10+ najlepších doplnkov na usporiadanie mediálnej knižnice WordPress

Najlepšie doplnky na usporiadanie mediálnej knižnice WordPress

Dnešné webové stránky majú tendenciu zaberať miesto na zobrazenie viacerých obrázkov a menej textu. Zahrnuté je aj veľké množstvo mediálnych súborov, ako sú audio, video a ďalšie multimediálne položky, aby sa posilnil textový obsah. Ale tu je tá vec. Predstavte si, že nahráte asi 10 alebo 20 obrázkov za deň. Ak to vynásobíme desiatkami alebo stovkami príspevkov, počet súborov v knižnici médií je neprekonateľný!

Úprimne povedané, WordPress neponúka dostatok nástrojov na organizáciu mediálnych súborov. Tu prichádzajú doplnky pre správu mediálnych knižníc WordPress. Tieto doplnky uľahčujú váš život pri práci so súbormi v mediálnej knižnici WordPress. Môžete pridať funkcie, vybrať viac súborov a vytvoriť alebo odstrániť priečinky v priebehu niekoľkých sekúnd.

V tomto príspevku sme zaokrúhlilo 10 a viac praktických doplnkov, ktoré vám pomôžu lepšie spravovať mediálnu knižnicu WordPress a udržiavať ju v čistote a usporiadanej.

disclaimer: WPExplorer je pridružená spoločnosť pre jeden alebo viac produktov uvedených nižšie. Ak kliknete na odkaz a dokončíte nákup, môžeme uskutočniť províziu.

1. FileBird – priečinky mediálnych knižníc WordPress

FileBird - priečinky mediálnej knižnice WordPress

FileBird je taký skvelý a spoľahlivý záchranca, ktorý vám pomôže lepšie usporiadať mediálnu knižnicu WordPress pomocou niekoľkých kliknutí.

Tento doplnok sa ľahko používa a obsahuje výkonné funkcie. Najviditeľnejšou funkciou je inteligentné kontextové menu, ktoré vám umožní rýchlo kliknúť pravým tlačidlom myši na vytvorenie, úpravu alebo odstránenie priečinkov na usporiadanie mediálnej knižnice. S pomocou rozhrania drag-and-drop je tiež jednoduché presúvať súbory alebo prenášať súbory priamo z pracovnej plochy. Docela v pohode, správne?

Medzi hlavné funkcie patrí:

 • Inteligentné kontextové menu
 • Rozhranie drag-and-drop
 • Kompatibilita nástroja na tvorbu stránok
 • Podpora viacerých jazykov

2. Zložky médií WP

Zložky médií WP

Je načase zastaviť vyhľadávanie obrázka pomocou tisícov mediálnych súborov rovnako ako v prehliadači súborov v počítači. Pomocou priečinka médií WP budete môcť odovzdávať a presúvať médiá do priečinkov a podpriečinkov.

Priečinok WP Media Folder je taký ľahko použiteľný doplnok, ktorý šetrí v reálnom čase a ktorý vám umožňuje spravovať a usporiadať súbory a obrázky odovzdaním jedného alebo viacerých súborov priamo do požadovaného priečinka, vytvorením priečinkov, podpriečinkov atď. , Navyše vám tento doplnok umožňuje filtrovať médiá podľa veľkosti alebo typu súboru alebo názvu a podobne. Voila, displej vašej knižnice bude čistý a čistý, keď nabudúce otvoríte svoju mediálnu knižnicu WordPress.

Jeho zoznam funkcií sa oplatí vyskúšať:

 • Vytvorte galériu z mediálneho priečinka
 • Automaticky pridať do galérie nové médiá zo zložky
 • Definujte veľkosť obrázka v galérii
 • Vyberte veľkosť obrázka
 • 4 témy: Predvolené nastavenie WordPress (vylepšené), murivo, jazdec, portfólio

3. Asistent knižnice médií

Asistent knižnice médií

Asistent knižnice médií je ďalší skvelý doplnok knižnice médií, ktorý vám umožňuje spravovať vaše mediálne súbory. Navyše sa dá použiť aj na pridanie nielen obrázkov, ale aj iných mediálnych súborov k vašim príspevkom.

Doplnok vám umožňuje pridávať prezentácie, prúžky s miniatúrami a špeciálne efekty do vašich nových galérií bez akýchkoľvek problémov. Je to podobné spôsobu, akým používate predvolenú mediálnu knižnicu WordPress, nemusíte sa obávať, že sa naučíte nový proces.

4. Organizátor mediálnej knižnice

Organizátor mediálnej knižnice

Názov hovorí za všetko. Organizátor mediálnych knižníc vás nezklame pomocou jeho ľahko použiteľného používateľského rozhrania a výkonných funkcií. Pomáha kategorizovať a filtrovať fotografie, videá a iné typy médií v knižnici médií WordPress.

Niektoré ďalšie fascinujúce a nápadné vlastnosti tohto doplnku zahŕňajú:

 • Usporiadajte súbory podľa dátumu alebo názvu
 • Pracujte so všetkými zobrazeniami knižnice médií
 • Importujte a exportujte údaje z knižnice alebo WordPress

5. Zložky

Zložky Plugin

Hľadáte doplnok pre správu mediálnych knižníc WordPress, ktorý zaistí čo najväčšiu organizáciu médií. Dajte teda ďalšiemu doplnku výstrel, ktorý sa nazýva Priečinky. Doplnok vám umožňuje rýchlo usporiadať všetky vaše stránky, príspevky a mediálne súbory do priečinkov.

Priečinok je ľahko použiteľný nástroj, ktorý umožňuje vytvárať podpriečinky pre rôzny obsah a udržiavať veci v poriadku. Hlavnou funkciou priečinkov je to, že môžete ľahko presúvať súbory kdekoľvek a meniť stromové zobrazenie priečinkov podľa potreby. Medzi ďalšie funkcie patrí:

 • Hromadne vyberte obrázky a mediálne súbory a presuňte ich do ľubovoľného priečinka
 • Pridať a odstrániť ponuku priečinkov zo stránok, príspevkov a médií
 • Ak potrebujete viac miesta, minimalizujte oblasť priečinkov

6. Zložka mediálnej knižnice WordPress

Priečinok mediálnej knižnice WordPress

Názov do značnej miery vysvetľuje všetko. V priečinkoch mediálnej knižnice WordPress môžete vytvárať priečinky v knižnici médií, aby sa obrázky a iné súbory usporiadali. Tento doplnok je ideálny pre prípad, že chcete do mediálnych súborov pridať kategórie.

Stručný prehľad funkcií:

 • Pridajte a vytvorte nové priečinky knižnice WordPress Media
 • Presunúť, kopírovať, premenovať a odstrániť súbory a priečinky pomocou drag-and-drop rozhrania
 • Obnovte miniatúry
 • Obrázky SEO na špecifikovanie atribútov ALT a TITLE pri odovzdávaní

7. Usporiadajte knižnicu médií podľa priečinkov

Usporiadajte mediálnu knižnicu podľa priečinkov

Názov tohto doplnku je celkom jasný. Usporiadanie mediálnej knižnice podľa priečinkov je doplnkom k dashboardu WordPress, ktorý umožňuje vytvárať rôzne priečinky pre váš obsah. Okrem toho je pre vás oveľa jednoduchšie vedieť, kde presne nájsť mediálne položky, ak vytvoríte rôzne mapy.

Môžete tiež použiť nové adresy URL, ktoré vytvoríte pre svoje priečinky v obsahu, a to je veľmi výhodné pre blogerov alebo majiteľov denníkov / časopisov online. Medzi ďalšie funkcie patrí:

 • Usporiadajte súbory do určeného priečinka
 • Môže vytvárať priečinky
 • Môže filtrovať vyhľadávanie podľa priečinkov

8. Kategórie mediálnych knižníc

Kategórie mediálnej knižnice

Tento výkonný doplnok knižnice médií umožňuje flexibilnejšie používanie kategórií v knižnici médií WordPress. Budete môcť zmeniť, pridať alebo odstrániť kategóriu viacerých položiek naraz.

Pomocou tohto doplnku môžete organizovať kategórie médií prostredníctvom správcu rovnakým spôsobom, ako ovládate kategórie príspevkov. Umožňuje tiež filtrovať mediálne súbory v knižnici médií WordPress pomocou vlastnej taxonómie v zobrazení zoznamu aj mriežky.

Stručný prehľad funkcií:

 • Zmena hromadných položiek naraz pomocou hromadných akcií
 • Kategorizujte možnosti a správu v knižnici médií
 • Filtrujte kategórie v knižnici médií

9. Správa kategórie médií WP

Správa kategórie médií WP

WP Media Category Management je bezplatný a ľahko použiteľný doplnok, ktorý zmierni vašu úzkosť, pokiaľ ide o správu mediálnych kategórií, vrátane hromadných akcií..

Kategórie médií môžete organizovať prostredníctvom správcu rovnako ako ovládate kategórie príspevkov. Doplnok tiež umožňuje triediť mediálne položky v knižnici médií WordPress pomocou taxonómie v zobrazení zoznamu aj mriežky. Počas nahrávania mediálnych súborov si môžete vybrať predvolenú kategóriu. Medzi ďalšie dôležité vlastnosti patrí:

 • Hromadné prepínanie akéhokoľvek priradenia taxonómie médií z knižnice médií prostredníctvom správcu
 • Na filtrovanie médií v galériách v príspevkoch použite nový alebo existujúci skrátený kód
 • Pri nahrávaní použite predvolenú kategóriu

10. Povoľte výmenu médií

Povoliť výmenu médií

Konečným členom nášho dnešného zoznamu je produkt ShortPixel s bezplatným, ľahkým a ľahko použiteľným doplnkom Enable Media Replace. Tento doplnok umožňuje ľahko nahradiť existujúci obrázok alebo súbor v knižnici médií novým. Nie je potrebné odstraňovať staré súbory, premenovať ich alebo znova odovzdať od dnešného dňa! Ľahko, dobre?

Doplnok funguje celkom dobre v prípade, že v knižnici médií chcete nahradiť alebo aktualizovať ďalšie fotografie. Už nikdy sa necítite zdĺhaví a podráždení, keď vymažete súbor a potom nahráte nový s rovnakým menom vždy, keď chcete niečo aktualizovať. Tak skvelý šetrič času!

11. Knižnica skutočných médií

Knižnica skutočných médií WordPress

Info & DownloadView The Demo

WP Real Media Library (RML) je veľmi užitočný doplnok WordPress na organizovanie tisícov mediálnych súborov v knižnici médií. To vám umožní vytvoriť individuálnu a neobmedzenú štruktúru priečinkov v zobrazení mediálnej knižnice WordPress. Najlepšie z tohto doplnku je, že natívny systém správy médií WordPress sa používa na organizovanie všetkých vašich existujúcich mediálnych súborov, ako sú obrázky, audia a súbory PDF.

Hlavným problémom zobrazenia mediálnej knižnice je to, že ak chcete nájsť obrázok, musíte dlho hľadať. Nie s WP RML! Jednoducho pretiahnite svoje súbory do vytvorených priečinkov a použite ich v každom dialógovom okne na výber médií – napríklad na dialógovom okne „Featured Image“ v príspevkoch. Jediným jednoduchým kliknutím na prehľadne navrhnutom paneli nástrojov môžete vytvárať, premenovávať, mazať a meniť usporiadanie priečinkov.

Čo prináša RML na začiatok vašich webových stránok? RML vám umožňuje vytvoriť vzťah medzi albumom a galériou popri bežných priečinkoch. To znamená, že na svojom webe môžete zobraziť galérie dynamických priečinkov. Ak chcete používať pokročilejšie využitie tohto konceptu albumu a galérie, musíte skontrolovať kompatibilitu s prémiovým doplnkom „Justified Image Grid“ (JIG). Hrá ruku v ruke s galériami JIG.


Obrázky, videá a iné médiá zaberajú obrovské množstvo miesta na webovej stránke WordPress. Udržiavanie vašej mediálnej knižnice WordPress so zložkami uľahčuje správu obrázkov. Týmto spôsobom sa môžete vyhnúť nahraniu rovnakých obrázkov dvakrát, alebo nájsť a nahradiť bannery pre svoj bočný panel. Vyššie uvedené mediálne doplnky vám absolútne pomôžu lepšie spravovať mediálnu knižnicu WordPress a udržiavať ju v čistote a čistote. Pomáhajú klasifikovať a pridať taxonómiu, takže môžete obrázky prehľadávať a triediť oveľa ľahšie.

Používate na správu svojej mediálnej knižnice niektorý z týchto doplnkov alebo iný doplnok? Prosím, podeľte sa o svoje skúsenosti v sekcii komentárov nižšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me