8 doplnkov, ktoré robia riešenie problémov WordPress a Breeze

Rovnako ako je WordPress, vždy existujú určité problémy a nedostatky, s ktorými sa vlastníci webových stránok pravdepodobne budú musieť v určitom okamihu zaoberať. Tieto problémy môžete vyriešiť buď tvrdo – ručne – alebo jednoduchým spôsobom – pomocou doplnku.

Existuje celý rad doplnkov WordPress, ktoré odstraňujú „problém“ z „riešenia problémov“ a úplne zefektívňujú chod webovej stránky. Tu je 8 doplnkov pre WordPress, ktoré vám spríjemnia život majiteľom a vývojárom webových stránok:

disclaimer: WPExplorer je pridružená spoločnosť pre jeden alebo viac produktov uvedených nižšie. Ak kliknete na odkaz a dokončíte nákup, môžeme uskutočniť províziu.

1. WP Zmeškaný plán opravy Budúce neúspešné príspevky

Zmeškaný rozvrh WP

Funkcia plánovania príspevkov je dar z nebies, najmä pre tých, ktorí dávajú prednosť hromadnému blogovaniu a uverejňovaniu svojich článkov v rôznom čase, aby sa navzájom neprekrývali. Ak však stále chcete naplánovať svoje príspevky, možno ste si všimli, že občas príspevok z nejakého dôvodu nebude uverejnený..

Môže to byť veľmi frustrujúce, najmä ak nie ste upovedomení o tomto zlyhaní zverejnenia, kým nenarazíte na chybu na paneli správcu. Nikto nemá rád túto obávanú správu „Zmeškaný rozvrh“! WP Zmeškaný plán Oprava zlyhala Budúce príspevky WordPress plugin môže pomôcť vyriešiť tento problém. Správne pomenovaný tento doplnok prehľadá váš web WordPress, aby skontroloval naplánované príspevky, ktoré zmeškali dátum zverejnenia, a potom ide ďalej a publikuje ich. Je to šikovný malý doplnok, ktorý nijako nebráni vášmu serveru.

2. Akismet

Akismet

Spam je bolesť, ale našťastie existujú doplnky vyvinuté špeciálne na ich riešenie. Doplnok Akismet WordPress je populárny. V skutočnosti nemá na výber, ale musí byť populárny, pretože je predinštalovaný na všetkých verziách WordPress.

Aj keď to nemusí byť nevyhnutne hlúpe, je celkom dobré zabraňovať väčšine spamu, aby sa ľudia a roboti pokúsili vrhnúť na vašu sekciu komentárov. Akismet skontroluje všetky komentáre vo vašom blogu a potom ich analyzuje, aby sa zistilo, či sa podobajú spamovým materiálom. Niekedy to spôsobuje škytanie, preto je potrebné pravidelne kontrolovať priečinok s nevyžiadanou poštou. Niekedy sa legitímne komentáre označia ako spam, takže ich musíte občas skontrolovať manuálne.

3. WP – optimalizácia alebo optimalizácia databázy po odstránení revízií

WP Optimize WordPress Plugin

Ak je váš revízny systém preťažený, databáza vašich stránok sa môže dosť zväčšiť, čo zefektívni chod vašich stránok len veľmi málo. V skutočnosti to môže značne zaboriť vaše stránky. Doplnok WP-Optimize WordPress pomáha zmenšiť databázu tak, aby vaše webové stránky bežali plynulejšie a efektívnejšie. Tento doplnok plní túto úlohu tým, že sa stará o veci, ako sú revízie príspevkov, staré komentáre alebo automatické pracovné príspevky. Optimalizácia databázy po odstránení revízií plugin robí to isté, čo môže znížiť veľkosť databázy o viac ako polovicu.

4. Odkazy na stránku

Odkazy na stránku

Prepojenie na interné stránky a externé stránky je vždy dobrým zvykom, keď sa snažíte vyšplhať sa po radoch Google, najmä ak tieto odkazy odkazujú na autorizované stránky. Ale niekedy môže byť skutočnou bolesťou urobiť to manuálne. Nikto nemá rád, aby bol ponorený do zapojeného procesu len kvôli úpravám niektorých nastavení. S Odkazy na stránku na doplnok WordPress, všetko, čo musíte urobiť, je zapnúť alebo vypnúť.

Tento doplnok uľahčuje presmerovanie prevádzky na starú stránku a presmerovanie na iné miesto. Tento šikovný malý doplnok pomáha pridaním metaboxu do editora príspevkov, kde si môžete slobodne zvoliť prispôsobenú adresu URL, ktorú chcete zadať do textového poľa. Týmto spôsobom, keď dôjde k vašej premávke, bude automaticky smerovaná na externé prepojenie.

5. Zakázať komentáre

Zakázať komentáre

Skúsili ste niekedy zakázať komentáre na celom svojom webe? Je to ťažšie, ako sa na začiatku mohlo zdať. Je to však potrebné z rôznych dôvodov. Nielen to, ale odstránenie komentárov, ktoré už boli predložené v prednej časti, vyžaduje trochu technologických znalostí vrátane kódovania. Nie každý používateľ WordPress vie, ako kódovať alebo upravovať svoje témy.

Našťastie je tu šikovný doplnok, ktorý sa o to postará: Zakázať doplnok WordPress pre komentáre. To vám dáva možnosť vypnúť komentáre, či už ide o celý váš web, alebo iba o príspevok poštou. Ak chcete úplne odstrániť komentáre, doplnok dokonca spôsobí, že formulár komentárov zmizne. Ak chcete zakázať komentáre k určitému príspevku, formulár komentárov bude odstránený iba z tohto príspevku. Existujúce komentáre však môžu zostať, ak sa ich rozhodnete zachovať.

6. iThemes Security

iThemes Security

Je nevyhnutné mať plán zálohovania pre prípad, že dôjde k zlyhaniu servera alebo ak dôjde k nejakej inej náhodnej udalosti na vašom webe. Každý to vie. Ale nie každý skutočne robí kroky potrebné na pravidelné zálohovanie svojich webových stránok, hlavne preto, že je to druh nepríjemností. Pravdou je, že musíte mať možnosť obnoviť webovú stránku zo zálohy, ak by sa vo veľmi krátkom čase stalo niečo zlé.

iThemes Security plugin to urobí automaticky za vás. Umožňuje vám vytvárať zálohy stránok, či už úplne alebo čiastočne. To zahŕňa vašu databázu a nainštalované doplnky. Na vykonávanie tohto typu funkcií boli vyvinuté ďalšie doplnky, ale iThemes Security je pravdepodobne najlepšia. Má veľa funkcií a dáva vám možnosť obnoviť zálohu v priebehu niekoľkých minút.

7. WordPress SEO od Yoast

WordPress SEO od Yoast

Udržiavanie optimalizácie vášho vyhľadávacieho nástroja na webe môže byť úplne nepríjemné, berúc do úvahy všetky malé faktory, na ktoré musíte premýšľať, vrátane metaznačiek, popisov stránok a podobne. Pokiaľ ide o SEO, WordPress SEO od Yoast je nevyhnutnosťou. Poskytuje vám úplnú kontrolu nad popismi metadát, názvami stránok a kľúčovými slovami pre vaše stránky, príspevky a kategórie.

Tento doplnok tiež hovorí robotom vyhľadávacích nástrojov, čo robiť v prípade nofollow, follow, no index, index, atď. Môžete si tiež prispôsobiť svoje popisy Facebooku a Twitteru pre jednotlivé príspevky. To znamená, že ak by ste radšej nepoužili predvolené pole popisu metaznačiek.

8. Digg Digg

Digg Digg

Sociálne médiá. Je to všade. A ak ste na tento rozbehnutý vlak ešte neskočili, prichádzate oň, najmä keď sa predpokladá, že vaše stránky budú generovať zisk. Ak neviete, kde začať, zvážte inštaláciu Doplnok Digg Digg WordPress, ktorý pridáva na stránkach a príspevkoch na vašom webe plávajúce pole a umožňuje návštevníkom zdieľať váš obsah jediným kliknutím.

Tento doplnok WordPress spracováva všetky stránky sociálnych sietí, na ktoré môžete zahodiť, vrátane Facebooku, LinkedIn, Twitteru, Google+, Instagramu, Pinterestu atď. Môžete si prispôsobiť typ služieb, ktoré chcete svojim používateľom zobrazovať, a nemusíte používať tie služby, o ktorých si myslíte, že nebudú pre váš web užitočný. Celkovo vzaté, je potrebné najprv sa ponoriť do hlavy sociálnych médií.


Tam sú tony doplnkov plávajúce okolo, ktoré môžu vyriešiť niektoré z najčastejších problémov s WordPress, najmä ak ste trochu mokrý za ušami o platforme. Dúfajme, že predchádzajúci zoznam bude stačiť na to, aby bol váš web v prevádzke (a takto ho udržal!).

Existujú nejaké doplnky, ktoré chcete použiť na riešenie problémov alebo zefektívnenie operácií na webe? Dajte mi vedieť v sekcii nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me