12+ najlepších doplnkov proti spamu pre WordPress 2020

12 najlepších anti-spamových doplnkov pre WordPress 2019

Boj proti nevyžiadaným komentárom WordPress je prebiehajúci proces a dá sa urobiť pomocou (a) pomocou doplnkov alebo (b) s trochou vyladenia nastavení diskusie vo WordPress. V tomto návode sa zameriavame na obe metódy. Pri rozhodovaní o ďalšom antispamovom doplnku by ste mali zvážiť tieto dva faktory:

  1. Množstvo dopravy
  2. Počet komentárov

Ak sú obe čísla na spodnom konci (napríklad, keď začínate s blogom), môžete ísť na techniku ​​(b), t. J. Vylepšiť nastavenia WordPress, aby ste manuálne zabránili spamu. Je celkom zaujímavé vidieť, koľko môže WordPress ponúknuť.

V časti a), t. J. Zabránenie nevyžiadanej pošte pomocou antispamových doplnkov WordPress, sa najskôr pozrieme na dôležité funkcie, ktoré by mal mať doplnok antispamu. Potom sa ponoríme do zoznamu doplnkov.

disclaimer: WPExplorer je pridružená spoločnosť pre jeden alebo viac produktov uvedených nižšie. Ak kliknete na odkaz a dokončíte nákup, môžeme uskutočniť províziu.

Základné vlastnosti doplnku Antispam WordPress

Existuje veľa, čo by ste mohli hľadať v antispamovom doplnku WordPress, ale existuje niekoľko kľúčových funkcií, ktoré musíte naozaj zvážiť. Pozrime sa!

Nulové akcie na strane klienta

Akcie na strane klienta, iné ako napísanie komentára, mali by byť udržiavané čo najnižšie – v ideálnom prípade nula. Váš doplnok by nemal požadovať od pravého komentátora, aby začiarkol / zrušil začiarknutie políčka alebo napísal nezrozumiteľný obrázok captcha. Zadanie captcha pre komentáre výrazne sťažuje používateľské prostredie a malo by sa mu vyhnúť.

Minimálny dopad databázy WordPress

Nip to v zárodku

Dobrý doplnok proti nevyžiadanej pošte by nemal umožniť zadanie komentára k nevyžiadanej pošte do databázy WordPress. Výsledkom je, že sa zníži počet transakcií SQL, čo znamená nižšie zaťaženie servera, t. J. Zlepšený výkon – dokonca aj počas špičkových prevádzkových hodín. Toto riziko tu však je, že ak sa antispamový algoritmus pokazí, skutočný komentár sa môže navždy stratiť (oops).

Zablokovať spam nového používateľa

Registračná stránka WordPress umožňuje používateľom zaregistrovať sa na vašom webe. Registračný proces je celkom priamočiary a roboti ho môžu ľahko automatizovať.

Prečo to musíme zastaviť? Po registrácii môže používateľ uverejniť ľubovoľný počet komentárov bez toho, aby bol filtrovaný. To je normálne diskusia nastavenie v novej inštalácii programu WordPress. Preto môžete zmeniť predvolené nastavenia alebo použiť doplnok ako WP-SpamShield, ktorý blokuje spam nového používateľa.

Trackback Validation

Trackback Validation pozostáva z filtra, ktorý porovnáva IP adresu klienta prichádzajúcej Trackback s IP adresou servera. Ak sa nezhodujú, je to spam.

štatistika

Štatistika pomáha pri sledovaní a analýze údajov. Doplnok by mal poskytovať týždennú alebo mesačnú štatistiku zisteného spamu.

náklady

Rovnako ako u mnohých doplnkov, niektoré sú zadarmo a niektoré sú platené. Niektoré z doplnkov, napríklad Antispam Bee, sú úplne zadarmo. Ostatné riešenia, ako napríklad Akismet a CloudTalk, sú platenými možnosťami pre komerčné a obchodné webové stránky.

1. Akismet

akismet anti-spam plugin

Číslo jedna antispamový doplnok WordPress v úložisku vyvinutý tímom Automattic – Akismet prináša na váš web WordPress ochranu pred nevyžiadanou poštou na podnikovej úrovni. Je pravda, že náš zoznam by nebol úplný, ak by sme nespomenuli Akismet, defacto anti-spamový doplnok pre WordPress. S viac ako 5 miliónmi aktívnych inštalácií je Akismet bezpochyby najobľúbenejší antispamový doplnok WordPress. Je to vynikajúce riešenie v boji proti spamu, najmä proti spamu.

Akismet anti-spam plugin je predinštalovaný na každom webe WordPress, ktorý vytvoríte. Jediné, čo musíte urobiť, je aktivovať doplnok a pripojiť sa k svojmu účtu Akismet pomocou kľúča API, čo je proces, ktorý je rovnako jednoduchý ako A, B, C. Po pripojení sa Akismet okamžite spustí, čo vám pomôže zastaviť spam pomocou zložitých algoritmov a pravidlá. Doplnok funguje tak, že na server Akismet nahrá všetky prichádzajúce komentáre. Komentáre potom prejdú stovkami * antispamových algoritmov (* presný počet nepoznáme). Zverejňujú sa správne komentáre, zatiaľ čo zvyšok sa zahodí do frontu nevyžiadanej pošty. Môžete si dokonca zobraziť históriu stavu každého komentára, aby ste videli, ktoré boli moderátormi nevyžiadanej pošty, alebo sa automaticky vložili do priečinka so spamom.

Doplnok je zadarmo pre osobné webové stránky a neziskové organizácie (zobraziť licenčné podmienky). Ak chcete používať Akismet na komerčnej webovej stránke, budete musieť zaplatiť najmenej 5 dolárov mesačne. Prémiové plány prichádzajú s ďalšími funkciami, ako sú pokročilé štatistiky a prioritná podpora, vďaka čomu sa cena oplatí.

2. Antispam Bee

antispamová včela

Ďalšou najlepšou voľbou po Akismete bude Anti-Spam Bee. Tento bezplatný doplnok je plný skvelých funkcií a nevyžaduje registráciu ako Akismet. Program Anti-Spam Bee je zadarmo na osobné a komerčné použitie, takže bez ohľadu na to, na ktorom webe sa nachádzate, môžete byť bez spamu. Antispam Bee je jediné riešenie, ktoré potrebujete na efektívne odstránenie spamových komentárov a spätných sledovaní.

Antispam Bee sa ľahko používa. Spamerov môžete rýchlo zastaviť bez toho, aby ste museli vyžadovať CAPTCHAS a bez toho, aby ste posielali osobné údaje službám tretích strán. Plugin je tiež kompatibilný s GDPR a dodáva sa s tony vynikajúcich funkcií.

Môžete očakávať možnosti, ako je schopnosť dôverovať schváleným komentátorom, overovať adresy IP, blokovať používateľov z určitých krajín, priamo mazať komentáre spamu, nastavovať oznámenia správcu, prihlasovať spammerov pomocou nástroja Fail2Ban, vymazať databázu spamu WordPress po stanovenom počte dní ( spam čistenie) a zoznam pokračuje. Doplnok navyše ponúka na vašom hlavnom paneli mesačné štatistiky spamu.

3. Skryť môj WP

Skryť môj WP

Informácie a sťahovanie

S viac ako 27 tisíc spokojných kupujúcich je Hide My WP č.1, ktorý predáva bezpečnostný doplnok WordPress na CodeCanyon. Nenechajte sa oklamať menom – Hide My WP vám ponúka úplnú ochranu proti spamu a ďalšie. Je to prémiová sada nástrojov, vďaka ktorým je váš web neviditeľný a neporaziteľný pre hackerov, detektory tém a spammerov (pozrite si vyššie uvedené video).

Hide My WP to presne urobí. Skryje celé vaše stránky pred hnusnými chlapmi. Chráni ľubovoľnú adresu URL, vrátane adresy wp-login, a premenuje webovú adresu wp-admin, aby ešte viac zmiatla zbabelcov. Aby ste vás boli v bezpečí, skrýva My WP okrem iného detekovanie a potlačenie útokov SQL Injection v zárodku.

Hide My WP má vynikajúce užívateľské hodnotenie a je kompatibilný s BuddyPress, bbPress a ešte oveľa viac. Je to dokonalý doplnok zabezpečenia a antispamu pre vaše webové stránky WordPress.

4. Cleantalk ochrana proti spamu

ochrana proti spamu

Cleantalk Spam Protection je jednoduchý, ale výkonný cloudový doplnok WordPress na báze cloud vhodný pre začiatočníkov aj skúsených používateľov. Vyhýba sa tak nadúvaniu funkcií a ponúka vám presne to, čo potrebujete na zastavenie spamerov bez toho, aby ste zablokovali svoje webové stránky. Aj keď ponúkajú 14-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu, po uplynutí jej platnosti budete musieť kúpiť službu Cleantalk za veľmi skromných 8 dolárov ročne..

Doplnok vám pomôže zastaviť registráciu spamu, komentáre, kontaktné e-maily, objednávky, rezervácie, odbery, prieskumy, ako aj spam v miniaplikáciách, vyhľadávacích formulároch a WooCommerce. Komentáre sa najskôr nahrávajú na cloudové servery CleanTalks, kde sa podrobujú viacerým overovacím kontrolám. Tieto kontroly zahŕňajú – komentár odoslaný príliš rýchlo, vypnutý JavaScript, odkazy na čiernu listinu HTTP a mnoho ďalších. Potom sú povolené platné komentáre, zatiaľ čo ostatné sú odoslané do frontu nevyžiadanej pošty. Okrem toho Cleantalk kontroluje a odstraňuje existujúce komentáre a používateľov spamu.

Ochrana proti spamu Cleantalk je kompatibilná s vašimi obľúbenými nástrojmi vrátane kontaktného formulára 7, formulárov Ninja, WPForms, MailChimp, komentárov Jetpack, BuddyPress, S2Member, Mailpoet a ešte oveľa viac. Ľahko sa používa, pretože neprichádza s CAPTCHA, hádankami, otázkami, matematickými hádankami a kol..

5. Titan Antispam a bezpečnosť

titánový antispam a doplnok zabezpečenia wordpress

Titan Antispam & Security je viac ako len doplnok proti spamu WordPress; je to celá sada bezpečnostných funkcií. Doplnok vám ponúka bezpečnostný skener, brány firewall, bezpečnostné audity, čiernu listinu adries IP v reálnom čase, skener škodlivého softvéru a schopnosť opraviť poškodené súbory..

Avšak aj so všetkými týmito funkciami Titan Antispam & Security zaznamenáva ľahko použiteľné a intuitívne rozhranie, vďaka ktorému je blokovanie spamu hračkou. Doplnok bol spočiatku jednoduchý blokovač spamu. Tento doplnok sa však vďaka nedávnej aktualizácii mega zmenil na komplexné bezpečnostné riešenie WordPress pre všetky typy webových stránok.

Neexistujú žiadne nepríjemné CAPTCHA a ak potrebujete viac funkcií, Titan Antispam & Security vám ponúka úžasnú škálu prémiových doplnkov. V čase písania má viac ako 200 000 inštalácií, čo znamená, že ste v bezpečných rukách.

6. WP Bruiser

wp bruiser wordpress anti-spam plugin

WPBruiser, predtým známy ako Goodbye Captcha, je fantastický doplnok proti spamu WordPress. Doplnok používa antispamové opatrenia na registračných stránkach, ako aj na stránkach na obnovenie prihlasovacích údajov a hesla na zastavenie spamu pred jeho spustením. Je to dosť silné na to, že je zadarmo, a vďaka čistému administrátorskému rozhraniu môžete svoje nastavenia ľahko upravovať.

WPBruiser je vynikajúci doplnok proti spamu WordPress, ktorý vám pomáha chrániť vaše kontaktné formuláre, formuláre stratených hesiel, prihlasovacie formuláre, registračné formuláre a komentáre. Je tiež dodávaný s bezpečnostnými funkciami, ktoré vám umožňujú blokovať adresy IP a zabraňovať robotom v vyčíslovaní používateľov pomocou skenovania „/? Author = N“..

Doplnok vám pošle oznámenia, keď sa zistia útoky hrubou silou. Okrem toho získate podrobné správy o nevyžiadanej pošte, takže môžete zostať na špičke. Okrem toho vám program WPBruiser ponúka mnoho rozšírení, ako je napríklad kontaktný formulár 7, WooCommerce, gravitačné formuláre, formuláre Ninja, affiliateWP, jednoduché digitálne súbory na stiahnutie a mnoho ďalšieho..

7. Ničiteľ spamu

ničiteľ spamu wordpress anti-spam plugin

Spam Destroyer bol navrhnutý tak, aby bol čo najviac nenápadný pre vašich čitateľov. Tento ľahký doplnok zastaví automatizovaný spam bez toho, aby odložil svojich komentárov. Je to niečo, čo by ste mohli zvážiť pre malý blog alebo web s nízkou návštevnosťou.

Najlepšie na Spam Destroyer je pravdepodobne jeho úplná jednoduchosť. Myslím, že doplnok funguje hneď po vybalení z krabice. Jednoducho nainštalujte Spam Destroyer a zastavte automatizovaný spam bez toho, aby ste sa dotkli jediného nastavenia. Doplnok po aktivácii nepridá položku na informačný panel správcu WordPress. Funguje to v zákulisí.

8. Cerber Security, Antispam & Malware Scan

doplnok Cerber security a anti-spam

Ďalší doplnok zabezpečenia WordPress, doplnok Cerber Security vám ponúka všetky nástroje, ktoré potrebujete na odstránenie spamu pri spevňovaní vašej stránky WordPress. To je správne; blokovanie spamu je iba jednou z funkcií, ktoré ponúka doplnok Cerber Security. Umožňuje vám odstrániť spam pri registrácii, kontakte a formulároch s komentármi.

Medzi ďalšie významné funkcie patrí prevencia hrubou silou, blokovanie IP, vlastné prihlasovacie adresy URL, protokolovanie, správca relácií používateľa, skrytie správcu wp-admin pred návštevníkmi, blokovanie prístupu k rozhraniu API WP REST, neviditeľná reCAPTCHA, kontrola integrity, skener škodlivého softvéru, plánované bezpečnostné kontroly, overovanie faktorov atď.

9. Zero Spam WordPress

wordpress zero spam

Páči sa mi prístup CAPTCHA, ktorý v súčasnosti sleduje mnoho vývojárov doplnkov proti spamu. To šetrí čitateľom agóniu odpovedania na otázky, vyplňovanie CAPTCHA a riešenie hádaniek, čo zefektívňuje dojem používateľa. Zároveň vám to ušetrí problémy s moderovaním spamových komentárov, čo jej zaberie čas.

Program WordPress Zero Spam začlenil tento prístup a ponúka vám spôsob odstránenia spamu na vašom webe bez stresu. Všetko, čo musíte urobiť, je nainštalovať a aktivovať doplnok Zero Spam programu WordPress, a to je všetko. Doplnok preberá a začína blokovať 99,9% nevyžiadanej pošty na vašom webe pomocou overenia kľúča JavaScriptu na strane servera a klienta, aby sa predišlo spamovaniu robotov. Používatelia v zásade nemôžu komentovať bez aktivovaného JavaScriptu.

Program WordPress Zero Spam sa bez problémov integruje s obvyklými podozrivými osobami, medzi inými vrátane kontaktného formulára 7, gravitačných formulárov, ninja formulárov, BuddyPress a WPForms. Čo je viac? Môžete blokovať spamové adresy IP, aby nikdy neuvidili váš web.

10. Zastavte spammerov

zastaviť spamerov

Čo sa týka doplnkov Anti-Spam WordPress, program Stop Spammers je renomovaným zabijakom spamu. Aplikácia Stop Spammers, ktorá je neuveriteľne ľahko konfigurovateľná a použiteľná, vám ponúka veľa energie na ochranu pred spamovým démonom. Funguje to hneď po vybalení z krabice, čo znamená, že sa nemusíte ničoho dotknúť, aby ste zničili spamerov.

Zastavenie spammerov Predchádzanie nevyžiadanej pošte pomáha zabrániť spamu v komentároch a obmedzuje pokusy o prihlásenie. Doplnok sa dodáva s viac ako 50 konfiguračnými možnosťami a využíva na detekciu spamu vyše 20 rôznych kontrol spamu a škodlivých udalostí. Keď doplnok označí pokus o komentár alebo pokus o prihlásenie, používateľom sa povolí druhý pokus prostredníctvom stránky zamietnutej žiadosti. Tu sa používateľom zobrazí obrazovka captcha, aby sa zabránilo ich zablokovaniu. Captcha sa môže pohybovať od OpenCaptcha, Google reCaptcha alebo SolveMedia Captcha.

Teraz s novým vylepšeným používateľským rozhraním môžete ľahko bojovať proti spamovým komentárom, e-mailom, registráciám, spamovacím robotom a spamerom. Vždy, keď je to potrebné, môžete spustiť diagnostické testy a zobraziť aktivitu spamu jediným kliknutím.

Tím za Stop Spamermi sa predbehol. Užijete si veľa bezplatných funkcií, aj keď sa môžete tešiť na prémiový plán, ktorý vám ponúka robustnejšie a dynamickejšie zabezpečenie pre váš web WordPress. Ani slovo.

11. NoSpamNX

nospamx wordpress anti-spam plugin

NoSpamNX je náš posledný (ale v neposlednom rade) anti-spam WordPress vo voľnej kategórii. Náhodou som na to narazil a zaujalo ma sondážne tituly Sci-Fi. Nainštaloval som teda NoSpamNX na testovanie vôd. NoSpamNX pridá položku do Nastavenia> NoSpamNX po aktivácii.

Potom nájdete jednoduchý a čistý administratívny panel s niekoľkými možnosťami. Veľmi ľahko sa konfiguruje a používa. Jediným kliknutím môžete zobraziť štatistiky, úplne blokovať spam alebo prejsť do priečinka so spamom a vytvárať zoznamy zakázaných položiek, ktoré môžete použiť na viacerých webových stránkach WordPress..

Žiadne chmýří, žiadne nadúvanie funkcií, iba jednoduchý doplnok proti nevyžiadanej pošte WordPress, ktorý sa zameriava len na to – zastavenie mŕtvych spamerov na ich stopách.

12. Captcha Plus

Captcha Plus

Informácie a sťahovanie

Captcha Plus je jednoduchý prémiový doplnok proti spamu pre všetky typy stránok WordPress. Je to zvlášť užitočné, ak chcete blokovať spam na formulároch prihlásenia, registrácie, obnovenia hesla a komentárov.

Vďaka novým aktualizáciám a integráciám môžete použiť program Captcha Plus na zastavenie spamu v iných typoch formulárov, nielen vyššie uvedených. Doplnok umožňuje pridávať jednoduché matematické výpočty, neviditeľné captcha, rozpoznávanie znakov a snímanie snímok do rôznych foriem bez porušenia potu..

13. Zastavenie spamu komentára WP

Zastaviť spam komentára WP

Vyčistite časť svojich komentárov pomocou doplnku Stop WP Comment Spam. Je to rýchly, ľahký a bezplatný spôsob, ako zabrániť spamu pri preberaní príspevkov. Po nainštalovaní doplnku môžete automaticky zabrániť spamu a podržať nahlásené komentáre na kontrolu na karte „spam“ (kde môžete komentáre ručne kontrolovať a schvaľovať alebo mazať). Môžete tiež povoliť, aby nastavenie automaticky odstránilo všetok spam – buď okamžite, alebo po zadržaní na stanovený počet dní.

Medzi významné funkcie patrí automatické filtre nevyžiadanej pošty, možnosť odstrániť alebo pozdržať na kontrolu a kompatibilita s inými doplnkami zabezpečenia WordPress. Môžete upgradovať na program Stop Spam Pro, ktorý obsahuje ďalšie funkcie, ako napríklad: rozpoznávanie ľudského spamu a strojové učenie, ochrana formulárov, falošná prevencia registrácie používateľov WordPress a WooCommerce, štatistika spamu a ďalšie.

Bonus: Nastavenia diskusií WordPress na zabránenie spamu

Nastavenia pre ovládanie komentárov vo WordPress sú dostupné pod Nastavenia> Diskusia. Upozorňujeme, že ide o manuálny spôsob prevencie / boja proti spamu a zvyčajne je najúčinnejší, ak máte každý deň niekoľko pripomienok. Ak však máte viac ako 1 000 denných komentárov, je vhodnejšie použiť doplnok proti spamu.

Poďme diskutovať o určitých spôsoboch použitia týchto predvolených nastavení WordPress na zabránenie spamu. Budeme diskutovať o jednej sekcii naraz.

Predvolené nastavenia článku

manuálne-anitspam-01-predvolené nastavenie článku

Jednoducho vypnite spätné odkazy a pingbacky, aby ste sa ušetrili pred polovicou nevyžiadanej pošty. Umožnite ľuďom uverejňovať komentáre k novým článkom.

Ďalšie nastavenia komentárov

ďalšie nastavenia komentárov

Je takmer vždy potrebné, aby autor komentára pred komentárom zadal svoje meno / e-mail. WordPress to v predvolenom nastavení umožňuje. Ak požadujete, aby sa používatelia pred zanechaním komentárov prihlásili, zníži sa tým značné množstvo spamu. Tento krok by mohol byť vypnutím pre niektorých legitímnych čitateľov, ktorí chcú zanechať komentár, ale nechcú sa prihlásiť. Z tohto dôvodu sa musíte prihlásiť Pred povolením tejto funkcie dôkladne analyzujte.

Mali by ste deaktivovať komentáre k príspevkom starším ako 90 dní v pomerne aktívnom blogu. Ak však aktualizujete články, nezabudnite zmeniť dátum zverejnenia tak, aby sa 90-dňová hranica neprekrývala. Ponechajte témy Threaded na predvolené alebo podľa potreby zvýšte.

Pošlite mi e-mail kedykoľvek

pošlite mi e-mail kedykoľvek

Túto funkciu môžete použiť, ak na svoje príspevky nedostanete tisíce komentárov. Dostanete e-mailové upozornenia na každý objavený komentár a môžete ho okamžite označiť ako spam a znížiť tak časť spamových komentárov.

Pred objavením komentára

predtým, ako sa objaví komentár

Umožníte čitateľom, ktorí predtým zanechali komentár, zanechať komentár znova bez toho, aby to vyžadovalo schválenie, vám pomôže skrátiť legitímne komentáre vo fronte moderovania. Budete sa musieť zamerať iba na zvyšných používateľov, z ktorých väčšina bude spam.

Moderovanie komentárov

moderovanie komentárov

Navrhujem, aby ste použili hodnotu 2. To v ideálnom prípade umožňuje hosťujúcim blogerom zanechať vo svojom komentári najviac jeden odchádzajúci odkaz (návnadu na odkaz). Vytvorenie čiernej listiny s moderovaním komentárov je veľmi časovo náročný proces s rovnako výhodnými výplatami. Toto nastavenie však môžete využiť ako efektívny filter vulgárnych výrazov. Jednoducho pridajte profánne slová do zoznamu a všetky takéto komentáre sa pridajú do frontu moderovania.

Čierna listina komentárov

čierna listina komentárov

Čierna listina komentárov je prísnejšia verzia čiernej listiny s komentármi. Ak komentár obsahuje čierne zoznamy slov, odošle sa do frontu nevyžiadanej pošty namiesto do moderovacej fronty. Prínos – šetrí váš čas.


V tomto príspevku sme veľa venovali a dúfame, že niektoré z nich nájdete v úsilí o blokovanie spamu. Aký je váš obľúbený spôsob boja proti spamu? Poznáte úžasný antispamový doplnok, ktorý sme neuviedli? Dajte nám vedieť v sekcii nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me