5 doplnkov WordPress pre miestne podniky

Pevné zastúpenie na webe dokáže urobiť zázraky pre miestny podnik. Aj keď pôsobíte výlučne v offline svete, dobrý web môže vyvolať veľký záujem – zvlášť dôležité, ak ste úplne nový..

Zvážte, aké funkcie potrebujete na vykonávanie svojich webových stránok. Musia si návštevníci rezervovať, než vás navštívia? Zvládne to váš web? Ak nie, odvrátite zákazníkov skôr, ako budete mať na nich dojem.

Podľa môjho názoru je WordPress perfektnou platformou na podporu miestnych firiem. Z veľkej časti to závisí od veľkého množstva dostupných doplnkov, ktoré vám umožňujú pridať funkcie, ktoré vaše webové stránky potrebujú. Dnes sa chcem pozrieť na päť doplnkov osobitne zameraných na miestne podniky.

Citlivý doplnok Máp Google

Citlivé Mapy Google

Ak prevádzkujete kamenný obchod s maltou, váš úspech sa určí podľa toho, koľko ľudí klesne. Doplnok Responsive Google Maps uľahčuje potenciálnym zákazníkom nájsť vás, pretože vám umožňuje pridať na svoju webovú stránku plne reagujúcu mapu Google. Doplnok je naskladaný na plný počet funkcií, napriek tomu je jeho použitie a nastavenie veľmi jednoduché.

Toto je jeden z mojich obľúbených doplnkov Google Map s veľkým priestorom na prispôsobenie máp vašim požiadavkám na styling. Medzi vlastnosti patrí:

  • Vlastné štýly značiek
  • Pripnutie viacerých miest obchodu na jednu mapu
  • Pridajte viac stránok na stránku
  • Vlastné smery
  • Prekryte vlastný obsah na vašich mapách vrátane vašich vlastných obrázkov
  • Štyri typy máp: cestná, satelitná, hybridná a dokonca aj terén
  • Aktualizácia počasia a vrstva oblačnosti
  • Pridajte na ktorúkoľvek stránku alebo oblasť miniaplikácií pomocou jednoduchých krátkych kódov

To je veľa funkcií a znamená, že pomocou služby Google Map môžete pomocou tohto doplnku robiť všetko, čo by ste mohli chcieť. Chcete vidieť snímku doplnku v akcii? Tu je jeden s celým radom funkcií:

Citlivý snímok Google Maps

Tento doplnok je k dispozícii v kóde Canyon za pouhých 16 dolárov.

WP Quick Booking Manager Pro

WP Quick Manager Pro

Má nejaký obchod založený na stretnutí niekedy sťažnosť na mať tiež veľa rezervácií? Dni telefonických rezervácií sú očíslované, pričom väčšina zákazníkov smeruje online, aby si vyhradili slot. Čím je samozrejme pre zákazníka ľahšie uskutočniť rezerváciu, tým viac rezervácií dostanete. To by mohol byť rozdiel medzi prevádzkou na polovičnú a plnú kapacitu.

WP Quick Booking Manager Pro robí proces rezervácie neuveriteľne jednoduchým. Vďaka tomu je skvelým rezervačným riešením pre reštaurácie, kozmetické salóny, kliniky – pomenujte ho! Umožňuje vám tiež poskytovať online rezervačné služby pre hotelové izby, apartmány alebo akékoľvek iné ubytovanie, ktoré je k dispozícii na prenájom. Ak uvažujete trochu mimo krabičky, môžete ich dokonca použiť na prenájom vybavenia alebo automobilov.

Kalendár backendovej rezervácie

Po inštalácii môžete na ľubovoľnú stránku pridať kalendár rezervácie pomocou jednoduchého skráteného kódu. Zobrazenie kalendára vyzerá pekne a štýlovo, je plne citlivé a nedostupné časy a dátumy sa automaticky blokujú. Pluginy tiež podporujú neobmedzený počet rezervácií, viac možností platby v mene (vrátane PayPal) a dokonca aj viacjazyčné možnosti. Tento vysoko univerzálny doplnok by vyhovoval potrebám širokého spektra firiem a vaši potenciálni zákazníci si zamilujú intuitívne užívateľské rozhranie – s back-end rozhraním sa naozaj ľahko pracuje. Naozaj skvelý rezervačný doplnok, WP Quick Booking Manager Pro je k dispozícii od CodeCanyon za 24 dolárov.

Rezervačný kalendár

Rezervačný kalendár

Dokonca aj podniky s rozpočtom musia vykonať rezervácie. Našťastie existuje veľa skvelých zadarmo možnosti tam, vrátane Rezervácia doplnku Kalendár. Ako by ste očakávali od bezplatného doplnku, je obmedzenejší ako väčšina prémiových doplnkov, ale ľahko sa integruje a stále dokáže skvelú prácu.

Doplnok je pre potenciálnych zákazníkov naozaj jednoduchý: vyberte si z kalendára dátum, vyplňte krátky formulár a stlačte hit. Jednoduchá. Aby ste sa vyhli dvojitej rezervácii, môžete obmedziť počet rezervácií za deň alebo môžete povoliť neobmedzené rezervácie. Možno najväčším obmedzením tejto bezplatnej verzie je, že nemôžete prijímať platby – mohlo by to viesť k zobrazovaniu reklám.

Snímka obrazovky kalendára rezervácie

Bezplatná verzia je relatívne základná, ale malé podniky, ktoré ponúkajú priame rezervácie, by z nej mohli mať úžitok. Z hľadiska funkčnosti nie je táto bezplatná verzia taká leštená ako WP Quick Booking Manager Pro. Môžete ho však upgradovať a získať tak prístup k prémiovým funkciám, ako sú: hodinové rezervácie, online platby (vklady alebo celá platba), úpravy sezónnych sadzieb a kupónové zľavy. Je to v tejto prémiovej verzii, že doplnok skutočne vyniká. Prémiová verzia sa začína na 79 dolárov, ale pre veľké podniky (ktoré požadujú každú dostupnú funkciu) bude cena jedného webového servera stáť 449 dolárov.

Ste miestny SEO

Miestne SEO od Yoast

Väčšina používateľov programu WordPress bude veľmi dobre oboznámená s programom WordPress SEO od doplnku Yoast – s takmer 17,5 miliónmi stiahnutí je doplnok SEO. Vedeli ste však, že ste vyvinuli rad prémiových doplnkov SEO vrátane Váš miestny doplnok SEO, k dispozícii od 69 dolárov.

Ak vaša potenciálna zákaznícka základňa nemôže nájsť vás online, bude ťažké zostať v obchode. Už ste niekedy skúsili vyhľadať miestnu firmu v spoločnosti Google, povedzme kaderníka? Ak tak urobíte, SERP je veľmi odlišné miesto.

Ak chcete byť zahrnutí do tohto zoznamu miestnych firiem – alebo ešte lepšie, na internete top týchto zoznamov – spoločnosť Google musí vedieť, kde sa nachádzate a čo robíte. Hoci všeobecný doplnok, ako je WordPress SEO od Yoast, je dobrým východiskovým bodom pre vašu stratégiu SEO, miestne podniky majú inú sadu požiadaviek na SEO. Pre všetky vaše miestne potreby v oblasti SEO nie je lepší doplnok ako miestne SEO. Zjednodušene povedané: Tento doplnok pomôže vášmu webu umiestniť vyššie vyhľadávacie dopyty v službách Google. Ako? Poskytnutím všetkých metaúdajov, ktoré spoločnosť Google potrebuje pre miestne vyhľadávanie – vašu polohu pri zobrazení mapy, ako aj dôležité kontaktné údaje, ako je vaše telefónne číslo..

Na vytvorenie štýlových stránok kontaktných formulárov môžete tiež použiť doplnok Local SEO. Doplnok vám umožňuje pridať mapu, otváraciu dobu a kontaktné údaje o a tiež umožňuje návštevníkovi nájsť najbližší obchod.

Doplnok Sabai Directory pre WordPress

Adresár Sabai

Nebolo by skvelé mať všetky súvisiace miestne podniky spolu na jednom mieste? Teraz môžete vďaka doplnku Sabai Directory k dispozícii za kód 28 dolárov od spoločnosti CodeCanyon. Sabai Directory je ideálny doplnok na vytvorenie komplexného adresára miestnych firiem. Do jedného adresára môžete pridať neobmedzený počet firiem. Môžu byť usporiadané do rôznych kategórií – návštevníci môžu adresár filtrovať, aby našli, čo hľadajú – a všetky firmy sa spolu zobrazia na interaktívnej mape Google. Môžete pridať názov, miesto a obrázok každej firmy a na základe recenzií od používateľov môžete zobraziť hodnotenie z piatich. Interaktívna mapa obsahuje bohatý výber možností stylingu a návštevníci môžu zanechať vlastné recenzie a komentáre ku konkrétnemu záznamu.

Založenie obchodného adresára je skvelý spôsob, ako môže skupina miestnych podnikov spolupracovať pri propagácii svojich firiem. Pokiaľ sa nebojíte trochu konkurencie, je to skvelý spôsob, ako zvýšiť svoju viditeľnosť – potenciálni zákazníci s najväčšou pravdepodobnosťou posúdia svoje možnosti prostredníctvom adresára, a nie individuálne zvážia veľa webových stránok..

Prevádzkovanie vlastného adresára môže byť tiež veľmi lukratívne: ak si v Google dobre poradíte, pokiaľ ide o kľúčové pojmy vo vašej oblasti, môžete dosiahnuť dobrý opakujúci sa príjem. Adresár Sabai to môže uľahčiť, pretože vám umožňuje uskutočňovať opakujúce sa platby od firiem, ktoré chcú byť pridané do vášho adresára – Sabai podporuje štyri platobné brány. Za odporúčané záznamy si môžete účtovať ešte viac.

Záverečné myšlienky

Aj keď ste malý, offline obchod, dobrý web môže viesť k rozvoju vašej firmy dlhou cestou. Dnes som zahrnul celý rad doplnkov, ktoré vašim zákazníkom pomôžu objaviť vás online, urobiť rezervácie a získať pokyny k vašej fyzickej polohe v teháli. Ak chcete viac zákazníkov – a kto by nebol? – to je to, čo by mal váš web urobiť!

Používate niektorý z doplnkov uvedených v dnešnom príspevku? Podeľte sa o svoje myšlienky v sekcii komentárov nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me