Doplnky pre mobilné responzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš web WordPress pohodlnejší pre mobilné zariadenia

Mobilegeddon mohol byť a bol preč. Aj keď však váš web prežil túto najnovšiu aktualizáciu Google nezranenú, vždy môžete urobiť viac aby sa vaši mobilní návštevníci cítili ako doma na vašom webe.

Citlivá alebo dokonca mobilná prvá téma WordPress je vynikajúci spôsob, ako uspokojiť rastúci počet používateľov internetu, ktorí majú prístup k online obsahu na smartfónoch a tabletoch. Aj keď sú však vaše webové stránky prispôsobené pre mobilné zariadenia, existuje niekoľko vylepšení, ktoré môžete vykonať ešte viac.

Jednou z konkrétnych oblastí vášho webu, ktorá má potenciál frustrovať návštevníkov, ktorí k nim pristupujú na zariadení s malou obrazovkou, je jeho navigačné menu. Ak ste sa niekedy pokúsili o prístup k rôznym stránkam webu vo vašom smartfóne, prostredníctvom nepraktickej rozbaľovacej ponuky alebo preľudneného navigačného systému hlavičky, mali by ste byť schopní súvisieť s týmto bodom bolesti..

Aby sme vám pomohli zaistiť, aby vaše webové stránky nerobili túto zásadnú chybu a aby sme prelomili pokusy vašich návštevníkov dostať sa na vnútorné stránky vášho webu, pozrieme sa na niektoré doplnky, ktoré vám môžu pomôcť vytvoriť vlastné ponuky pre mobilných používateľov, ktoré sa tiež hladko integrujú so zvyškom vašich webových stránok. Budeme tiež hľadať niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu zabezpečiť vaše ponuky sú čo najviac prístupné pre mobilné zariadenia.

disclaimer: WPExplorer je pridružená spoločnosť pre jeden alebo viac produktov uvedených nižšie. Ak kliknete na odkaz a dokončíte nákup, môžeme uskutočniť províziu.

Rady na to, aby boli vaše webové stránky prispôsobené pre mobilné zariadenia

Predtým, ako sa dostaneme k skutočným nástrojom, ktoré vám pomôžu urobiť ponuky vášho webu užitočnejšími pre mobilných návštevníkov, prečítajte si rýchlo niekoľko užitočných tipov na lepšie zabezpečenie mobilných používateľov:

  • Znížte počet položiek ponuky: Ak chcete lepšie umiestniť zariadenia s malými obrazovkami, skúste odstrániť položky, ktoré nie sú nevyhnutné z vašich mobilných ponúk.
  • Umiestnite najhľadanejšie odkazy dopredu a do stredu: v závislosti od účelu vašich webových stránok existuje dobrá šanca používatelia mobilných telefónov hľadajú konkrétnu stránku – môže to byť vaša adresa, otváracia doba alebo kontaktné údaje – pomôžte im umiestnením týchto odkazov na popredné miesto.
  • Minimalizujte počet požadovaných kliknutí: väčšina mobilných návštevníkov požaduje prístup k informáciám, ktoré hľadajú, jedným alebo dvoma kliknutiami, takže skúste obmedziť vrstvy ponúk.
  • Maximalizácia nehnuteľností na obrazovke: vnorené alebo rozširujúce sa a sťahujúce sa rozbaľovacie ponuky sú vynikajúcim spôsobom, ako zabrániť tomu, aby vaše ponuky zaberali príliš veľa miesta na obrazovke. Použite univerzálnu trojriadkovú ikonu „nav burger“ na signalizáciu umiestnenia v ponuke, alebo ešte lepšie použite a kontextová lišta kariet.

V roku 2012 55% respondentov v a prieskum spoločnosti Google uviedol, že na mobilnom zariadení došlo k zlej skúsenosti s webom poškodilo by to ich vnímanie značky; takže ak neurobíte všetko, čo môžete, aby sa váš web v roku 2015 stal príjemným pre používateľov mobilných telefónov, ktorý vie, aké škody by ste dnes mohli urobiť..

Najlepšie mobilné responzívne menu WordPress Pluginy

Dúfajme, že teraz uvidíte, ako je dôležité, aby boli vaše webové stránky lepšie prispôsobené pre mobilné zariadenia. Použitím zdravého rozumu a vyššie uvedených tipov môžete zaistiť, aby ste neopúšťali mobilných používateľov, a namiesto toho prinášať svojim návštevníkom pozitívny dojem zo života..

Použitím jedného z týchto bezplatných alebo prémiových doplnkov môžete navigačný systém svojho webu spríjemniť a ľahšie používať.

Responzívne menu Zadarmo WordPress Plugin

Responzívne menu

Tento bezplatný doplnok vám umožňuje zmeniť veľa aspektov mobilnej navigačnej ponuky na vašom webe, aby sa stal použiteľnejším pre smartfóny a tablety využívajúce návštevníkov. Vaše pôvodné menu webových stránok zostáva neporušené a dostupné pre používateľov, ktorí nie sú mobilnými používateľmi.

Zoznam možností na prispôsobenie ponuky je veľmi rozsiahle. Ak je doplnok povolený, môžete upravovať názvy, farby, veľkosť, polohu, poradie a mnoho ďalších atribútov svojej ponuky, aby boli lepšie prispôsobené pre mobily..

Doplnok Responsive Menu tiež uľahčuje použitie skryť svoje menu dovtedy, kým používateľ neklikne na ikonu, aby ju odhalil. Môžete použiť štandardnú ponuku troch riadkov, menu burgera alebo nahrať ikonu podľa vášho výberu. Môžete tiež zvoliť smer vysunutia ponuky, aby sa zabezpečila lepšia kompatibilita s dizajnom vašich webových stránok. Ak hľadáte flexibilnú možnosť, tento populárny a dobre známy doplnok je dobrou voľbou.

WP responzívne menu zadarmo WordPress Plugin

Menu responzívneho programu WP

Ponuka WP Responsive Menu je ďalšou bezplatnou možnosťou pridania ponúk vhodných pre mobilné zariadenia na webovú stránku WordPress. Aj keď tento doplnok bude fungovať s akoukoľvek témou alebo rámcom hneď po vybalení z krabice, môžete si prispôsobiť jeho vzhľad tak, aby lepšie vyhovoval dizajnu vašich webových stránok..

Prostredníctvom nastavení môžete do ponuky pridať aj svoje logo, zvoliť smer vysunutia a skryť nepotrebné položky ponuky pred mobilnými používateľmi. Máte tiež možnosť povoliť alebo zakázať štipku na priblíženie ponúk, v závislosti od vašich preferencií. K dispozícii je aj prémia tohto doplnku, ak chcete získať prístup k ďalším funkciám.

UberMenu Premium Mobile Menu WordPress Plugin

UberMenu

Prémiový doplnok Uber Menu vám umožní urobiť niečo pekné úžasné veci s ponukami webových stránok WordPress. Funkcie tohto doplnku môžu využívať aj vaši návštevníci z počítačov aj z iných ako mobilných telefónov.

Ak je tento nástroj nainštalovaný na vašich webových stránkach, vaše ponuky teraz môžu obsahovať celý rad rôznych typov obsahu vrátane obrázkov, formulárov, máp a ikon. Pomocou tohto doplnku si môžete prispôsobiť každý aspekt svojich ponúk a zmeniť ich z jednoduchých navigačných systémov na prispôsobené rozšírenie vašich webových stránok..

Obzvlášť príjemnou vlastnosťou tohto responzívneho doplnku na tvorbu ponúk je to, že prebieha celá personalizácia ponúk prostredníctvom nástroja na prispôsobenie WordPress. Získate tak živý náhľad na svoju prácu, čo vám ušetrí čas aj námahu.

Aj keď sú ponuky UberMenu v predvolenom nastavení citlivé a optimalizované pre mobilné zariadenia, získate oveľa väčšiu kontrolu nad tým, ako používatelia smartfónov a tabletov zažijú vaše navigačné systémy. To zahŕňa konfigurovateľné body prerušenia, vylepšenú podporu dotyku pre používateľov systému Android, iOS a Windows 8 a skryté položky v závislosti od veľkosti obrazovky..

UberMenu je vysoko kvalitný doplnok na tvorbu ponúk, ktorý vám pomôže posunúť navigáciu na vašej webovej stránke na vyššiu úroveň (navyše obsahuje vynikajúcu úroveň dokumentácie, podpory a pravidelných aktualizácií, ktoré nie sú zaručené bezplatnými možnosťami uvedenými vyššie)..

záver

Ako vidíte, pridanie ponuky reagujúcej na mobil na svoju webovú stránku WordPress alebo inovácia existujúcej ponuky je veľmi jednoduché. Túto úlohu môžete vykonať pomocou jedného z vyššie uvedených doplnkov bez nutnosti úpravy kódu, zmeňte tému programu WordPress alebo priamo upravte spôsob jeho fungovania.

Aj keď je váš web pripravený na mobilitu viac, než len na optimalizáciu ponuky, je to skvelé miesto, kde začať. Navigačný systém vášho webu je pravdepodobne jeho najdôležitejšou funkciou, preto je nevyhnutné zaistiť jeho vhodnosť pre rastúci počet mobilných používateľov.

Ak potrebujete viac rád aby vaše webové stránky boli mobilné, pozrite si tento článok o tipoch na optimalizáciu pre mobil pre WordPress alebo tento o témach a doplnkoch WordPress pripravených pre mobilné zariadenia.

Čo vás najviac otravuje používaním webových stránok vo vašom smartfóne alebo tablete? Aké funkcie by ste chceli vidieť v doplnku ponuky reagujúcom na mobil? Prosím, podeľte sa o svoje myšlienky v komentároch nižšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me