Zabezpečenie WordPress: Môže bezpečnosť Ninja udržať váš web v bezpečí?

Nie je veľa používateľov systému WordPress, ktorí nie pochopiť dôležitosť bezpečnosti.

Toto porozumenie však nie vždy vedie k činom. Príliš často, ľudia podnikajú iba kroky na zvýšenie bezpečnosti svojich stránok WordPress po boli obeťami porušenia – v tomto okamihu už bola škoda spôsobená.

S ohľadom na to vítam každý doplnok, ktorý môže uľahčiť proces zabezpečenia vašej webovej stránky WordPress. Bezpečnosť Ninja je jeden taký doplnok a v tomto článku by som chcel ukázať, ako ho môžete použiť, aby vaše stránky boli oveľa bezpečnejšie ako väčšina ostatných.

Čo pre vás znamená zabezpečenie WordPress

WordPress je skutočne úžasný systém na správu obsahu. však, vďaka svojej obrovskej popularite je pre hackerov hlavným cieľom. Akákoľvek slabina, ktorú odhalia v základných súboroch, sa môže použiť na potenciálne využitie úžasného počtu stránok. Možno to najviac neslávne preukázala TimThumb debakel minulý rok.

V súčasnosti stále nájdete množstvo webových stránok WordPress, ktoré je možné zneužiť prostredníctvom zastaraných tém, ktoré stále obsahujú bezpečnostnú chybu TimThumb. To samo osebe zdôrazňuje jeden z hlavných dôvodov narušenia bezpečnosti na stránkach WordPress – zastaralý kód.

Faktom je, že vývojový tím WordPress odvádza skvelú prácu pri udržiavaní odolnosti hlavného kódu. Ak aktualizujete jadro, témy a doplnky programu WordPress a budete používať iba produkty vyvinuté renomovanými vývojármi, pre zaistenie bezpečnosti svojich stránok ste urobili viac ako väčšina..

Okrem toho, ak vezmete relatívne malé množstvo času na to, aby sa vaše stránky stali bezpečnejšími ako drvivá väčšina, hackeri už nebudú klasifikovaní ako „ovocie s nízkou visbou“. Po všetkom, prečo by sa mali obťažovať hackovaním vašich stránok, keď je k dispozícii toľko zraniteľnejších obetí?

A to je miesto, kde prichádza Security Ninja. Zdôrazňuje najdôležitejšie kroky, ktoré by ste mali podniknúť pri zabezpečení vášho webu WordPress, a vysvetľuje presne to, čo musíte urobiť. Pre niekoho, kto chce vylepšiť svoje stránky WordPress, je to perfektné riešenie.

Používanie zabezpečenia Ninja

Po nainštalovaní doplnku k nemu získate prístup prostredníctvom odkazu Nástroje na bočnom paneli:

Bezpečnosť Ninja

Keď k doplnku pristupujete prvýkrát, budete musieť spustiť test zabezpečenia, aby doplnok mohol analyzovať silné a slabé stránky konkrétneho webu:

Bezpečnosť Ninja

Tento proces by nemal trvať dlhšie ako minútu. Po dokončení testov vám budú predložené jeho zistenia – na základe 27 rôznych bezpečnostných hľadísk.

Tu je príklad niekoľkých výsledkov testov vykonaných na mojom blogu:

Bezpečnosť Ninja

Ako vidíte, stav každého testu je označený. Problémy prebiehajú od úplne základných (udržujte svoje témy a doplnky aktuálne) až po pokročilejšie (kontrola, či je súbor upgrade.php prístupný prostredníctvom protokolu HTTP v predvolenom umiestnení)..

Pri každom výsledku „Zlý“ by ste mali kliknúť vpravo na tlačidlo „Podrobnosti, tipy a pomoc“. Toto vás nasmeruje na rady týkajúce sa konkrétneho problému:

Analýza bezpečnosti Ninja

Vykonávanie zmien vyžaduje obmedzené technické znalosti – z väčšej časti budete musieť iba pridať útržky kódu do svojich súborov funkcií.php, upravovať súbory tém (ktoré by ste mali robiť prostredníctvom podradených tém) alebo vykonávať zmeny prostredníctvom FTP. Ako bloger WordPress sú to jednoduché úlohy, ktoré by ste napriek tomu mali byť schopní splniť.

Čo sa mi páči na Security Ninja je to, že sa nesnaží robiť príliš veľa. Zameriava sa na vyhľadávanie zraniteľností a prezentáciu riešení – nezahŕňa nafúknuté bezpečnostné prvky. Ponecháva vám na výber, ktoré bezpečnostné prvky zavediete. A keďže to robíte pomocou malých útržkov kódu a ďalších podobne jemných zmien, pravdepodobne nebude mať vylepšenie zabezpečenia, ktoré urobíte, žiadny zreteľný vplyv na rýchlosť načítania stránok..

Stručne povedané, bezpečnosť Ninja je ako mať na dosah ruky sadu neoceniteľných bezpečnostných príručiek WordPress, ktoré sú špecifické pre jedinečné slabiny vašich stránok..

Aká bezpečnosť Ninja nemožno do

Pri práci s akýmkoľvek bezpečnostným doplnkom je potrebné zdôrazniť jeden dôležitý bod – Bezpečnosť Ninja nemôže zaručiť bezpečnosť vašich stránok. to môcť aby vaše stránky boli oveľa ťažšie hackerské, ale neexistuje nič také ako nedobytná webová stránka. Teoreticky môže byť akýkoľvek kód, ktorý je legitímne dostupný zo vzdialeného miesta, napadnutý zo vzdialeného miesta. Aby sme boli spravodliví k vývojárom Security Ninja, vydávajú sa za prekážku v tom, aby sa to úplne jasne ukázalo v vyhlásení o vylúčení zodpovednosti na testovacej obrazovke.

Na to som povedal, skenovanie vášho webu pomocou Security Ninja a vykonanie odporúčaných vylepšení vôľa zvýšiť bezpečnosť vašich stránok o obrovskú rezervu. Pravdepodobne sa tak stane obeťou škodlivého útoku.

Zabezpečenie nákupu Ninja

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me