Doplnky Facebook WordPress pre váš web

24. augusta 2015 bol pre Facebook Facebook červený deň. Prvýkrát, Jedna miliarda ľudí sa prihlásila na svoje účty Facebook za jeden deň. Začiatkom tohto roka Facebook kriedoval celkom 1,59 miliardy používateľov. Toto sú čísla, ktoré si nemôžu dovoliť ignorovať žiadne veľké ani malé podniky. Veľký počet používateľov Facebooku je tiež súčasťou cieľového publika väčšiny firiem. Určite osloviť týchto používateľov prostredníctvom platformy, ktorá je im známa, je dobrá pre akékoľvek podnikanie.

Zostať v kontakte s Facebookom je s WordPress ľahké. Je tak jednoduché, že v mnohých krajinách je to primárna forma komentovania a komunikácie na webe. Môžete integrovať Facebook so svojím WordPress webom z vášho profilu alebo stránky, alebo umiestnením widgetu na vašom webe, ktorý návštevníci môžu jednoducho kliknúť a spojiť sa s vami. Existuje mnoho rôznych prvkov Facebooku, ktoré možno ľahko pridať do WordPress.

disclaimer: WPExplorer je pridružená spoločnosť pre jeden alebo viac produktov uvedených nižšie. Ak kliknete na odkaz a dokončíte nákup, môžeme uskutočniť províziu.

Doplnky Facebook pre WordPress

Pri pripájaní stránky Facebook k webovej stránke WordPress môže pomôcť veľké množstvo doplnkov. Používatelia Facebooku sa s vami môžu spojiť z vašich webových stránok bez potreby prístupu k svojmu účtu Facebook.

Od zdieľania aktualizácií Facebooku, fanúšikov, udalostí a obrázkov na vašom webe až po automatizáciu aktualizácií a pridanie užitočnej funkcie zdieľania obrázkov, pluginy WordPress to všetko umožňujú. Väčšina doplnkov vyžaduje ID aplikácie Facebook a tajný kľúč aplikácie. Tieto čísla sú potrebné, aby ste si pri prístupe k informáciám na Facebooku mohli byť istí vašej totožnosti.

Prešiel som mnohými doplnkami a tu je môj najlepší výber doplnkov Facebook pre WordPress.

Doplnok pre Facebook stránku

Doplnok pre Facebook stránku vloží na vaše webové stránky fotografiu Facebook. Umožňuje používateľom označiť alebo zdieľať vašu stránku kliknutím na tlačidlá. Ak sú používatelia prihlásení, môžu tiež vidieť, ktorým z ich priateľov sa stránka už páčila.

Doplnok pre Facebook stránku

Ak chcete pridať fotografiu na svoj web, navštívte stránku doplnku Facebook. Skopírujte webovú adresu svojej webovej stránky na Facebooku a prilepte ju na určené miesto. Vložením Facebooku pre svoju webovú stránku si môžete prispôsobiť výšku a šírku.

Po získaní požadovanej veľkosti vloženia vygenerujte kód kliknutím na tlačidlo Získať kód. Generujú sa dva útržky kódu. Skopírujte / prilepte prvý úryvok do témy alebo podradeného motívu, ako je to popísané v pokynoch priložených k kódu. Vložte druhý úryvok kamkoľvek chcete, aby sa obrázok zobrazoval. Najbežnejšie miesto, ktoré nájdete na fotografii, je v bočnom paneli. Druhý kód môžete umiestniť do textového miniaplikácie a presunúť ho na bočný panel. Používatelia teraz môžu na vašom webe jednoducho Páči sa mi alebo zdieľať.

Ultimate Facebook

Ultimate Facebook by WPMU DEV integruje Facebook stránky s WordPress hladko. Do tohto doplnku napájaného z jedného balíka je spojených veľa úloh vykonaných pomocou viacerých doplnkov. Má výkonné integračné nástroje, ktoré návštevníkom zabezpečujú plynulý zážitok pri pripojení ich identity k vašej webovej stránke.

Používatelia Facebooku nemusia na vašom webe vytvoriť účet. Môžu sa ľahko zaregistrovať alebo prihlásiť na webové stránky WordPress pomocou svojich podrobností o Facebooku. Profil člena WordPress sa vytvorí automaticky s podrobnosťami profilu prevzatými z Facebooku.

Ultimate Facebook

Používatelia môžu nájsť vašu stránku na Facebooku ľahko a môžu komentovať pomocou známeho rozhrania pre komentáre Facebooku. Komentáre zverejnené na Facebooku môžu byť zlúčené s vaším vláknom Komentáre. Ak teda priateľ uverejní komentár na nástenke používateľa na Facebooku, tento komentár sa automaticky importuje do sekcie Komentáre na vašom webe. Mnoho používateľov Facebooku sa cíti pohodlnejšie v rámci Facebooku a tento doplnok im uľahčuje zdieľanie komentárov na Facebooku aj na vašich webových stránkach.

Je možné pridať miniaplikáciu s informačným kanálom aktivity, ktorá môže používateľa priviesť k inému prispôsobenému obsahu na vašom webe. Používatelia môžu zdieľať albumy a automaticky uverejňovať príspevky na stenu, stránku, udalosti alebo poznámky.

Doplnok je možné zakúpiť ako súčasť členského balíka s WPMU DEV a ponúka sa 14-dňová bezplatná skúšobná verzia. Je multisite pripravený a kompatibilný s väčšinou štandardných tém.

Vlastný informačný kanál na Facebooku

Vlastný informačný kanál na Facebooku je vysoko hodnotený a veľmi stiahnutý doplnok (200 000+ aktívnych inštalácií). Pomáha vám zobraziť prispôsobiteľný informačný kanál Facebook na vašom webe. Iné doplnky Facebook vkladajú informačný kanál do prvkov iframe a vyhľadávacie nástroje ich nemôžu prehľadávať. Vlastný informačný kanál na Facebooku však pridáva obsah, ktorý môžu prehľadávať vyhľadávacie nástroje – čo je skutočná podpora pre SEO.

Vlastný informačný kanál na Facebooku

Informačný kanál môže byť zostavený z jednej stránky alebo viacerých stránok alebo skupín. Krátke kódy vám pomôžu vložiť informačný kanál na ľubovoľnú stránku, príspevok alebo widget. Nastavenie je jednoduché. Časť stĺpikov môže byť skrytá a ukladanie do vyrovnávacej pamäte zaisťuje, že stĺpiky sú načítané veľkou rýchlosťou. Ak pravidelne uverejňujete príspevky, môžete upraviť nastavenia tak, aby ste každý deň kontrolovali čerstvé stránky na svojich stránkach Facebooku. Alebo to môže skontrolovať každých pár minút alebo niekoľko dní v závislosti od toho, ako často uverejňujete príspevok. Hashtag v príspevkoch sa automaticky spája s hashtagami na Facebooku.

Nastavenia je možné veľmi podrobne prispôsobiť, aby sa upravila typografia, obsah, farby a oveľa viac. Doplnok je vynikajúci na zobrazovanie textového kanála, ale na zobrazenie fotografií, videí a počtu hodnotení Páči sa mi to, zdieľaní a komentárov pre každý príspevok musíte prejsť na verziu prémiová verzia.

Komentáre na Facebooku

Komentáre na Facebooku Vďaka doplnku je jednoduché pridať na svoj web WordPress systém Facebooku. Potom sa dá prispôsobiť a spravovať z vášho webu.

Facebook_comments

Po stiahnutí a aktivácii doplnku budete musieť prejsť na svoju stránku Facebook prostredníctvom nastavení doplnku. V rámci Facebooku zaregistrujte svoj web, vytvorte aplikáciu a vygenerujte ID aplikácie. Skopírujte ID a prilepte ho na miesto určené na vašom webe. Potom pokračujte v prispôsobovaní displeja a ďalších nastavení. Toto nastavenie sme podrobne vysvetlili v predchádzajúcom článku.

Facebook má širokú základňu používateľov a pridávanie komentárov Facebooku na váš web bude znamenať zvýšené zapojenie návštevníkov. Povzbudí návštevníkov, aby sa naďalej vracali na stránku a obmedzili negatívne a urážlivé komentáre. Pamätajte, že komentáre Facebooku nemôžu byť anonymné a odhalenie totožnosti môže obmedziť spam a trollov.

Okamžité články na Facebook pre WordPress

Okamžité články na Facebooku je novo vydaný bezplatný doplnok, ktorý bol vyvinutý spoločne spoločnosťami Automattic a Facebook. Je to otvorený zdroj a je k dispozícii na ďalší rozvoj Github. V niektorých článkoch vo vašom informačnom kanáli na Facebooku ste možno videli ikonu blesku. Táto ikona označuje, že čítate okamžitý článok.

FB Okamžité články

Pomocou tohto doplnku si môžete vytvoriť svoj článok o WordPress a potom ho okamžite zverejniť na Facebooku. Pred zverejnením musia byť vzorky schválené spoločnosťou Facebook. Články používajú rovnakú technológiu, aká sa používa na zobrazenie obrázkov a videí, a načítajú sa desaťkrát rýchlejšie ako bežné články.

Rýchle a interaktívne zobrazenie článkov určite povzbudí viac zdieľaní a zvýši čitateľnosť. Nevýhodou je, že Facebook má prísne pravidlá týkajúce sa formátovania a bočné panely a colné polia nemusia byť povolené. Povolené sú iba obmedzené obrázky a videá. Reklama a speňaženie budú musieť byť v súlade s pravidlami spoločnosti Facebook, a preto môže dôjsť k poklesu príjmov z tohto počtu.

Zavedený doplnok, ktorý dokáže robiť to isté, je Automatické zverejnenie na Facebooku. Pomocou tohto doplnku môžete publikovať príspevky na Facebook priamo zo svojho blogu. Príspevky môžu byť filtrované podľa kategórie alebo podľa vlastných typov príspevkov a môžu byť v jednoduchom textovom formáte, s obrázkami alebo bez obrázkov.

Dopravný pop Facebook pre WordPress

Facebook Traffic Pop pre prémiový doplnok WordPress vytvára na vašom blogu kontextové okno, ktoré blokuje prístupnosť na stránku, ktorú si návštevník prezerá. Prístup sa obnoví iba po kliknutí na tlačidlo Páči sa mi alebo Zdieľať.

Dopravný pop Facebook

Doplnok bude nasledovať myš nadol po stránke a zostane v strede. Akonáhle návštevník klikne na kontextové okno, už ho nebude obťažovať.

Facebook Vírusová skrinka na obsah pre WordPress

Facebook Vírusový obsah Locker pre WordPress je ďalší prémiový doplnok k dispozícii na CodeCanyon, ktorý je skvelý pre uzamknutie obsahu. Návštevníci môžu obsah odomknúť až po pripojení k účtu Facebook.

fb-content-skrinku, wordpress

Keď tak urobia, e-mailové údaje o návštevníkovi sa uložia do vašej databázy. Neskôr ho možno exportovať vo formáte CSV. Skvelý doplnok na obmedzenie prístupu k prémiovému obsahu a zhromažďovanie údajov o používateľovi.

Niektoré ďalšie populárne doplnky

Pred výberom toho, ktorý je pre vás najlepší, by ste sa mali pozrieť na ďalšie doplnky. Pridávam zopár populárnych položiek, ktoré dokážu dobre vykonať konkrétnu úlohu.

  • Integrácia stránok Facebooku pre WordPress je dobrá voľba, ak chcete do svojej stránky WordPress integrovať akúkoľvek stránku Facebooku. Môže sa zobraziť posledných pár príspevkov zo steny vašej stránky. Ak chcete načítať ďalšie príspevky, môžete pridať tlačidlo Viac. Stránky sú optimalizované pre vyhľadávače a tiež si môžete prezerať komentáre pripojené k príspevku.
  • Ak chcete zobraziť fotografiu Facebooku vo lightboxe, ktorý môže byť načasovaný na načítanie, pozrite sa Propagátor stránky Facebook.
  • Plávajúci sociálny bar pridá do vášho príspevku a stránok ľahký vodorovný sociálny panel. Podporuje iba hlavné platformy sociálnych médií (vrátane Facebooku). Tlačidlá sa nenačítajú spolu so stránkou, takže nedochádza k pretiahnutiu rýchlosti stránky. Tlačidlá sa načítajú iba vtedy, keď sa návštevník vznáša nad pruhom.
  • Dôveryhodný doplnok na udržanie vašich príspevkov v obehu zdieľaním starých príspevkov na sociálnych médiách je Oživiť starý príspevok.
  • Tieto doplnky pridávajú vlastný informačný kanál Facebook: Feed Them Social pridáva vlastné informačné kanály pre sociálne médiá vrátane stránok Facebooku. Jednoduchý doplnok Facebook pridá na váš web jednoduchý zdroj obsahu zo stránky Facebook, ktorý čitatelia môžu páčiť a zdieľať. Môžu tiež čítať posledné príspevky zo stránky
  • Doplnky Facebook, komentáre a dialógy pre WordPress môžu byť použité na integráciu Facebook pluginov, komentárov a dialógov do ľubovoľného príspevku alebo stránky vo vašom blogu pomocou krátkych kódov..
  • Stránky registrované ako stránky fanúšikov alebo firmy a organizácie môžu pomocou jQuery Facebook Gallery zobrazovať albumy Facebook vo vašom WordPress. Tento doplnok nebude fungovať pre osobné ani skupinové stránky.

Uzavrieť

Je to spravodlivý počet doplnkov, pomocou ktorých môžete osloviť používateľov Facebooku z WordPress. Pridajte ich do svojho blogu a pozrite si multiplikáciu Páči sa mi.

Ak pre vás niektorý z týchto doplnkov alebo iný doplnok, ktorý nie je na mojom zozname, fungoval dobre, dajte mi vedieť v komentároch nižšie.