10 najlepších doplnkov pre stránkovanie WordPress

Najlepšie WordPress stránkovanie Pluginy

Má váš blog obrovské množstvo obsahu? Ak súhlasíte, mali by ste vážne zvážiť očíslovanie svojich blogových stránok, aby čitatelia uľahčili prehliadanie. V skutočnosti je stránkovanie súčasťou základných funkcií WordPress – WordPress automaticky pridá „Ďalší príspevok“Alebo„Predchádzajúci príspevok“Na konci každého príspevku, aby sa čitatelia mohli ľahko presúvať z jedného príspevku na druhý. V tomto príspevku sa pozrieme na niekoľko doplnkov pre stránkovanie WordPress, ktoré pomáhajú číslovať vaše stránky a príspevky.

Keď pridáte stránkovanie, čitatelia nemusia prehľadávať tony obsahu. Namiesto toho môžu kliknúť priamo na požadovanú stránku.

Prečo by ste mali používať zásuvné moduly WordPress Pagination

Existuje viac ako jeden dôvod, prečo by ste na svoje stránky blogu mali pridať stránkovanie

  • Vďaka tomu je váš blog užívateľsky prívetivý a pomáha čitateľom ľahko nájsť stránky
  • Všetky vaše stránky sa nemusia načítať súčasne, čo zrýchľuje váš web
  • Môžete tiež použiť stránkovanie na rozdelenie dlhého príspevku na mnoho častí. Toto vám môže pomôcť zobraziť viac reklám na príspevok

Mnoho tém WordPress obsahuje aj funkciu stránkovania. Ak však chcete kontrolovať číslovanie svojich príspevkov, upravte číslovanie bez toho, aby ste museli používať kód, lepšou možnosťou môžu byť doplnkové stránky WordPress..

Úložisko doplnkov WordPress obsahuje množstvo bezplatných doplnkov, ktoré pomáhajú stránkovať váš WordPress. Niektorí vám dokonca pomôžu s úpravou odkazov alebo zobrazením čísel stránok v jazdci. Ale predtým, ako sa ponoríme do týchto doplnkov, mali by ste vedieť, že môžete svoje stránky aj prehliadať pridaním nejakého kódu do súborov tém.

disclaimer: WPExplorer je pridružená spoločnosť pre jeden alebo viac produktov uvedených nižšie. Ak kliknete na odkaz a dokončíte nákup, môžeme uskutočniť províziu.

1. WP-PageNavi

Doplnok WP-PageNavi

S takmer miliónom aktívnych inštalácií je prirodzené, že WP-PageNavi by sa mal nachádzať na začiatku tohto zoznamu doplnkov pre stránkovanie WordPress. Generuje značku šablóny wp_pagenavi () s ktorými môžete nahradiť predvolenú navigáciu WordPress. Pomáha vám vytvoriť pre váš blog fantastické stránkové odkazy.

Doplnok pridá novú kartu v časti Nastavenia. Kliknutím na túto kartu môžete opraviť počet strán, ktoré sa majú zobraziť, a vybrať text pre aktuálnu, prvú a poslednú stránku. Rozbaľovacia ponuka odkrýva možnosti dostupné na vykonanie predvoleného štýlu stránkovania. Budete môcť prispôsobiť ukazovatele pre Ďalšie a predchádzajúca a nastavte počet stránok, ktoré sa majú zobraziť.

A ak je váš blog skutočne obrovský, čitatelia budú radi, že môžete nastaviť sériové čísla tak, aby sa zobrazovali v násobkoch, napríklad 5, 10, 15 20…. Navyše, ak si želáte zladiť stránkovanie s témou svojho blogu, je to tiež možné.

Ak chcete zmeniť štýl stránkovania, musíte skopírovať súbory CSS z adresára doplnkov, vložiť ich do svojej témy a tam vykonať požadované zmeny. Pri aktualizácii doplnku tak nestratíte zmeny.

2. WP-Paginate

Doplnok WP-Paginate

WP-Paginate je ďalší doplnok, ktorý je obľúbený medzi používateľmi systému WordPress. Tvrdí, že vylepšuje SEO poskytovaním ďalších odkazov na váš obsah. Okrem toho vám umožňuje pridať niektoré skvelé navigačné funkcie na váš web.

Na stránke nastavení doplnku je karta CSS, z ktorej môžete prispôsobiť svoje odkazy na stránky. Budete môcť prispôsobiť štítky stránkovania ako aj predchádzajúca a Ďalšie uverejňovať odkazy. Po aktivácii doplnku bude potrebné v súboroch tém nahradiť nejaký kód.

Ak je váš web zasiahnutý množstvom pripomienok, budete obzvlášť radi, že doplnok môže zobraziť aj stránky s komentármi. Môžete tiež zvoliť počet odkazov, ktoré sa majú zobraziť pred a za aktuálnou stránkou. verzia pre podporuje multisites, obsahuje jedenásť pripravených rozložení a prispôsobovač, aby váš text a tlačidlá vyzerali podľa vašich predstáv.

3. Stránkovanie spoločnosťou BestWebSoft

Doplnok BestWebSoft Paginácia

Stránku BestWebSoft môžete použiť na pridanie vlastnej stránkovania nielen do svojich príspevkov, ale aj do svojich značiek, kategórií, výsledkov vyhľadávania a stránok autorov. Doplnok je kompatibilný aj s doplnkami portfólia a galérie BestWebSoft, takže môžete ľahko povoliť stránkovanie aj pre galérie a portfóliá. Budete tiež môcť zobraziť Ďalšie a predchádzajúca šípy a upravte ich. A ak chcete preskočiť stránkovanie pre vybrané stránky, je to tiež možné.

Z nastavení môžete zmeniť a prispôsobiť typ stránkovania. Číslovanie sa môže zobraziť nad alebo pod obsahom a môže byť zarovnané doľava, doprava alebo do stredu. Možné sú dva typy zobrazenia – dlhá verzia displeja, ktorá postupne uvádza každé číslo stránky, a krátka verzia displeja, ktorá zobrazuje čísla stránok v násobkoch. Pre verzia pridáva Načítať viac tlačidlá a nekonečný posun.

4. Rozšírené post paginovanie

Rozšírený doplnok po stránkovaní obsahu

Funkcia Advanced Post Pagination pomáha rozdeliť dlhé príspevky na niekoľko menších stránok. Jednoducho nepridáva stránkovanie, umožňuje vám pridávať tlačidlá a potom do nich vkladať text a obrázky. K dispozícii je päť rôznych rozložení tlačidiel a rôzne typy načítania obsahu a môžete ich použiť na základe jednotlivých stránok alebo príspevkov. Tlačidlá môžete umiestniť na hornú alebo dolnú časť príspevku alebo na obe miesta. Tlačidlá môžete tiež prispôsobiť pomocou ovládacieho panela WordPress.

Doplnok podporuje krátke kódy a pomáha rozdeliť obsah dlhých príspevkov na viac stránok. Môžete si vybrať medzi jednoduchou stránkou a stránkou Ajax. (Ajax je rýchlejší, pretože stránka sa nemusí znova načítať zakaždým, keď používateľ stránku obnoví). Pridá ikonu špeciálneho tlačidla do editora príspevku TinyMCE na rozdelenie obsahu na mnoho stránok.

Doplnok sa úplne integruje a je kompatibilný s programom Visual Composer. Ak chcete, môžete zobraziť posúvacie tlačidlá na jazdci.

Rozloženie tlačidiel

Je tiež možné automaticky zmeniť predvolené nastavenie Ďalšia strana do tlačidla. Ak to však chcete urobiť, musíte si kúpiť prémiovú verziu. Táto verzia tiež vkladá názov stránky a popis do stránkovacích tlačidiel.

5. Paginácia produktu v obchode

Paginácia produktu v obchode

Ako asi viete, stránkovanie produktu Storefront je určené na zobrazenie stránkovania na stránkach produktu. Potrebuje však, aby ste mali tému Storefront, ako aj doplnok WooCommerce.

Pridáva a Ďalšie a predchádzajúca odkaz na jednotlivých stránkach produktu. To však nie je všetko, umožňuje to tiež pridať k odkazom miniatúru produktu. Názov sa zobrazí nad kurzorom nad miniatúrou. Prispôsobovač pomáha upraviť zobrazenie podľa vašich predstáv.

Pri 300 000+ aktívnych inštaláciách je tento doplnok docela obľúbený u majiteľov obchodov WooCommerce.

6. Nasledujúci príspevok

Ďalší príspevok Fly Box

Info & DownloadView The Demo

Fly Fly Box sa trochu odlišuje od ostatných doplnkov pre stránkovanie WordPress v tomto zozname. Umožňuje čitateľom prejsť na internet Ďalšie alebo predchádzajúca príspevok kliknutím na plávajúce pole. Upúta pozornosť čitateľa vyskočením ako plávajúca škatuľka, aj keď sa čitateľ posunie nadol. Toto pole sa môže zobraziť na ľavej alebo pravej strane okna v závislosti od podmienok vybratých na paneli možností doplnku.

Tento doplnok napájaný jQuery podporuje vlastné typy príspevkov a kategórie príspevkov. Nastavenia doplnku umožňujú triediť nastavenia príspevkov a upravovať rozmery poľa.

7. Jednoduché stránkovanie

Jednoduchý doplnok WordPress pre stránkovanie

Info & DownloadView The Demo

Ak chcete, aby sa vaše stránky a príspevky zobrazovali ako nádherné prezentácie, môžete vyskúšať funkciu Easy Pagination. Všetko, čo musíte urobiť, je vložiť niekoľko značiek a kliknúť na niekoľko možností. Jednoduché stránkovanie podporuje automatické prehrávanie a je prispôsobené pre mobilné zariadenia.

Pri pohybe z jedného snímky na druhý sú možné tri štýly animácie – vertikálny, horizontálny a slabý. Ale to nie je všetko, prvé dva možno kombinovať s 32 účinkami uvoľnenia jQuery. Šesť navigačných šablón vám pomôže začať a všetky si môžete prispôsobiť. Ak chcete, môžete si vytvoriť pätu, ktorá sa bude opakovať na všetkých snímkach. Navigačné šípky môžu byť štylizované štyrmi rôznymi spôsobmi. Možnosti navigácie v miniatúre sú k dispozícii v hornej aj dolnej časti.

Na rozdelenie stránky alebo príspevku do mnohých sekcií a vytvorenie záhlavia, ktoré sa môže zobraziť na všetkých snímkach, budete môcť použiť značku na rozdelenie stránky. Doplnok sprístupní prvú značku nadpisu a prvý obrázok v každej sekcii a vytvorí vaše snímky.

A nemusíte sa obávať, ak sa vaše snímky rozširujú za viditeľnú oblasť. Doplnok automaticky vypočíta výšku a šírku výrezu. Užitočnou sa ukáže možnosť Posun na začiatok.

Niekoľko ďalších doplnkov pre stránkovanie WordPress

Ak hľadáte nejakú konkrétnu funkciu, môžu byť vhodné tieto doplnkové stránky WordPress:

  1. Abecedné stránkovanie pomáha filtrovať stránky, príspevky, produkty WooCommerce, médiá, autorov alebo čokoľvek vo vašom obsahu a zobrazuje výsledky vyhľadávania na jednej stránke alebo v abecednom poradí. Tento doplnok môže dobre fungovať pre hudobné webové stránky, kníhkupectvá alebo webové stránky elektronického obchodu alebo na zoznam používateľov alebo správu profilov členov.
  2. Paginácia Ajax a nekonečný posun ponúka tri typy stránkovania, z ktorých si môžete vybrať – normálne stránkovanie, nekonečné posúvanie a Načítať viac (pomocou Ajax). Môžete ho použiť na príspevky, stránky, vyhľadávanie, vlastné typy príspevkov a WooCommerce.
  3. Odkazy na stránku Plus ponúka jednu stránku pre webový obsah a umožňuje čitateľom prezerať článok na jednej stránke. Pre verzia využíva Ajax na zlepšenie používateľského komfortu a SEO.

Zabalenie

Pre jednoduchú navigáciu na webe s nedostatkom obsahu sa môžete spoľahnúť na základné funkcie WordPress. Ak však hľadáte atraktívne navigačné funkcie, ktoré zlepšujú dojem používateľa, môžu sa ukázať užitočné doplnky pre stránkovanie WordPress v tomto zozname. Správa stránok je jednoduchšia a existuje priestor na zvýšenie výnosov z reklamy. Vaše SERP sa môžu vylepšiť, pretože sa môže zvýšiť počet zobrazení stránky, čo minimalizuje mieru odchodov. V našom blogu nájdete ďalšie spôsoby, ako zlepšiť používateľské prostredie.

Opatrne – nadmerné stránkovanie však môže viesť k tomu, že vyhľadávacie nástroje zobrazia vaše stránky ako tenké alebo dokonca duplicitné. Použite preto tieto stránkové doplnky WordPress pre lepšie UX a buďte radi za akékoľvek výsledné vylepšenia SEO.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me