Najlepšie doplnky WordPress pre geografické zacielenie pre obsah založený na polohe

Najlepšie doplnky WordPress pre geografické zacielenie pre obsah založený na polohe

Určite viete, že spoločnosť Google poskytuje výsledky vyhľadávania, ktoré sú vhodné pre vašu polohu. Nie je to však iba spoločnosť Google, ktorá prispôsobuje webový obsah v závislosti od polohy návštevníkov. Uvidíte ďalšie webové stránky ako Amazon, eBay a mnoho webových stránok elektronického obchodu, ktoré slúžia na zobrazovanie stránok relevantnejších pre vašu časť sveta. A ak sa vám to páči, nie je dôvod, prečo by váš web nemal zobrazovať obsah ani na základe polohy vašich návštevníkov. Doplnky geotargetingu WordPress s tým môžu pomôcť.

Geografické zacielenie identifikuje polohu vášho návštevníka a potom zobrazuje obsah, ktorý je pre dané miesto relevantný. Napríklad, ak prevádzkujete web súvisiaci s počasím, miniaplikácia zobrazuje miestne počasie polohy návštevníka. Doplnky vyhľadávača obchodu sa tiež spoliehajú na geografické zacielenie.

Ako vaše webové stránky poznajú polohu návštevníka? Polohu je ľahké zistiť pomocou adresy IP návštevníka a geolokačnej databázy.

disclaimer: WPExplorer je pridružená spoločnosť pre jeden alebo viac produktov uvedených nižšie. Ak kliknete na odkaz a dokončíte nákup, môžeme uskutočniť províziu.

Čo je to adresa IP a geografické zacielenie?

IP adresa je číslo, ktoré označuje fyzickú adresu počítača návštevníka. Geografické zacielenie je to, keď túto adresu použijete na identifikáciu polohy návštevníkov a potom na zobrazenie obsahu, ktorý je pre nich najrelevantnejší. Vďaka tomu sa návštevníci cítia viac zapojení do vášho webu.

Pochopte svoju premávku

Skôr ako sa ponáhľate k vytvoreniu obsahu špecifického pre danú polohu, je dôležité pochopiť štruktúru webového prenosu na vašom webe. Stačí sa pozrieť do denníkov servera. Toto vám nielen pomôže nájsť adresy IP, ktoré sa snažia získať prístup k vášmu dashboardu, ale tiež vám pomôže zablokovať akékoľvek nežiaduce adresy IP v prístupe na stránky wp-admin a môže chrániť vašu správcovskú oblasť mnohými inými spôsobmi..

Ďalším nástrojom, na ktorý sa môžete spoľahnúť, odkiaľ pochádza vaša prevádzka, je demografická funkcia v službe Google Analytics.

Prečo by ste mali používať doplnky WordPress Geotargeting?

Existuje veľa dôvodov, prečo by ste mali zvážiť ponúkanie rôzneho obsahu pre rôzne publikum:

 • Zobrazenie miestneho jazyka vzbudzuje dôveru v návštevníkov pri interakcii s vašimi webovými stránkami.
 • Budete sa môcť okamžite spojiť s miestnym publikom odkazom na miestne udalosti a pomocou miestneho humoru a svedectiev miestnych osobností..
 • Okrem toho bude možné prispôsobiť ponuky, udalosti a kupóny a spustiť vysoko cielené miestne reklamné a marketingové kampane.
 • Zákaznícky servis môžete vylepšiť tým, že návštevníkom oznámite oblasti dodania, prevádzkové hodiny, opatrenia na parkovanie atď.
 • Podniky s miestnymi pobočkami môžu nasmerovať zákazníkov do blízkeho obchodu alebo na miestny podstránok.
 • Môžete zobraziť daňové a prepravné informácie špecifické pre danú krajinu.
 • Musia sa zobraziť iba právne oznámenia špecifické pre danú krajinu.
 • Budete mať možnosť poskytnúť okamžité informácie a obsah.
 • Zacieliť na konkrétne geografické oblasti, kde je vysoký dopyt po vašich službách alebo produktoch.
 • Webové stránky elektronického obchodu môžu obmedziť zobrazovanie produktov, ktoré nie sú dostupné v konkrétnej oblasti.
 • Nechcete, aby vaše miestne podnikanie stratilo šírku pásma na premávke z iných krajín.
 • Obmedziť vysoký prenos spamu, ktorý nemá za následok zodpovedajúce miery konverzie.
 • Zvýšiť bezpečnosť webovej stránky, najmä ak je vaša webová stránka zraniteľná voči zámorským hackerom.

Najlepšie doplnky WordPress pre geografické zacielenie

Všimli ste si, že aktualizované verzie WordPress využívajú funkciu geografického zacielenia? Prístrojová doska zobrazuje nadchádzajúce udalosti relevantné pre vašu polohu. Samotný CMS však nemá zabudovanú funkciu na optimalizáciu obsahu založeného na polohe.

Našťastie je k dispozícii veľa bezplatných a prémiových doplnkov, ktoré vám pomôžu. Tieto doplnky WordPress pre geografické zacielenie môžu vylepšiť webové stránky pre globálne publikum. Väčšina doplnkov vyžaduje, aby ste získali bezplatné / platené API na vyžiadanie informácií o geolokacii IP zo servera doplnku alebo servera tretej strany.

Pozrime sa na niektoré doplnky, ktoré vám môžu pomôcť optimalizovať prevádzku, ako aj robiť ďalšie veci na základe adries IP návštevníkov.

Poznámka: Podľa všeobecného nariadenia o ochrane údajov (GDPR) musia spoločnosti získať užívateľský súhlas na zhromažďovanie informácií o mieste. Odporúčame vám poradiť sa so špecialistom alebo právnikom GDPR, aby ste sa uistili, že sú vaše webové stránky v úplnom súlade.

1. GeoTargeting WP

GeoTargeting WP

Informácie a sťahovanie

GeoTargeting Pro je prémiový doplnok, ktorý pomáha zacieliť používateľov tromi spôsobmi, a to všetko na základe ich polohy:

 • Zobraziť iný obsah
 • Presmerovanie používateľov
 • Blokovať používateľov

Webové stránky s vysokou návštevnosťou sa môžu spoľahnúť na tento doplnok na kontrolu typov obsahu, ktorý sa zobrazuje rôznym návštevníkom. Súčasťou cielených typov obsahu nie sú iba úplné príspevky na blogu, ale aj stránky, položky ponuky, widgety, kontextové okná a vlastné typy príspevkov (vrátane produktov WooCommerce). Okrem toho, ak potrebujete väčšiu flexibilitu a kontrolu, existujú funkcie PHP, ktoré môžete umiestniť kdekoľvek v kóde svojej stránky.

Cielené regióny môžu byť zahrnuté alebo vylúčené. Nielen to, môžete obmedziť akýkoľvek kus obsahu pri úprave príspevku alebo stránky. Najlepšie využitie tejto funkcie je skryť konkrétne produkty, ktoré nie sú dostupné v oblasti. V závislosti od polohy návštevníka je tiež možné zobraziť rôzne CTA alebo reklamy. Miniaplikácia rozbaľovacej krajiny, ktorá sa dá prehľadať, umožňuje používateľom zmeniť svoju polohu.

Doplnok uľahčuje pohodlné zacielenie na rôzne krajiny ich zoskupením do rôznych kategórií. Doplnok sa navyše dobre kombinuje s Geo Presmerovaniami (na presmerovanie používateľov na rôzne stránky podľa ich polohy), Geo Blockerom (na zablokovanie používateľov z rôznych miest) a Geo Flags (na zobrazenie príznakov krajiny používateľov). Poplatky za používanie závisia od počtu žiadostí do geolokačnej databázy.

GeoTargeting WP Lite

GeotargetingWP Lite spotrebuje API, keď potrebuje nájsť polohu používateľa. Ak napríklad používateľ potrebuje iba geografický obsah alebo presmeruje používateľov na jednej stránke, kredity budú získavať iba návštevy tejto stránky. Nielen to, že ak robot alebo prehľadávač navštívi stránku, API sa vôbec nebude volať. To je hlavný rozdiel v porovnaní s konkurenciou.

GeotargetingWP Lite má tiež režim vyrovnávacej pamäte pre používateľov, ktorí geotargetujú celý svoj web, takže používatelia spotrebujú kredity iba na prvej stránke, ktorú navštívia, zatiaľ čo následné zobrazenia sa načítajú z vyrovnávacej pamäte. A keď už hovoríme o vyrovnávacej pamäti, vyrovnávacia pamäť stránky je najhorším nepriateľom doplnkov geotargetingu na trhu. Tento doplnok je plne kompatibilný s WP Rocket a ponúka tiež režim AJAX. Pracuje tak so zvyškom doplnkov pre vyrovnávaciu pamäť na trhu.

Bezplatná verzia tohto doplnku GeoTargetingWP Lite je v porovnaní s profesionálnou verziou základná. Umožňuje iba určiť, ktoré krajiny, štáty alebo mestá sú schopné vidieť obsah. V spolupráci s populárnymi službami brány firewall, ako sú Sucuri a CloudFlare, dokáže zistiť skutočné adresy IP používateľov. A keďže je kompatibilný s doplnkom pre vyskakovacie okná WordPress, budete môcť tiež otvárať kontextové okná geografického zacielenia.

2. Geolokácia

Doplnok WordPress pre geografickú polohu zdarma

Doplnok Geolocation umožňuje používateľom WordPressu hladko pridávať geo-dáta do svojich príspevkov. Okrem pridanej hodnoty pre váš príspevok je to veľmi užitočné, keď chcete čitateľom poskytnúť nejaký lokalizačný prehľad.

Po pridaní geoúdajov do každého príspevku na stránke Upraviť príspevok sa používateľom zobrazí publikovaný príspevok. Po umiestnení kurzora sa otvorí interaktívna mapa.

Práca s doplnkom je jednoduchšia, ak používate WordPress pre iPhone, WordPress pre Android alebo WordPress pre BlackBerry. Je to preto, že tieto aplikácie majú vstavané funkcie na geografické označovanie, ktoré okamžite geograficky označujú vaše príspevky.

3. CF Geo Plugin

CF Geo Plugin pre WordPress

Ak hľadáte jeden doplnok, ktorý vám pomôže s geografickým marketingom vašich webových stránok, môže byť CF Geo Plugin perfektným doplnkom. Tento doplnok používa geografické údaje o vašich návštevníkoch, aby vám pomohol vytvoriť cieľové marketingové kampane, zobrazovať miestne meny v elektronickom obchode, presmerovať používateľov na správnu lokalizovanú / preloženú stránku na vašom webe a dokonca odfiltrovať právne upozornenia, ktoré nemusia byť potrebné pre konkrétne miesta.

Medzi ďalšie významné funkcie doplnkov patrí podpora Cloudflare CDN, užitočný skrátený kód Geo Banner pre dynamické oznámenia, GEO Defender na zablokovanie prístupu na stránky pre určité miesta, presmerovanie krajiny SEO, zahrnutie alebo vylúčenie obsahu podľa polohy a podpora SSL.

4. IP Geo Block

IP Geo Block zadarmo WordPress Plugin

Doplnok IP Geo Block blokuje určeným návštevníkom, adresám IP a dokonca aj celkovým krajinám alebo regiónom prístup na vaše stránky. Táto funkcia môže byť užitočná, keď potrebujete zabrániť ľuďom alebo robotom v hackovaní na váš web.

Doplnok poskytuje ochranu pred škodlivými prihláseniami, nevyžiadaným komentárom, spätným sledovaním a spamom typu pingback z nežiaducich krajín alebo regiónov. Prístup k backendu vášho webu bude overený pomocou kódu krajiny založeného na IP adrese. Môžete pridať na bielu listinu alebo na čiernu listinu konkrétne počty a rozsah IP adries. Nezastavuje sa však, detekuje škodlivé útoky z povolených krajín na základe vzorov útoku.

Doplnok môže byť nakonfigurovaný tak, aby sa prioritne načítaval do iných doplnkov. V dôsledku toho sa zaťaženie vášho servera zníži ochranou pred útokmi hrubou silou. Tiež skryje sprostredkovateľa protokolu http, keď kliknete na externý odkaz z vašej stránky.

5. Krajina iQ Block

iQ Block Country Free WordPress Plugin

Krajina blokovania iQ je veľmi podobná funkcii ako predchádzajúci doplnok, čo vám umožňuje povoliť alebo obmedziť návštevníkom z konkrétnych krajín prezeranie častí vášho obsahu. Je efektívne blokovať nečestných hackerov z celých krajín a tiež komentáre proti spamu. A ak chcete niektorým návštevníkom povoliť prístup z blokovaných krajín, je to tiež možné. Ich adresy IP budete musieť iba bielu.

Doplnok poskytuje takmer správnu bezpečnosť vašej stránke Správca tým, že umožňuje zadávanie iba na zadané adresy IP alebo na adresy umiestnené vo vašej domovskej krajine. Návštevníci, ktorým bol zamietnutý vstup, môžu byť presmerovaní na inú stránku alebo webovú stránku. Alebo im môžete ukázať správu, ktorá môže byť upravená pomocou CSS.

Ak chcete použiť doplnok, musíte si stiahnuť geoIP databázu od tretej strany alebo od nej získať API na získanie prístupu k geo-dátam. Doplnok funguje dobre s mnohými (ale nie všetkými) pluginmi pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte.

6. Presmerovanie krajiny GeoP WP

Doplnok WordPress pre presmerovanie krajiny WP GeoIP

Informácie a sťahovanie

WP GeoIP je doplnok WordPress pre presmerovanie špecifický pre danú krajinu. Potrebovali ste niekedy spoľahlivý webový server, ktorý vám pomôže presmerovať návštevníkov podľa krajín? Nehľadaj ďalej! WP GeoIP Country Redirect vám umožňuje automaticky zistiť krajiny vašich používateľov na základe IP adresy a podniknúť kroky na základe vašich vstupov.

Pomocou GeoIP je možné spravovať návštevnosť vašich webových stránok presmerovaním návštevníkov z rôznych krajín na konkrétne príspevky alebo stránky. Môžete ho použiť na množstvo výhod, ako napríklad:

 • Vložte používateľa na stránku alebo webovú stránku špecifickú pre danú krajinu
 • Nasmerujte návštevníkov na správne stránky v rámci viacjazyčného preloženého webu
 • Odvezte krajiny nesúvisiace s podnikaním
 • Zobraziť stránku s ponukou, ktorá je k dispozícii iba pre konkrétne miesta
 • Presmerujte zákazníkov na správne stránky výkladu pre dane
 • Jediným limitom je vaša fantázia!

Máte niekoľko zložitých funkcií, ako sú výnimky z adresy IP, všetky krajiny okrem jedného pravidla, parameter bez presmerovania v adrese URL, funkcia súboru cookie s presmerovaním raz atď. A nižšie sú uvedené ďalšie funkcie doplnkov!

Viac doplnkov pre geografické zacielenie WordPress, ktoré stojí za vyskúšanie:

 • Geo my WordPress: pomáha zjednodušiť vytváranie webových stránok založených na polohe, ako sú nehnuteľnosti, udalosti a adresár. Pomáha vám vytvárať vyhľadávacie formuláre na vyhľadanie ktorejkoľvek zo zemepisných súčastí vášho webu.
 • Geo IPDetection: je užitočný na poskytovanie geografických informácií založených na IP. Toto je možné použiť v témach alebo iných doplnkoch, a to ako skrátený kód, alebo prostredníctvom tried tela CSS. Tieto informácie môžu pomôcť pri výbere mien, časových pásiem, najbližšieho obchodu atď.
 • Geografický cieľ motora WP: Ak váš web funguje v prostredí WP Engine, tento doplnok môže pomôcť pri zobrazovaní obsahu súvisiaceho s polohou návštevníkov integráciou s rôznymi premennými na vašom webe WP Engine..
 • Produkty založené na geolokácii spoločnosti WooCommerce: rozšírenie populárneho doplnku WooCommerce, ktorý zobrazuje / skryje produkty návštevníkom podľa ich polohy. Filtrovanie produktov podľa krajiny, regiónu alebo mesta je možné.
 • CloudGuard: umožňuje vybrať krajiny, ktoré môžu mať prístup k vašim prihlasovacím stránkam. To znamená, že prístup do všetkých ostatných krajín je zablokovaný. Keď je doplnok bezplatný, budete potrebovať účet s povolenou funkciou Cloudflare s povolenou geolokáciou.
 • Geografické zacielenie WP Pro: ľahko použiteľný prémiový doplnok, ktorý možno použiť na všetky príspevky a typy obsahu a regulovať prístup k návštevníkom v závislosti od ich krajiny. Na riadenie prístupu k určitým častiam vášho obsahu môžete použiť krátke kódy. Dobre sa kombinuje s reklamným systémom WP PRO.
 • Presmerovanie krajiny a mobilu pre WordPress: je v podstate doplnok na presmerovanie návštevníkov na základe rôznych kritérií vrátane krajiny, mesta, kontinentu, štátu alebo regiónu. Okrem blokovania používateľov si môžete zvoliť pridanie kontextových okien pre presmerovania. Nielenže je kompatibilný s populárnymi pluginmi pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte, ale aj s WMPL, Caldera Forms a multisites..
 • AdRotate: oplatí sa vyskúšať, ak chcete optimalizovať svoje reklamné úsilie. Pomáha zobrazovať rôzne reklamy v rôznych krajinách, štátoch alebo mestách. Funkcia geografického zacielenia je k dispozícii iba v prémiovej verzii doplnku.
 • Pokročilé reklamy: je ďalší doplnok, ktorý pomáha s vysoko zacielenou reklamou založenou na doplnku pro geolokáciu. Umožňuje vám rozsiahle prispôsobenie pravidiel inzercie.

Záverečné myšlienky

Doplnky geografického zacielenia WordPress poskytujú relatívne jednoduchý spôsob prispôsobenia obsahu pre používateľov na základe ich umiestnenia. Pomáha udržať vašich návštevníkov v lepšej interakcii s vaším webom pomocou obsahu, ktorý je pre nich najrelevantnejší. Túto funkciu môžete navyše použiť na zvýšenie bezpečnosti a zvýšenie efektívnosti vašich webových stránok WordPress. Postupom času môže dokonca pomôcť vybudovať lojálne publikum.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me