Ako preložiť vaše stránky WordPress do viacerých jazykov

Ako preložiť váš web WordPress do viacerých jazykov

Nikdy neviete, pre koho by ste mohli navrhovať, av určitom okamihu budete potrebovať preložené webové stránky WordPress. Ako ale prekladáte WordPress? Nemusí to byť komplikované. Existuje veľa skvelých doplnkov WordPress, ktoré môžete použiť na uľahčenie procesu prekladu. Ale bez ohľadu na to, ktorý z nich si vyberiete, každý z nasledujúcich doplnkov vám pomôže dokončiť vaše preklady za okamih. Nevyžaduje sa žiadne kódovanie. Teraz preložme preklad WordPress!

disclaimer: WPExplorer je pridružená spoločnosť pre jeden alebo viac produktov uvedených nižšie. Ak kliknete na odkaz a dokončíte nákup, môžeme uskutočniť províziu.

Preložiť bezplatný doplnok WordPress

Preložiť WordPress s Weglot

Informácie a sťahovanieZobraziť ukážku

Ďalší doplnok, na ktorý by ste sa mali pozrieť, je Weglot Translate – bezplatný doplnok na preklad WordPress na akejkoľvek webovej stránke. Doplnok je úplne malý pre malé webové stránky s jediným prekladom, ale môže sa ľahko upgradovať, aby sa odomkli úplné možnosti prekladu.

Ak inovujete na Prémia Weglot je kompatibilný s najobľúbenejšími témami a doplnkami, obsahuje viac ako 60 vstavaných jazykov prekladu, obsahuje prispôsobiteľné tlačidlo na prepínanie jazykov a mnoho ďalšieho. Doplnok vám dokonca poskytuje ľahký prístup k odporúčaným profesionálnym prekladateľom, ktorí sú k dispozícii na prenájom (veľmi cenná investícia, ak nás o to požiadate).

Najlepšia časť Weglotu je jednoduché použitie. Doslovne nainštalujete doplnok, nakonfigurujete niekoľko nastavení (najdôležitejší je pôvodný jazyk a cieľové jazyky) a doplnok pre vás zabezpečí preklad. Ak narazíte na akékoľvek preklady, ktoré pre váš web nefungujú, upravte svoj preklad pomocou rýchleho odkazu na paneli doplnkov. Tým sa dostanete na svoj účet Weglot, kde môžete vstúpiť do editora „v kontexte“ a vykonávať na vašom webe živé úpravy. Preložiť WordPress je super jednoduché – vyskúšajte to!

TranslatePress Viacjazyčný doplnok WordPress

TranslatePress Viacjazyčný doplnok WordPress

Doplnok pre viacjazyčný preklad TranslatePress je vynikajúcou možnosťou, ako zabezpečiť, aby bola vaša stránka WordPress viacjazyčná. Po inštalácii doplnku by ste mali vidieť novú kartu Nastavenia pre TranslatePress. Odtiaľto môžete nastaviť predvolený jazyk a formátovať ďalšie preklady. Aj tu máte prístup k voliteľnej funkcii Prekladač Google, ktorá vytvorí automatický preklad vašich stránok v danom jazyku.

V prípade manuálnych prekladov obsahuje tento bezplatný doplnok WordPress jednoduché a intuitívne prekladateľské rozhranie. Po prihlásení a prehliadaní webu jednoducho kliknite na možnosť „Preložiť stránku“ na paneli správcu. Ak ste oboznámení s nástrojom na prispôsobenie WordPress, malo by byť pre vás ľahké začať s editorom TranslatePress. Jednoducho ukážte a kliknite a začnite prekladať rôzne sekcie na svojej stránke. Potom pomocou poskytnutých textových polí vytvorte svoje viacjazyčné preklady (poznámka: dostupné jazykové polia sú určené jazykmi, ktoré definujete v nastaveniach TranslatePress).

Ak chcete získať viac funkcií, inovujte na TranslatePress Osobný, obchodný alebo vývojový plán. Toto pridáva výkonné funkcie pre ďalšie jazyky, preklady SEO (dlaždice stránky, meta popis, URL, alt alt image, atď.), Povolenie role užívateľského prekladateľa, možnosť prezerať preložené stránky ako ľubovoľnú rolu používateľa, navigácia na webe podľa vlastného jazyka a automatizovaný užívateľský jazyk detekcia. Ak prevádzkujete jednoduchý blog, bezplatná verzia by mala byť v poriadku. Avšak pre firmy a blogerov so zameraním na SEO upgrade na prémiu je vaša najlepšia stávka.

Doplnok pre preklad WPML.org Premium pre WordPress

Preložiť WordPress s WPML

Info & DownloadView The Demo

WPML.org je jedným z popredných prekladateľských doplnkov WordPress. Prezrite si najpredávanejšie témy a vývojárov WordPress z webu. Všimnite si, že väčšina z nich konkrétne vytvára témy kompatibilné s WPML.org. Prečo? Pretože WPML.org je výkonný prekladový doplnok WordPress so 40 vstavanými jazykmi, možnosťami pre vlastné jazykové varianty, kompatibilitou s inštaláciou na jednom alebo viacerých serveroch a veľkou podporou. Pomocou sprievodcu rýchlou inštaláciou môžete začať prekladať stránky WordPress za pár minút. Stačí použiť jeden z priložených jazykov bez nutnosti kódovania z vašej strany. Po dokončení prekladu jednoducho pridajte rozbaľovaciu ponuku pre výber jazyka do navigačnej ponuky svojho webu.

Ceny začínajú na 29 USD a odtiaľ hore stúpajú v závislosti od vašich potrieb prekladu. Aj keď sú k dispozícii bezplatné prekladateľské doplnky, WPML.org je kvalitný produkt so slušnou podporou. Navyše si už nikdy nebudete musieť robiť starosti, ak bude doplnok pracovať s najnovšou verziou témy alebo WordPress. Neustále sa aktualizujú, aby zabezpečili fungovanie doplnku pre vašich čitateľov.

Polylang Free WordPress Plugin

Preložiť WordPress s polylangom

Polylang je vynikajúca voľba pri ručnom preklade vašej stránky WordPress do viac ako jedného jazyka. Tento bezplatný doplnok WordPress obsahuje podporu pre viac ako 50 jazykov. Je veľmi pravdepodobné, že predvolený jazyk je požadovaný jazyk. Ak však nenájdete svoje vlastné jazyky, existuje podpora pre vlastné jazyky. Polylang funguje tak, že vám umožňuje nastaviť jazyk pre každý príspevok alebo stránku, keď ich pridáte. Toto sa ťažko snaží vyhnúť oddeleným prekladom vašich príspevkov.

Skvelá funkcia tohto bezplatného doplnku je, že pri inštalácii vám dáva možnosť automaticky nastaviť celý obsah na predvolený jazyk. To znamená, že nemusíte sa vracať cez staré príspevky, aby ste nastavili jazykovú stránku po stránke. Podporuje tiež možnosť zistiť jazyk prehliadača používateľa a automaticky ho používať na preklad stránok WordPress na vašich stránkach (ak máte k dispozícii preklad).

Viacjazyčný bezplatný doplnok WordPress

Preložiť WordPress pomocou viacjazyčnej tlače

Viacjazyčný tlač spolupracuje s inštaláciou viacerých miest WordPress na prepojení prekladov vašich webových stránok (jeden jazyk na web). Doplnok je dodávaný so 174 jazykmi zabudovanými do správcu jazykov a podporuje a neobmedzený počet webových stránok – takže môžete vytvoriť a prepojiť toľko prekladov, koľko potrebujete. Je to skvelé pre SEO, pretože udržiava vaše jazyky na samostatných príspevkoch a stránkach a ak sa niekedy rozhodnete použiť iný prekladací doplnok, váš obsah zostane v kontakte (aj po deaktivácii alebo odstránení viacjazyčnej tlače). Navyše si môžete pridať widget preklady do ľubovoľných oblastí pripravených pre tento widget, aby vaši čitatelia mohli rýchlo prechádzať medzi prekladmi.

Viacjazyčná tlač je vynikajúcou voľbou pre pridanie prekladov na webovú stránku WordPress prostredníctvom viacerých miest. Navyše, ak niekedy zistíte, že potrebujete viac možností, môžete vždy upgradovať na svoju verziu Pro za 75 dolárov. Zahŕňa to podporu vlastných typov príspevkov, automatické presmerovania jazyka, rýchle odkazy a ďalšie uľahčovanie prekladu príspevkov, stránok a dokonca aj produktov WooCommerce WordPress..

Doplnok Ajax Translator Revolution DropDown WP

Doplnok Ajax Translator Revolution DropDown WP

Info & DownloadView The Demo

Doplnok WP doplnku Ajax Translator Revolution Dropdown WP je skvelý spôsob, ako pridať možnosti jazyka na svoju stránku WordPress. Tento doplnok pridá na váš web rozbaľovaciu ponuku čistého a jednoduchého jazyka.

Ak máte populárnu webovú stránku, musíte sa zamerať na návštevníkov z celého sveta. Vďaka zásuvnému modulu WP doplnku Ajax Translator Revolution Dropdown WP môžete návštevníkom vybrať z viac ako 100 jazykov. Rozbaľovacia ponuka sa ľahko používa a dokáže si zapamätať jazykové preferencie. Doplnok môžete tiež nastaviť tak, aby prekladal všetok alebo časť vášho obsahu. Preložiť všetko alebo vybrať / vylúčiť stránky, príspevky alebo kategórie. Záleží len na vás. S 90 prispôsobiteľnými nastaveniami tento doplnok určite vyhovuje vašim potrebám.

Na vytvorenie rozbaľovacích ponúk použite 90 prispôsobiteľných nastavení, jazykových príznakov a / alebo mien, pokročilých nástrojov na určovanie polohy, preferencií jazyka používateľa a ďalších. Ajax Translator Revolution Dropdown sa dokonca integruje do hlavného správcu WordPress a pridáva panely s kartami, aby sa uľahčila správa.

Preložiť WordPress s GTranslate

Preložiť WordPress s GTranslate

GTranslate je viacjazyčný doplnok WordPress, vďaka ktorému je vaša webová stránka viacjazyčná a používa strojové preklady a strojové preklady okamžite po inštalácii. Nastavenie doplnku je rovnako jednoduché ako pitná voda. Po nakonfigurovaní prekladu sa váš web automaticky preloží do jazykov, ktoré vyberiete.

Strojové preklady nie sú najlepšie, preto vám platená verzia služby GTranslate umožňuje tieto preklady upravovať a pridávať ľudské preklady.

Spoločnosť GTranslate nespomalí vaše webové stránky, pretože preložená verzia vašich webových stránok nie je stiahnutá zo servera webových stránok. Namiesto toho spoločnosť GTranslate hostuje preložený obsah v možnej sieti (známej tiež ako sieť na doručovanie prekladov). V dôsledku toho spoločnosť GTranslate nijako neovplyvní výkonnosť vašich webových stránok.

q Preložiť bezplatný doplnok WordPress (odpisovaný)

Preložiť WordPress pomocou qTranslate

qTranslate je bezplatný prekladový doplnok z úložiska doplnkov WordPress. S takmer 1,2 miliónmi stiahnutí je to populárna a bezplatná možnosť prekladu vašich webových stránok. Stačí ho nainštalovať a začať pracovať na vytváraní prekladov. Doplnok pridá na každý príspevok alebo stránku, ktoré vytvoríte, viac kariet podľa toho, ktoré jazyky ste vybrali. Vďaka tomu sú manuálne preklady oveľa rýchlejšie, pretože pri pridávaní rôznych prekladov obsahu môžete rýchlo prechádzať medzi kartami.

qTranslate neobsahuje viac jazykov pre automatické preklady. Táto služba však poskytne čitateľom iba všeobecnú predstavu o vašom obsahu, pretože to bude trochu trhané (prekladá to, čo píšete doslova, takže sa prirodzene neprečíta rodeným hovorcom daného jazyka, do ktorého prekladáte). Ale ak chcete preložiť WordPress pomocou bezplatného doplnku qTranslate určite dokončí prácu. Doplnok tiež obsahuje vlastnú miniaplikáciu qTranslate, ktorú môžete pridať na svoje stránky, aby používatelia mohli ľahko prepínať medzi jazykmi. Môžete sa dozvedieť viac a stiahnuť si doplnok do úložiska WordPress.

Ako prevádzate WordPress?

Preklady sú často časovo náročný proces. Dúfajme, že vďaka týmto užitočným doplnkom budete môcť prekladať WordPress bez väčšej bolesti hlavy. Dajte nám vedieť, či ste niekedy použili niektorý z vyššie uvedených doplnkov pre preklad a čo si o nich myslíte. Alebo ak ste vyskúšali iný doplnok na preklad WordPress, ktorý bol jednoducho úžasný, dajte nám vedieť. V časti nižšie zanechajte komentár s názvom doplnku. Rád by som od vás počul!