Ako vyčistiť a obnoviť napadnuté stránky WordPress

Pred pár dňami som urobil niečo, čomu sa normálne snažím vyhnúť; Vzal som na sociálne médiá, aby som si zapískal. To bolo potom, čo som dostal e-mailovú správu, ktorá ma skľučovala, čo ma viedlo k tomu, aby som kontaktoval svojho webového hostiteľa, ale technická podpora urobila všetko okrem pomoci, a preto je potrebné na Twitteri vysávať špinavé prádlo..

Keďže som tým, kým som, rozhodol som sa nechať túto záležitosť skĺznuť, ale druh podpory, ktorú som dostal od svojho hostiteľa webu, keď som potreboval pomoc najťažším časom. Bol to šok a otvárač očí. Teraz som nespokojný zákazník nakupujúci nového hostiteľa webu.

Čo tým po takej zlej zákazníckej podpore očakávali? Jedna z opakovateľov mala odvážnosť požiadať ma, aby som presunula svoje stránky inde, ak som bola nespokojná. Nerv. V komentároch odporučte veľkého hostiteľa a nasaďte sa na moju tvár úsmev apart Ale čo bolo príčinou mojich trápení, okrem nepretržitého zákazníckeho servisu? Toto je príbeh tohto smutného e-mailu:

how-to-späť-a-hacknut-WordPress-site-stresujúce oznámením-e-mail

Nedávno som sa stal obeťou skutočne odhodlaného hackera, ktorý získal prístup na moje stránky WordPress a nakoniec prevzal celý svoj adresár public_html. Alebo naopak – naozaj neviem, ako som bol napadnutý hackerom, pretože môj webový hostiteľ neposkytol tieto informácie, aj keď som sa na ne viackrát pýtal.

V tomto účte som teraz žil šesť stránok WordPress. V dôsledku hacku boli všetci stiahnutí ako bezpečnostné opatrenie, čo je úplne pochopiteľné. Ale keďže sa situácia úplne vymkla spod kontroly, prevádzka sa zmenšovala a za 72 a viac hodín som nedostal jediný dotaz, bol som vylúčený z podnikania.

Tak som išiel na Twitter a urobil veľa hluku, po ktorom prišiel k mojej záchrane zdanlivo milý človek menom Matthew (ďakujem, ak čítate). Po zásahu Matta sa mi podarilo obnoviť svoju hlavnú stránku, hoci došlo k veľkým nárazom z hľadiska základnej funkčnosti. Zvyšných päť webových stránok nemalo šťastie, museli si zahryznúť prach a nechať ma v ústach zlým vkusom..

Bola to frustrujúca a stresujúca skúsenosť, najmä s malou pomocou, ktorú som dostal od podporných zástupcov v Bluehost. Áno, práve som na teba pritiahol Bluehosta. Stačí povedať, že toto je druhýkrát, čo ma napadli na ich zdieľanom hostingovom balíku. Mal by som sa začať učiť.

disclaimer: Moja skúsenosť neznižuje skutočnosť, že ste sa s hostiteľom mohli dobre baviť – toto je len moja izolovaná skúsenosť.

Čo urobil Matt inak? Vytvoril mi súbor malware.txt obsahujúci podrobnosti o poškodených súboroch. Čistenie väčšiny týchto súborov bolo jednoduché, ale znamenalo to odstránenie dôležitých doplnkov a nahradenie základných súborov, ktoré opustili moju hlavnú stránku s vážnou neschopnosťou. Bolo to síce v žiadnom momente, čo bolo lepšie ako nič.

Vymazal som ostatných päť úplne, pretože boli poškodené a zálohy – podľa opakovaní podpory – boli tiež poškodené. Viete, rovnako ako opravy. Je to škoda. Teraz musím začať pracovať na piatich rôznych webových stránkach, čo je pre veľkú spoločnosť, ako je Bluehost, skutočne sklamaním. Každopádne som Mattovi dal veľkú recenziu, ale ostatní opakovatelia nemali to šťastie. Stále sa obávam, že by som mohol byť znova hacknutý, a nie je to druh myslenia, ktorý potrebujete pri podnikaní..

Chvíľku vzdať sa, hacknutie nie je niečo, čo by ste si vôbec mali priať nikomu, dokonca aj vášmu najhoršiemu nepriateľovi. Aj keď sa vám podarí obnoviť vaše stránky, spôsobí to zbytočne stres a náklady na drahocenný čas a peniaze. Ak váš webový hostiteľ naštve ako ja, riskujete, že bude druhýkrát hacknutý. Stratíte prevádzku a predaj a horká pamäť zaberie dlho. Vaša dôveryhodnosť je tiež na rade, takže jo, hackovanie nie je zábava.

Čo robiť, keď niekde niekto ukradne vašu stránku WordPress a zničí všetko úsilie; čas, peniaze a ambície, vložili ste do svojho projektu? Existuje číslo, na ktoré môžete zavolať? Možno internetová polícia? Existuje rýchle tlačidlo na opravu, na ktoré môžete kliknúť, a obnoviť svoje stránky v priebehu niekoľkých minút, a nie dní?

Musíš podstúpiť trápny zážitok, ako som to urobil ja, alebo bude tvoj hostiteľský výber pochopiť, že ste už v strate straty digitálnych diel? Čo robí používateľ WordPress? Bojíte sa hackerov alebo sa môžete chrániť? Tu je niekoľko tipov, ktoré môžete použiť, aby ste nikdy nemali skúsenosti, aké som zažil.

Zabezpečenie WordPress

Hovorí sa, že prevencia je lepšia ako liečba, a ja súhlasím. Kľúčom je bezpečnosť WordPress. Zároveň sa zdá, že bez ohľadu na to, ako veľmi sa snažíte, zbabelci vždy vedia presne, kam zasiahnuť a preniknúť na váš opevnený web. Hovorím to preto, že som na svojich webových stránkach používal špičkové bezpečnostné doplnky, ale stále som bol hacknutý.

Či už ste nováčik WordPress alebo skúsený webmaster, vždy by ste sa mali zamerať na posilnenie zabezpečenia WordPress na rozdiel od pokusu o obnovenie svojho webu, keď už leží na kúsky. Predtým, ako budeme diskutovať o tom, ako môžete obnoviť svoj napadnutý web WordPress, pozrime sa, čo je k dispozícii z hľadiska preventívnych opatrení. Ako môžete zlepšiť svoje šance zostať neotrasené, aj keď hackeri hodia všetko, čo majú v rámci vášho online obchodu na báze WP? Tu je šťava.

Investujte do skvelého webhostingu

vyberá-a-webhostingu

Čo robí skvelého hostiteľa WordPress? Diskutovali sme o tom, ako si v minulosti zvoliť najlepšieho hostiteľa programu WordPress, takže sa nebudem venovať podrobnejším detailom. Pri výbere perfektného hostiteľa webu však treba spomenúť niekoľko dôležitých hľadísk.

Cena vs. hodnota

V prvom rade by ste sa s riešením hostingu nemali zaoberať „štípaním halier“. Nízke náklady na hosting sú predovšetkým dôvodom, prečo som sa rozhodol a uviazol v službe Bluehost. Netušil som, že by sa to otočilo a hrýzlo ma.

Mám pre vás jednoduchú otázku, mi amigo. Radšej by ste zaplatili 4 doláre mesačne a riskovali by ste hackerstvo (+ zlá služba), alebo 29 dolárov mesačne a získali by ste hviezdnu a personalizovanú službu šitú na mieru vašej firme? Koľko stojí váš pokoj v duši?

V nedávnej minulosti som si bol istý, že šetrím peniaze tým, že za hosting platím 4 dolárov mesačne. Teraz viem lepšie a uvažujem o prechode na spravovaný hosting WordPress. Pokiaľ však nie je Bluehost ochotný masírovať moje ego obrovským narodeninovým dortom alebo tak niečo. Robím si srandu, ale mali by sa pozrieť do starostlivosti o zákazníka. Ak nechcete prísť o svoju firmu neskôr, mali by ste zvážiť aj spravovanie hosteného servera WordPress.

Problém so zdieľanými plánmi hostenia 4 $ mesačne je, že vaše stránky žijú s miliónom ďalších stránok na tom istom serveri, čo znamená, že ak dôjde ku kompromitácii jedného z týchto serverov, mali by ste šťastie, že sa proti útoku dostanete. Ak na svojich stránkach zhromažďujete / ukladáte údaje o zákazníkoch, nechcete, aby sa tento druh informácií dostal do nesprávnych rúk. Ak ste investovali čas a peniaze do vytvárania skvelého obsahu, nepotrebujete nejakého hackera, ktorý by to všetko zredukoval na domovskú stránku Pedgra Peddling, alebo čo je horšie, ničota.

Musíme sa presťahovať do spravovaných ľudí, ktorí spravujú WordPress. Mnoho z cenovo dostupnejších hostiteľov už ponúka spravované plány hostingu a ak zvýšime dopyt, pravdepodobne sa znížia ceny. Znie to ako plán, však? Pohybujúce sa na…

Podpora kvality

Potrebujeme dokonca hovoriť o tom, prečo by váš webový hostiteľ mal poskytovať veľkú podporu? Byť k dispozícii v okamihu oznámenia je skvelé, ale musel som počkať viac ako 20 minút, aby som mohol uskutočniť živý rozhovor s zástupcom podpory spoločnosti Bluehost. A keď sa ukážu, vhodne vám povedia, že sa zúčastňujú viacerých rozhovorov naraz, akoby ste sa mali vyrovnať s ich nedostatočným obsadzovaním. Nie skvelí chlapci, nie chladní.

Takže nakoniec zbytočne strácate čas trivialitou, pretože prenášajú problémy z iných rozhovorov. Mohol by to byť dôvod, prečo majú občas strašné postoje? Ale namiesto ukazovania prstami očakávam príliš veľa zo 4 dolárov mesačne? Možno som. Starostlivo si vyberte svojho hostiteľa, alebo by ste mohli zaplatiť so stratou prenosu (alebo potenciálne s vašou firmou).

Okrem toho majú zabezpečené servery? Aké ďalšie bezpečnostné opatrenia majú zavedené? Budete mať možnosť obnoviť svoje stránky WordPress v prípade, že budú napadnuté, alebo vám oznámia, že sú poškodené aj zálohy? Budú si všimnúť narušenia dlho predtým, ako útočník spôsobí vážne poškodenie, alebo vypne vaše stránky a upozorní vás, keď už je neskoro?

Naozaj musíte zostať na tomto zdieľanom hostingovom balíku? Je váš webový hostiteľ bezpečný alebo vás robí zraniteľnými voči všetkým druhom útokov? Jediným spôsobom, ako nájsť odpovede na tieto otázky a akékoľvek iné otázky, ktoré by ste mohli mať, je čítať recenzie (a tento príspevok sa počíta ako jeden) a urobí potrebné výskum. Myslím to, jednoducho to urob, a budeš prekvapený, koľko sa môžeš dozvedieť o spoločnosti na veľkej WWW.

Získajte čisté témy WordPress + doplnky

vyberá-WordPress-plugins

Obľúbené podmienky, témy a doplnky hackerov (najmä zle kódované typy) poskytujú ľahký prístup k správcovi vašich stránok. V túto chvíľu sa pravdepodobne nejaký hacker pokúša získať prístup k vášmu webu alebo blogu WordPress pomocou zle kódovanej témy alebo doplnku. Ak hacker použije na prístup do oblasti správcu zadný hack (skrytý v motíve alebo doplnku), máte husacinu. Dokážu však zničiť chaos.

Preto je dôležité sťahovať témy a doplnky z dôveryhodných stránok. Hľadáte čistú tému? Odporúčame profesionálne témy WPExplorer, Elegantné témy, Genesis a Themeforest. Potrebujete čisté doplnky? Pozrite sa na WordPress Repo a CodeCanyon. Poznáte ďalšie dôveryhodné stránky, na ktorých môžeme získať témy a doplnky? Prosím, podeľte sa o komentáre.

Aktualizujte Témy + Doplnky + WordPress

WordPress-updates

Niekedy môže mať vynikajúca téma alebo doplnok bezpečnostnú chybu. Vývojári zvyčajne vydávajú aktualizácie na zapečatenie týchto bezpečnostných dier. Avšak, ak neaktualizujete svoj motív alebo doplnky, stanete sa ľahkým cieľom pre hackerov, ktorí – vo väčšine prípadov – sú si vedomí bezpečnostných nedostatkov. Koniec koncov, informácie o bezpečnostných chybách sú k dispozícii vo verejnej doméne, takže áno, stlačte toto tlačidlo aktualizácie už.

Udržujte ich v aktuálnom stave. Nezabudnite tiež upgradovať svoju inštaláciu WordPress, alebo budete kričať, keď sa uvoľní peklo.

Zálohujte svoje stránky WordPress

Nebudete znova vytvárať svoje webové stránky WordPress od nuly, ako je tá vaša. S úplnými a pravidelnými zálohami môžete svoju stránku WordPress ľahko obnoviť, aj keď ju hacker roztrhol zo závesov a prehodil ju cez Atlantický oceán..

Nenechajte sa však mýliť, ak predpokladáte, že váš hostiteľ hostuje bezpečné zálohy vašich stránok, aj keď ich hrdo vyhlasujú vo svojich marketingových brožúrach. Jediným (a najlepším) spôsobom, ako sa chrániť, je investovanie do profesionálneho a renomovaného záložného riešenia, ako je napríklad VaultPress. Medzi ďalšie možnosti patrí BackWPup, blogVault, Sucuri.net a mnoho spravovaných hostiteľov ako WPEngine dokonca ponúka svoje vlastné možnosti zálohovania s rôznymi plánmi.

Ak viete, ako sa pohybovať po webovom serveri, môžete si dokonca vytvárať manuálne zálohy v pravidelných intervaloch (a kvôli zvýšenej bezpečnosti vám odporúčame, aby ste si okrem jedného z vyššie uvedených doplnkov vzali aj vlastné manuálne zálohy). Dvojtýždenný začiatok je skvelý rozvrh. Stačí komprimovať webovú stránku WordPress a prevziať ju do svojho miestneho počítača. Stiahnite si tiež databázu WordPress a uložte ich do zabezpečeného priečinka v počítači. Skontrolujte, či je počítač čistý.

Na ponúkanie cien je tiež veľa záložných doplnkov WordPress, takže si nemusíte robiť starosti, ak nenájdete cestu okolo webového servera. Môžete si prečítať viac o zabezpečení svojej webovej stránky WordPress a zdieľať svoje tipy. Poďme ďalej a uvidíme, ako môžeme obnoviť váš hacknutý web WordPress.

Chcete sa dozvedieť viac o tom, ako môžete zlepšiť svoje zabezpečenie WordPress? Pokúste sa vyhľadať Príručku zabezpečenia Sucuri WordPress, ktorá obsahuje základné kroky, ktoré by ste mali podniknúť na zaistenie bezpečnosti svojich webových stránok.

Ako obnoviť napadnuté stránky WordPress

Mladý hacker

Práve ste sa prebrali a vaše stránky tam nie sú. Poof, odišiel s vetrom. Pravdepodobne ste práve dostali e-mail alebo textovú správu, ktorá vás bude informovať je tu príslovečný daždivý deň stratili ste opraty kontroly nejakému maskovanému krížencovi. Čo robiť?

Vaša prvá reakcia by bola panika, čo je v poriadku, pretože to znamená, že ste stále nažive, a môže s hackerom niečo urobiť – alebo ak máte naozaj šťastie – hackerom. Nemali by ste sa však báť až do bodu mentálneho rozpadu, stále vás potrebujeme. Po tom všetkom je škoda často vymáhateľná v krátkom čase.

Stále sa môžete prihlásiť

U niektorých hackov môžete mať stále prístup do svojej administratívnej oblasti WordPress. Ak ste to vy, môžete svoj web ľahko obnoviť odstránením poškodených súborov a zapečatením miesta vstupu. Keď vás niekto napadne hackerom, zvyčajne vám to oznámi spoločnosť Google a váš webový hostiteľ. Môžu vám dokonca ukázať napadnuté súbory a adresy URL.

Jediné, čo musíte urobiť, je prihlásiť sa na svoje stránky WordPress, odstrániť dotknuté súbory alebo zmeniť svoje prihlasovacie údaje a aktualizovať celú svoju inštaláciu WordPress. Stačí znova nainštalovať program WordPress z oblasti administrácie. Možno budete musieť nahradiť infikované témy a doplnky aj novými čerstvými kópiami.

Uh-oh, ste uzamknutý

Inokedy vás hacker môže úplne zamknúť alebo vás uzamkne z vašich stránok WordPress. Stalo sa to v mojom prípade – nemohol som sa prihlásiť na žiadny z mojich stránok. Ako som získal späť svoje stránky? Rád by som vám povedal, že je to ľahké, ale ležal by som medzi zubami.

najprv, kontaktujte svojho hostiteľa, a aj keď s informáciami neprichádzajú, vynútite ich, aby poskytli podrobnosti o hackerovi vrátane zoznamu infikovaných súborov. Ak vám priatelia podpory naživo poskytnú ťažký čas, zazvonia ich a ak to nestačí, zoberte ich na sociálne médiá. Mnoho spoločností, nielen spoločností poskytujúcich webhosting, bude uvažovať o znechutení reputácie značky na sociálnych médiách na účet jedného nespokojného zákazníka.. Byť zdvorilý však; neuškodí sa netlačiteľným výplniam. To je to, čo som urobil a Matthew si istý, že na mojom serveri uložil súbor malware.txt.

plugin-vyčistenie

S takýmto súborom na mieste je čistenie a prípadné obnovenie vašej stránky WordPress otázkou odstránenie a nahradenie postihnutých súborov. Môže to však byť zdĺhavý proces, najmä ak je poškodenie rozsiahle, pretože musíte nájsť každý postihnutý súbor jeden po druhom.

Avšak so súborom, ktorý ukazuje, kde sú infikované súbory, sa musíte prihlásiť do svojho cPanel -> Správca súborov a odstrániť / nahradiť poškodené súbory. Upozorňujeme, že by vás to mohlo prinútiť odstrániť celé doplnky a dokonca aj témy. Ak nepoužívate detskú tému a vaša rodičovská téma je infikovaná, prídete o svoj vlastný dizajn, ale hej, prinajmenšom je váš web pripravený. Doplnky môžete kedykoľvek nahradiť, takže to by nemal byť problém.

Odstránenie základných súborov WordPress zruší vašu stránku spôsobom, ktorý určite nechcete. Najlepším spôsobom, ako postupovať, ak je to tak, je nahradiť postihnuté súbory novými. Uistite sa, že náhradné súbory pochádzajú z rovnakej verzie WordPress, ktorú používate. V opačnom prípade môžete svoje stránky rozbiť. Zistite, prečo je dôležité, aby bola vaša inštalácia WordPress neustále aktualizovaná?

Ak máte spoľahlivé riešenie zálohy, vaše šance na obnovenie napadnutého webu WordPress sa desaťnásobne zvýšia. Jediné, čo musíte, je vrátiť sa k predchádzajúcej verzii stránok a relaxovať.

Upozorňujeme, že po obnove vašej stránky bude možno potrebné nejakú prestavbu. Po obnovení stránky WordPress (čo znamená, že sa môžete prihlásiť do oblasti administrácie), skontrolujte, či fungujú všetky základné funkcie. Medzi veci, ktoré treba hľadať, patria widgety, kontaktné formuláre, doplnky pre sociálne médiá a čokoľvek iné, ktoré súvisia s akýmkoľvek ovplyvneným doplnkom alebo témou.

Napríklad po obnovení mojej stránky nefungoval žiadny z mojich formulárov, pretože som musel odstrániť kontaktný formulár 7, doplnok, ktorý riadi všetky moje formuláre. Musel som tiež odstrániť Jetpack, tak som stratil sociálne zdieľanie, komentáre a RSS kanály okrem iných funkcií. Odstránil som tiež všetko v jednom favicon a stratil som vlastný favicon. Všetky tieto funkcie som obnovil jednoducho preinštalovaním príslušných doplnkov.

Všimnite si, že pluginy samy o sebe neboli problémom, ale keďže hacker mal prístup na môj server a správcovský prístup na moje stránky WordPress, mohol pridať škodlivý kód kdekoľvek chceli. Odstránil som tiež program WordPress SEO od Yoast, čo znamená, že moje úsilie v oblasti SEO sa zvýšilo. Vzal som hit ako má človek, a stále sa zotavujem.

Našťastie sa hackerovi zdá, že sa s mojím obsahom neobťažoval. Nepridali chmýří a odkazy na niektoré falošné stránky, ako sa to stalo v minulosti. Stále upravujem svoje stránky a zvažujem redizajn stránok / obsahu. Vidíš? Napadnutie hackerov nebolo koniec koncov také zlé. Otvorilo mi to oči, ktoré som robil zle, a dal mi podnet, ktorý som potreboval, aby som konal k lepšiemu. V skutočnosti, ak by opakovatelia podpory spoločnosti Bluehost nestrácali toľko času, obnovil by som svoju stránku v čo najkratšom čase a ušetril som túto podrobnú kontrolu.

Po vyčistení vašich stránok sa vráťte k hackerstvu, kontaktujte svojho hostiteľa, aby vás odstránil zo zoznamu zakázaných položiek. Obnovenie napadnutého webu WordPress zároveň nebude znamenať jack, ak vás napadnú druhýkrát. Ak sú bezpečnostné otvory neuzatvorené, všetky vaše obnovovacie práce sú zbytočné. Obráťte sa na svojho webového hostiteľa a informujte ho, ako na to zapečatiť porušenie. Problémom môže byť niekedy iný web vášho zdieľaného plánu hostenia. Aj keď vám to môže priniesť pokoj, mali by ste prejsť na bezpečnejší plán alebo investovať do vyššie uvedených bezpečnostných možností.

vlastný prihlasovací prístup wordpress plugin od pressapps codecanyon

Najzákladnejšia vec, ktorú musíte urobiť po obnovení stránky zmeniť všetky prihlasovacie údaje, admin e-mail v cene. Zabezpečí sa tým, že hacker znova nezíska prístup na váš web ani na iné vaše účty online. Upozornenie: Aj keď zmeníte svoje prihlasovacie údaje, hacker môže byť stále prihlásený na vaše stránky, čo znemožňuje celý účel získania nových prihlasovacích údajov. Čo robiť? Po prvé, ak máte na svojej stránke niekoľko používateľov, uistite sa, že žiadny nebol miestom vstupu. Môžete vytvárať nové pre rôznych používateľov; spisovatelia, weboví dizajnéri, editori atď.

Po druhé, musíte zmeniť bezpečnostné kľúče v súbore wp-config.php na automatické odhlásenie všetkých neoprávnených používateľov vrátane hackera. Generovanie nových bezpečnostných kľúčov je ľahkou roľníckou prácou. Stačí ísť na vytváranie nových bezpečnostných kľúčov, generovať nové kľúče, prihlásiť sa na server a aktualizovať wp-config.php o nové podrobnosti. Tento proces je pomerne jednoduchý, neočakávame, že narazíte na nejaké problémy.

protektorovanie

Na čo ešte zabudnem? Dovoľ mi pozrieť sa; v skratke to, ako sa chrániť, a obnoviť vaše stránky WordPress, ak sa stane nemysliteľné:

 • Najprv získajte lepší webhosting, pokiaľ možno spravovaný hosting WordPress, napr. WPEngine
 • Investujte do bezpečnostných riešení WordPress – brány firewall, zálohy – práce. Odporúčame Sucuri.net, VaultPress, blogVault atď
 • Vytvorte silné prihlasovacie údaje a udržujte ich v súkromí
 • Vyčistite počítač a aktualizujte softvér
 • Aktualizujte WordPress, témy a doplnky
 • Získajte témy a doplnky z renomovaných zdrojov

A ak by sa to najhoršie stalo:

 • Nestrácajte myseľ, vždy existuje riešenie. Rekonštrukcia od nuly je tiež príležitosťou na zlepšenie
 • Obráťte sa na svojho webového hostiteľa a šoférujte ho
 • Riešenie problému alebo najatie odborníka (sú ľahko dostupné)
 • Vstaňte z popola a ešte raz stúpajte na oblohe
 • Buďte úžasní a možno zdokumentujte svoje skúsenosti a pomôžte inému

zdroje

Možno som niektoré oblasti vynechal nevinne, alebo ste jednoducho nemohli obnoviť svoje stránky pomocou tipov zdieľaných tu. Možno sa chcete len dozvedieť viac. Kto som, aby som ti bránil? Koniec koncov, skutočne chceme, aby ste obnovili svoj hacknutý web WordPress. Tu je teda veľký zoznam zdrojov, ktoré vám uľahčia prácu:

Na konci dňa…

Hacking nie je nikdy príjemným zážitkom a svet by bol určite lepším miestom bez neetických hackerov, ktorí majú potešenie z podvodu. Nemám problém s etickými hackermi, ktorí robia svoju prácu, aby nás chránili.

Nemali by ste sa však prepnúť do panického režimu alebo trpieť úzkostnými útokmi, keď nejaký nevďačný blbec prechádza železnou tyčou srdcom vášho webu WordPress. Správnou prípravou a vykonaním správnych krokov môžete hacknutú stránku WordPress kedykoľvek získať späť.

Už ste počuli škaredé zabehnutie do spodiny internetu? Ako ste sa zotavili? Podeľte sa s nami a pomôžte nám zbaviť sa hrozby, ktorú hackeri napadajú.