Najlepšie Lazy Load Pluginy pre WordPres

Obrázky, infografiky a efektné efekty sú vynikajúcou pomôckou na propagáciu akéhokoľvek druhu obsahu na webovej stránke. Určite zachytávajú pozornosť a dokážu sprostredkovať podstatu obsahu v jednom rámci. Niet divu, že sa spoliehame na obrázky, ktoré upútajú pozornosť čitateľa a zvýšia zapojenie používateľov na internete.

Na druhej strane sa načítanie obrázkov na webovú stránku často vyžaduje. A ak máte pomalé pripojenie, môže sa zdať, že načítanie trvá večne. Toto môže byť veľkým vypnutím pre používateľov, ktorí sa pravdepodobne vzdialia od stránky.

disclaimer: WPExplorer je pridružená spoločnosť pre jeden alebo viac produktov uvedených nižšie. Ak kliknete na odkaz a dokončíte nákup, môžeme uskutočniť províziu.

Ako je možné rýchlejšie načítať ťažké stránky?

Prečo načítanie obrázkov trvá určitý čas? Môžeme to takto vysvetliť – webovú stránku tvoria mnohé prvky – text, obrázky, médiá, skript a ďalšie. Ak chcete získať každý prvok, ktorý sa má načítať, prehliadač zadá požiadavku na web (nazývanú požiadavka HTTP). Mnoho prvkov, najmä obrázky, sú byte ťažké a ich načítanie vyžaduje určitý čas. Normálne sa všetky prvky pokúšajú načítať súčasne, čím sa oneskorí načítanie celej webovej stránky.

Logické je urobiť tak, aby sa obsah, ktorý sa rýchlo načíta, objavil najskôr v prehliadači a aby upútal pozornosť diváka. Súčasne odložte načítanie ťažkých obrázkov. Tento prístup pravdepodobne presvedčí používateľov, aby počkali, pretože je na obrazovke niečo, čo im udrží pozornosť.

Čo je Lazy Loading?

Môžeme oneskoriť obrázky pomocou techniky lenivého načítania – najskôr načítať iba text alebo vybratý obsah a nechať obrázky alebo pomalé načítanie prvkov oneskoriť. Načítavanie obrázkov je rozložené, takže čas na prvý bajt pre webovú stránku sa zlepšuje. Keď sa používateľ posúva nadol, obrázky sa získavajú po jednom. V dôsledku toho sa zníži počet požiadaviek HTTP zasiahnutých súčasne server.

Obrázky sa umiestnia do zástupného symbolu, ktorý sa načíta neskôr. Keď sa obrázky dostanú do oblasti prezerania, načítajú sa zo servera. Zobrazujú sa na obrazovke, keď sa pohybujú do oblasti „nad záhybom stránky“. V prípade nekonečného posúvania sa ajax používa na načítanie viac, keď používateľ narazí na spodnú časť obrazovky.

Ako môže Lazy Loading pomôcť

Lenivé zaťaženie skracuje časy načítania. Rýchlejšia webová stránka je vhodná pre skúsenosti používateľov a vyhľadávacie nástroje. Znižuje tiež šírku pásma servera iba načítaním obrázkov, keď sú skutočne potrebné. Šetrí to šírku pásma na serveri aj na strane používateľa. Na vybrané stránky alebo na celú lokalitu môžete použiť lenivé načítanie.

Nevýhodou pri lenivom načítaní je, že vyhľadávacie nástroje nenájdu obsah, ktorý príde po záhybe. Vyhľadávacie nástroje nemusia rozpoznať nekonečný obsah posúvania. Aby sme aspoň čiastočne prekonali túto nevýhodu, musíme štruktúrovať adresy URL, aby ich mohli spracovávať vyhľadávacie nástroje. To môže urobiť zástupné symboly viditeľnejšie pre vyhľadávače, kým sa obrázok nenačíta.

Na vašom webe WordPress existuje množstvo doplnkov, ktoré môžu lenivým spôsobom načítať. Pozrime sa na niektoré z populárnych doplnkov,

BJ Lazy Load

Ak chcete nahradiť všetky alebo všetky svoje obrázky s príspevkami, uverejniť miniatúry, obrázky z gravatarov a obsahové prvky iframe zástupným symbolom, použite BJ Lazy Load. Môže tiež nahradiť prvky iframe, čo znamená, že môžete lenivým spôsobom načítať vložené videá zo služieb YouTube a Vimeo. Funguje aj pre textové widgety. Pomocou jednoduchého filtra sa obrázky a prvky iframe vo vašej téme môžu oneskoriť.

bj-lazy-load

Ak chcete, aby doplnok fungoval na vašom webe, jednoducho si ho stiahnite, nainštalujte a aktivujte. Potom môžete navštíviť nastavenia a zistiť, aké prvky by sa mali pri načítaní oneskoriť. Ak chcete, pridajte vlastný zástupný obrázok.

Tento doplnok používa JavaScript. Výsledkom je, že návštevník bez JavaScriptu uvidí pôvodné prvky bez oneskoreného načítania.

Lazy Load

Bežne používaný doplnok na pridávanie lenivého načítania na webové stránky WordPress, Lazy Load je jednoduchá inštalácia a aktivácia doplnku. Môžete to skúsiť s istotou, s vedomím, že je vyvinutý pomocou zmesi kódu od VIP tímu WordPress.com v Automatiku, tímu redizajnu TechCrunch 2011 a Jake Goldmana (10up LLC)..

lazy-load

Po aktivácii nemusíte ďalej nič robiť. Ak však chcete vykonať nejaké zmeny, môžete tak urobiť úpravou súboru php. Autori poskytli niekoľko užitočných útržkov kódu, na ktoré sa môžete odvolávať pri úprave zástupného obrázka, pre lenivé načítanie obrázkov vo vašej téme alebo pre lenivé načítanie všetkých vašich obrázkov pomocou výstupnej vyrovnávacej pamäte..

Ajax Načítať viac – Nekonečné posúvanie

Ajax Načítať viac je vhodný na oneskorené načítanie na dlhých webových stránkach, ktoré sa zobrazujú posúvaním nadol. Používa sa na lenivé načítavanie príspevkov, vlastné typy príspevkov, jednotlivé príspevky, stránky a komentáre.

ajax-load-mail

Okrem toho môžete použiť program Shortcode Builder na vytvorenie rámcových dopytov WordPress. Pridajte krátky vygenerovaný kód na stránky, ktoré vyberiete pomocou editora obsahu alebo priamo do súborov šablón. Zobrazte stránku od začiatku a začiarknite Ajax Načítať ďalšie načítavanie obsahu, aj keď posúvate nadol.

A čo viac, Ajax Load More funguje dobre s WooCommerce a Easy Digital Downloads, takže je vhodný pre dlhé produktové stránky.

Lazy Load for Videos

Ak prevádzkujete webovú stránku s množstvom vložených videí, toto je pre vás. Lazy Load for Videos nahradí vložené videá obrázkom, na ktorý sa dá kliknúť. Webová stránka nenačíta videá, akonáhle návštevník zavolá danú stránku. Videá sa načítajú iba po kliknutí na obrázok.

lazy-load-for-videá

Doplnok kontroluje vložené videá a nahrádza všetky externé súbory statickým obrázkom a tlačidlom prehrávania. Videá sa načítajú iba vtedy, keď návštevník klikne na tlačidlo. To môže mať skutočný vplyv na rýchlosť načítania stránky, najmä ak obsahuje veľa videí. A pre používateľa je to plynulý zážitok.

a3 Lazy Load

Vzhľadom na to, že webové stránky sa čoraz viac zobrazujú na vreckových zariadeniach, je potrebné ich optimalizovať aj na používanie mobilných zariadení. a3 Lazy Load je určený na zvýšenie rýchlosti stránok v mobilných telefónoch oneskorením načítania vybraných prvkov stránky. Prvky je možné vybrať v nastaveniach správcu.

a3-lazy-load

Doplnok ponúka podporu obsahu v prvkoch iframe umiestnených kdekoľvek v obsahu alebo miniaplikáciách. Vkladané médiá WordPress, Facebook Like boxy s profilmi, Like buttons, Button buttons, Profily Google+, Mapy Google a ďalší podobný mediálny obsah, všetky môžu byť vybrané na lenivé načítanie.

Okrem toho nedochádza k žiadnemu stretu so zrýchlenými mobilnými stránkami (AMP) – lenivé zaťaženie sa na internet nevzťahuje / amp konečnými. Je to iba vtedy, keď prehliadač zadáva URL bez / amp toto lenivé zaťaženie prichádza do hry.

WP YouTube Lyte

Ak váš web ťaží na YouTube, WP YouTube Lyte môže vám veľa pomôcť. Vloží text „Lite YouTube Embed“, ktorý vyzerá podobne ako emblémy YouTube. Videá sa však vyzývajú, len keď na ne kliknete.

wp-youtube-Lyte

Ak chcete, aby tento doplnok fungoval na vašom webe, je potrebná registrácia v službe YouTube ako nového žiadateľa. Doplnok používa rozhranie YouTube API každého videa na jeho načítanie z archívu YouTube. Ak chcete na svojom webe používať toto rozhranie API, musíte povoliť kľúč rozhrania API, ktorý vám poskytuje služba YouTube. Je potrebné vyplniť serverový kľúč, ktorý dostanete od YouTube.

Po povolení klávesov rozhrania YouTube API upravte nastavenia tak, aby sa rozmery a poloha prehrávača dostali podľa vašich predstáv.

Načítava sa stránka s načítavacou obrazovkou

s Načítava sa stránka s načítavacou obrazovkou, používatelia môžu mať predstavu o čakacej dobe pred načítaním stránky. Doplnok zobrazuje obrazovku ukazujúcu priebeh načítania ako percento dokončenia.

loading-page-s-nakladanie-screen

Vyberte, či chcete zobrazovať pokrok iba na domovskej stránke alebo na všetkých stránkach. Pri bezplatnej verzii sa na zobrazenie používa iba indikátor priebehu. Ak chcete získať viac možností, budete musieť vykonať inováciu na prémiová verzia. Prémiová verzia sa na obrázky vzťahuje lenivo.

Niektoré ďalšie doplnky,

  • Načítať viac je užitočná funkcia na dlhých stránkach produktu. Tieto sa bežne nachádzajú na webových stránkach WooCommerce. Nekonečné posúvanie WooCommerce a stránkovanie Ajax prevádza predvolené stránkovanie produktu na nekonečné posúvanie alebo stránkovanie Ajax. Pre používateľa to znamená, že nemusia opakovane klikať na „Ďalšia strana“. Keď používateľ dosiahne spodnú časť stránky, automaticky sa načíta a načíta ďalšia sada produktov. Pre mobilné zariadenia sú k dispozícii rôzne možnosti stránkovania.
  •  Načítať ďalšie produkty pre WooCommerce môžete pridať na načítanie ďalších produktov z ďalšej stránky pomocou Ajaxu s nekonečným posúvaním alebo tlačidlom Load More (Načítať viac). Pre animačné efekty a prispôsobenie, profesionálna verzia je k dispozícii.
  • Obrázky Lazyload a Slideshow – Pomocou tohto doplnku si môžete zvoliť pridať efekt lightbox alebo efekt vlastnej galérie do ľubovoľného obrázka, ako aj oneskorenie načítania. Dodáva sa s 3 efektmi, a môžete tiež pridať svoje vlastné.
  • Rocket Lazy Load – Je mimoriadne ľahký (menej ako 2kb). Do hlavičky vášho webu vloží trochu Javascriptu, ktorý pracuje s miniatúrami, všetkými obrázkami v príspevku, textom widgetu alebo avatarmi. Odďaľuje obrázky na celom webe bez použitia knižnice JavaScript, napríklad jQuery.
  • Crazy Lazy – Vykonáva rovnakú prácu, zatiaľ čo je ľahký, ľahko sa inštaluje a používa a nevyžaduje žiadne nastavenie. Ľubovoľný obrázok môže byť vylúčený jednoduchým pridaním atribútu k obrázku.
  • Lazy Load XT – Je rýchly doplnok, ktorý funguje pre obrázky, snímky, videá YouTube a Vimeo. Je plne prispôsobiteľný.

Mnoho jazdcov sa páči Royal Slider Elektrický karusel WP zahrnúť aj princíp lenivého zaťaženia na načítanie obrázkov. Rezervácia podujatí Pro podporuje lenivý načítavací kalendár.

Na záver

Lenivé načítanie predstavuje účinný spôsob, ako zvýšiť rýchlosť stránok, najmä na webových stránkach, ktoré obsahujú množstvo obrázkov a videí. Existuje mnoho ďalších metód, ako je optimalizácia obrazu a ukladanie do vyrovnávacej pamäte, ktoré tiež môžu pomôcť zvýšiť rýchlosť stránok. Vyberte doplnok, ktorý je vhodný pre vaše webové stránky, a optimalizujte výkon tak, aby bol pre používateľov lepším zážitkom.