Ako testovať zálohy stránok WordPress

Ako testovať zálohy stránok WordPress

Ak dlhodobo spravujete webové stránky WordPress, uvedomujete si dôležitosť pravidelného zálohovania. Zálohy vám ušetria veľa problémov v prípade nepredvídanej katastrofy.

Okrem pravidelného zálohovania je tiež dôležité, aby ste so zálohami zaobchádzali bezpečne. Prečo? Pretože veľa vecí sa môže pokaziť, napríklad –

  • Server má nedostatok úložného priestoru
  • Zálohy môžu byť neprístupné
  • Zálohy môžu byť poškodené a môžu byť napadnuté škodlivým softvérom
  • Zálohovanie môže byť neúplné atď

Všetky tieto problémy spôsobujú zbytočné zálohovanie.

Predstavte si, že vaše stránky klesajú a potom sú jediné zálohy, ktoré máte, poškodené alebo neúplné. Znie to frustrujúco, však? Koniec koncov, všetko, čo sa týka zálohovania, musí byť schopné ich obnoviť, keď to bude potrebné.

Tu sa hodí testovanie záloh. Testovanie záloh pred obnovením vám v budúcnosti môže ušetriť veľa utrpenia. Odporúča sa, aby ste testovanie urobili neoddeliteľnou súčasťou celkovej stratégie zálohovania. Testovanie záloh vašich webových stránok by sa malo vykonávať z času na čas, namiesto ich ukladania pre prípad katastrofy. Týmto spôsobom budete pripravení a môžete rýchlo obnoviť funkčnú zálohu, aby sa vaše stránky uviedli do prevádzky.

Ako pomáha testovanie zálohovania WordPress?

WordPress je komplexný ekosystém pozostávajúci z mnohých jadrových súborov spolu s doplnkami a témami. Život je dobrý, keď vaše stránky fungujú správne. Keď sa však objaví problém, zistenie príčiny môže byť obrovskou bolesťou. Všetko, čo chcete urobiť, je čo najskôr obnoviť normálne fungovanie vášho webu. Rýchla oprava, ako je obnova vášho webu, sa zdá byť lákavá. Obnovenie zálohy bez predchádzajúceho testovania však môže zhoršiť situáciu, ak je záloha poškodená alebo neúplná.

Ak venujete čas testovaniu záloh ako prvý, dosiahnete nasledujúce:

  • Zistite, prečo sa vaše webové stránky znížili (pomocou kópie zálohy, ktorá bola urobená tesne pred poklesom stránky).
  • Ak zistíte chybu v zálohe, môžete túto kópiu preskočiť a vyhľadať lepšiu kópiu.
  • Zálohy tiež umožňujú používateľom testovať zmeny bez ovplyvnenia živých stránok.
  • Môžete skontrolovať problémy s nekompatibilitou atď.

Aj keď existuje veľa výhod testovania záloh, tento proces môže byť časovo náročný a implementovateľný. Poďme zhodnotiť hlavné problémy spojené s vykonávaním testovania zálohovania.

Výzvy testovania zálohovania WordPress

Najprv musíte vytvoriť testovacie prostredie. Môže to byť dosť technické, najmä ak máte viac verzií zálohy, ktoré je potrebné testovať. Možno budete musieť vytvoriť rôzne testovacie prostredia. Nástroje ako WampServer alebo DesktopServer vám môžu pomôcť vytvoriť miestne prostredie vo vašom systéme. Alebo ak používate dobre spravovaný hostingový plán WordPress, môžete si vytvoriť testovacie weby na testovanie.

Keď však budete mať nastavenie testovacieho prostredia, musíte zálohy skutočne otestovať. Môžete to urobiť manuálne alebo pomocou doplnku. Pozrime sa na oboje!

Ako otestovať zálohy manuálne

Prvou možnosťou je manuálne otestovať zálohy stránok WordPress. Musíte urobiť dva hlavné kroky.

1. Vytvorte a stiahnite si zálohu svojho webu.

Ak chcete zálohovať svoje stránky WordPress, musíte si v zásade vytvoriť kópiu všetkých svojich súborov. Svoju stránku môžete zálohovať manuálne pomocou správcu súborov cPanel na stiahnutie priečinka WordPress alebo prostredníctvom SFTP na prezeranie a sťahovanie súborov. Táto príručka, ako zálohovať program WordPress, obsahuje všetky kroky a nástroje na vykonanie úlohy.

2. Nahrajte zálohu na svoju lokálnu stránku.

Teraz vo vašom miestnom systéme budete musieť vytvoriť dočasný web WordPress na odovzdanie a testovanie zálohy.

Použite Desktopserver alebo podobný softvér na lokálne vytvorenie webovej stránky WordPress. Po dokončení odovzdajte zálohu na miestny web pomocou možnosti „Exportovať alebo importovať web“. (Upozorňujeme, že táto funkcia je k dispozícii výlučne pre používateľov DesktopServer Premium.)

Zálohy DesktopServera

Po nahraní zálohy a pripravení webovej lokality môžete začať s testovaním miestnej stránky.

Viac informácií o DesktopServer

Ako vidíte, manuálne testovanie nie je úplne ľahké a vyžaduje použitie nástrojov. Okrem toho musíte mať technické znalosti na zvládnutie akýchkoľvek problémov, ktoré sa vyskytnú počas testovania. Použitie doplnku je omnoho jednoduchšie.

Ako otestovať svoje zálohy pomocou doplnku

Ručné testovanie zálohy môže byť ťažké. To je dôvod, prečo mnohí používatelia dávajú prednosť testovaniu záloh pomocou nástroja alebo doplnku. Pomocou doplnkov môžete vytvoriť testovacie prostredie kliknutím na tlačidlo. Ak váš záložný doplnok WordPress ponúka testovacie prostredie, ktoré je ešte lepšie, pretože potom nemusíte znova a znova sťahovať svoje zálohy do testovacieho prostredia..

V tejto sekcii ukážeme, ako pomocou zálohy otestovať Služby zálohovania BlogVault.

Získajte službu BlogVault

Aj keď existuje veľa záložných služieb, z ktorých si môžete vybrať, BlogVault je jediný, ktorý vytvára testovacie prostredie na svojom vlastnom serveri. Bremeno spúšťania procesov nesú servery BlogVault a nie vaše, čo znamená, že vaše živé stránky zostávajú nedotknuté. A s tým Testovacie obnovenie funkčnosť, BlogVault automaticky obnoví zálohu v testovacom prostredí (zvyčajne sa nazýva postupovanie). Testovacie prostredie vyprší za jeden týždeň, počas ktorého si môžete prezrieť zálohy a keď sú spokojní, obnovte zálohu podľa vlastného výberu bez porušenia potu.

Skúsme teda testovať!

1. Vytvorte a nastavte svoj účet Blogvault.

Vytvoriť účet a pridajte svoj web na informačný panel.

Vytvorte si účet BlogVault

Keď pridáte webovú stránku na informačný panel BlogVault, doplnok vytvorí zálohu vašej webovej stránky. Môže to chvíľu trvať a keď budete hotoví, dostanete upozornenie.

2. Vyberte zálohu, ktorú chcete otestovať.

Ďalej vyberte webovú stránku podľa vášho výberu (v prípade, že ste pridali viac ako jednu webovú stránku) a na hlavnom paneli kliknite na ikonu zálohy časť.

Zálohy Blogvault

Potom na ďalšej stránke kliknite na možnosť, ktorá vyzerá ako cloud. To je Testovacie obnovenie gombík.

Obnovenie testu Blogvault

Musíte tiež vybrať Zálohovacia verzia a Verzia PHP chcete testovať. Nezabudnite stlačiť tlačidlo Odoslať.

Zálohovanie blogov a verzia PHP

Testovacia záloha sa obnoví o niekoľko minút a teraz je čas skontrolovať, či je záloha funkčná.

Obnovenie zálohy služby Blogvault

3. Dostaňte sa k testovaniu!

Klikni na Navštívte Test Restore gombík.

Obnovenie testu návštevy Blogvault

Z predchádzajúcej stránky sa zobrazí výzva na zadanie poverení.

Poverenia Blogvault

Po prihlásení by ste mali mať možnosť vidieť obnovenú zálohu na vašom webe.

Ak chcete vyskúšať inú zálohu, jednoducho vymažte testovaciu stránku a vytvorte novú. Začnite od začiatku a jednoducho si vyberte inú verziu zálohy, ktorú chcete otestovať.

Keď nájdete zálohu, ktorú hľadáte, kliknutím aktivujte a obnovte túto konkrétnu verziu.

Automatické nástroje ako BlogVault eliminujú problémy a riziká spojené so zálohami manuálneho testovania. Je to také ľahké ako kliknutie na niekoľko tlačidiel! Ako už bolo spomenuté, váš server nemá stres (pretože všetko sa deje na konci stránky Blogvault).

Dozviete sa viac o službe BlogVault


Katastrofa zasiahne, keď to najmenej čakáte. Lepšie byť v bezpečí ako ľutovať, správne!

Dôrazne sa odporúča testovanie zálohy. Keď veci idú na juh, viete, že máte záchrannú sieť, na ktorú sa môžete vrátiť. A môžete si byť istí, že je to jeden bez dier.

Máte ďalšie tipy na testovanie zálohy stránok? Alebo iné nástroje, ktoré by ste odporučili? Dajte nám vedieť v sekcii komentárov!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me