia veľmi tesnú loď
  2. Tí, ktorí udržiavajú veci primerane upravené a upravené
  3. Tí, ktorí majú malý ohľad na backend svojich stránok

Ak spadnete do druhého alebo tretieho typu, mali by ste starostlivo zvážiť témy, ktoré sú aktuálne nainštalované na vašom webe WordPress. Nehovorím o aktívnej téme, ale o tých, ktoré ste nainštalovali a deaktivovali.

Aj keď sú tieto témy deaktivované, stále existujú vo vašej inštalácii WordPress a stále je možné využiť všetky bezpečnostné chyby alebo zraniteľné miesta. Napríklad najznámejším hackerom s témou WordPress je zneužitie TimThumb, ktoré naďalej ovplyvňuje niektoré blogy dodnes..

Vo všeobecnosti platí, že ak používate kvalitné témy a zabezpečujete ich aktuálnosť, nemali by ste naraziť na žiadne problémy. Ak však máte staré témy, ktoré sa na pozadí vašich stránok nepoužívajú, odporúčam ich okamžite ich odstrániť. Vďaka svojmu veľkému využitiu je WordPress veľkým cieľom hackerov. Nerobte si ľahký cieľ.

3. Nepoužívajte funkčnosť SEO vašej témy

Toto odporúčanie nie je „vy“ musieť urobte to “a viac návrhu, ktorý dôrazne žiadam, aby ste sa riadili.

V závislosti od témy, ktorú máte, môžete zistiť, že má vstavané funkcie SEO. Odporúčame vám vyhnúť sa používaniu týchto funkcií z dvoch dôvodov:

  1. Ak sa niekedy rozhodnete zmeniť motívy, údaje SEO vo vašej téme sa môžu stratiť (alebo je ťažké ich extrahovať)
  2. Zadarmo WordPress SEO od Yoast plugin má najlepšiu SEO funkcionalitu zo všetkých dostupných pluginov alebo tém

Je to odvážne tvrdenie, ale také, že je všeobecne akceptované niektorými z najuznávanejších používateľov a vývojárov komunity WordPress. Napríklad k 31. októbru 2012 spoločnosť WooThemes vo svojich témach ukončila funkčnosť SEO v dôsledku toho, že spoločnosť SEO je pre vás „výhodnejšia“ pre používateľov WordPress. WooThemes odovzdanie rúk SEO inému vývojárovi je odvážnym znakom ich viery v zásuvný modul Yoast a údajom o tom, ako je milovaný.

Ak sa chcete dozvedieť viac o SEO od Yoastu, prečítajte si nášho sprievodcu o bežných chybách WordPress SEO.

4. Nerozdeľujte kategorizáciu a neoznačujte značne

Existuje len málo vecí, ktoré sa venujem viac ako zlému použitiu kategórií a značiek v rámci WordPress.

Poďme si vziať jednu vec dopredu – kategórie aj značky môžu hrať úlohu na vašom webe. Na rozdiel od toho, čo niektorí ľudia veria, značky nie sú zastaralým typom taxonómie, ktorý v modernej dobe blogovania nemá žiadny význam. Okrem toho nie je možné používať a zneužívať kategórie.

Moja obľúbená definícia kategórií a značiek pochádza z Lorelle:

Kategórie sú obsahom vašej stránky [a] značky sú indexovými slovami vašej stránky.

Teraz o tom premýšľajte – zobrazuje sa ten istý text v knihe v rôznych kapitolách? Samozrejme, že nie. Tento formát by sa mal preniesť do vášho blogu. Mám na mysli to, že pracovné miesto by sa zriedka malo prideliť viac ako jednej kategórii. Ak cítite potrebu prideliť ho dvom alebo viacerým, pravdepodobne máte príliš veľa prekrývajúcich sa kategórií (7-10 je moje pravidlo pre optimálne číslo).

Kategórie by mali predstavovať široké témy pokryté vo vašom blogu (napr. „Recepty na večeru“) a značky by mali byť konkrétnejšie (napr. „Kuracie“). Obsah by sa mal označovať iba vtedy, keď príslušné značky priamo súvisia a súvisia s obsahom. Vo všeobecnosti by som povedal, že by ste nemali používať viac ako 50 značiek.

Mám na mysli toto: mali by sa používať kategórie aj značky, aby boli prínosom pre používateľa. To je ich primárny účel. Ak to stratíte zo zreteľa, navigácia na vašom webe sa stane nepríjemným zážitkom. Prinajmenšom sa uistite, že vaše kategórie sú jasne definované a dobre zásobené. Ak si nie ste istí, ako označiť, prečítajte si viac informácií o téme alebo ich ponechajte na pokoji.

5. Nenechajte moderovanie komentárov zapnuté

Skončím s mojou skutočnou nenávisťou. Pri komentovaní blogu mi nie je nič frustrujúce, keď mám nasledujúcu správu:

Obrázok Kredit: WPMU

Ak budete musieť čakať na moderovanie vášho komentára pred tým, ako sa zverejní, cítite povzbudenie, aby ste sa vyjadrili? Cítite sa blogerom cenený? Hádam, že odpoveď na obe otázky znie nie.

Podľa môjho názoru moderovanie komentárov predstavuje nedostatok rešpektu zo strany bloggera kvôli času komentátora a malo by sa mu za každú cenu vyhnúť. Je smiešne, že na menších blogoch často nájdete moderovanie komentárov – zriedka sa používa na väčšie blogy (ktoré pravdepodobne dostanú viac spamu). Rád by som špekuloval, že je to preto, že väčší blogeri vedia, že nebudú antagonizovať svojich najvernejších podporovateľov (t. J. Tých, ktorí komentujú).

V skutočnosti nie je spam taký veľký problém – doplnky ako napr Akismet urobiť skvelú prácu pri zastavení väčšiny spamu. Napísal som tu článok o WPExplorer o prevencii spamu. A keď sa blog zväčší a dostane veľa komentárov, individuálne moderovanie každého z nich sa stane zbytočne veľkou úlohou. Vypnite moderovanie komentárov pomocou obrazovky Nastavenia> Diskusia prístupnej z bočného panela.

Čo robiť? vy Odporúčame vyhnúť sa?

Vyššie som načrtol päť vecí, o ktorých si myslím, že by ste sa v WordPress nemali vyhnúť – od závažných bezpečnostných nedostatkov až po domáce zvieratá. Existuje samozrejme viac varovaní a odporúčaní, ktoré by ste mohli urobiť pri používaní programu WordPress, a preto by som vám ich chcel otvoriť..

Takže nám povedzte – čo odporúčate, aby sme sa v programe WordPress nevyvíjali tak, aby boli naše stránky bezpečné, ľahké a príjemné na používanie? Dajte nám vedieť v sekcii nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me