Užitočné bezplatné doplnky na urýchlenie WordPress

Používatelia internetu sú dnes netrpezlivým zväzkom. Zdanlivo malé časové oneskorenia sú mimoriadne významné a majú a veľký vplyv na skúsenosti používateľov. Platí to najmä pre stránky elektronického obchodu, pričom odhadovaná miera opustenia je 40% sprevádzaná iba trojsekundovým oneskorením.

Inak povedané: zdĺhavý web zabije váš spodný riadok. Ľudia jednoducho nechcú čakať a po niekoľkých sekundách kliknú na odkaz. So stovkami ďalších webových stránok vzdialených iba jedným kliknutím myši musíte skutočne upútať pozornosť používateľov – musíte počkať, kým sa načíta váš web, dosiahnete presne naopak. Preto je rýchle, efektívne webové stránky skutočne predpokladom úspechu v dnešnom konkurenčnom online prostredí.

Ak je rýchlosť webových stránok niečo, s čím ste zápasili, existuje množstvo bezplatných doplnkov WordPress, pomocou ktorých môžete veci urýchliť – Pingdom je skvelý nástroj na testovanie vášho aktuálneho času načítania, aby ste získali základnú líniu. Doplnky sú teraz iba malou časťou hádanky, pokiaľ ide o rýchlosť načítania vašich webových stránok. Existuje veľa ďalších faktorov, ktoré môžu zlepšiť váš výkon: lepší hostiteľ, sieť na doručovanie obsahu a menej nafúknutá téma pre začiatočníkov. Doplnky WordPress sú však dobrým miestom na spustenie. Tu som vybral šesť bezplatných doplnkov, z ktorých každý vykonával inú funkciu.

disclaimer: WPExplorer je pridružená spoločnosť pre jeden alebo viac produktov uvedených nižšie. Ak kliknete na odkaz a dokončíte nákup, môžeme uskutočniť províziu.

Plugin pre vyrovnávaciu pamäť: W3 Total Cache

Celková medzipamäť W3

Pevne klesá v kategórii rýchle výhry, plugin do vyrovnávacej pamäte je nevyhnutnosťou. Doplnok W3 Total Cache je jedným z najpopulárnejších doplnkov pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte a tiež jedným z najvyššie hodnotených. Doplnok do vyrovnávacej pamäte je nevyhnutnosťou pre všetkých webmasterov a doplnok ako W3 Total Cache bude vysoko efektívny pri vylepšovaní času načítania. Jeho vývojári sľubujú aspoň 10-násobné zlepšenie celkového výkonu stránok, čo je vážne odvážne tvrdenie! Ešte lepšie je, že máme svojho vlastného sprievodcu doplnkom W3 Total Cache Plugin Guide, ktorý môžete sledovať spolu s nastavením vyrovnávacej pamäte yoru..

Doplnok Caching funguje ukladaním a statický verziu vášho webu na serveri. Obrázky, CSS a JavaScript na vašom webe sú notoricky náročné na načítanie zdrojov a nemá zmysel ich zakaždým načítavať od nuly, najmä pre webové stránky, ktoré sa zriedka menia. S nainštalovaným doplnkom pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte sa pri každom prijatí návštevníka zobrazí uložená statická verzia vášho webu, čo znamená, že ťažké zdvíhanie sa vykoná iba raz. To šetrí veľa zdrojov a zrýchľuje vaše webové stránky.

Hlavným konkurentom W3 je Doplnok WP Super Cache, ktoré niektorí používatelia dávajú prednosť kvôli tomu, že sú o niečo príjemnejšie (máme aj sprievodcu WP Super Cache, ak je tento doplnok viac vaším štýlom).

Doplnok pre veľkosť obrázka: WP Smush.it

WP Smush.it

Zabezpečenie správnej optimalizácie obrázkov je ďalším spôsobom, ako oholiť časť tohto dôležitého času načítania. Ak sú vaše obrázky príliš veľké, nesú nielen zbytočnú veľkosť súboru (ktorú je ešte potrebné stiahnuť), ale váš server musí tiež použiť ďalšie zdroje, aby upravil spôsob zobrazenia obrázka – je to zbytočné plytvanie..

WordPress je dodávaný so zabudovaným editorom obrázkov, ktorý vám umožní orezať každý obrázok na požadovanú veľkosť, ale fyzická veľkosť súboru môže stále spôsobiť problémy. Kompresia obrázkov je riešením a existuje množstvo bezplatných online služieb vrátane kraken.io. Ak to však chcete urobiť rýchlejšie, doplnok WP Smush.it automaticky skomprimuje každý nahraný obrázok.

Doplnok Smush.it funguje odstránením všetkých metadát z súborov JPEG a odstránením nepoužitých farieb z indexovaných obrázkov. Výsledok: menšia veľkosť súboru, rýchlejšie načítanie a žiadna viditeľná strata kvality obrázka. Ak chcete vidieť ďalšie možnosti doplnkov, prečítajte si naše tipy na optimalizáciu obrázkov.

Doplnok databázy: WP-Optimize

WP-optimalizácia

Každý príspevok, stránka a komentár sú uložené v databáze WordPress – vrátane každej vykonanej revízie. Teraz, keď používateľ chce získať prístup k niektorému z vašich príspevkov, musí byť získaný z tejto databázy. Netreba dodávať, že čím viac nevyžiadanej pošty tam sedíte, tým viac sa váš web zapadá. Pri každej revízii a automatickom šetrení zaberajú miesto tam, tam sú niektoré podstatné zlepšenie rýchlosti, ktoré majú byť vykonané optimalizáciou databázy.

Môj preferovaný doplnok pre túto úlohu je Doplnok WP-Optimize. Tento doplnok pomáha pri odstraňovaní problémov s databázou niekoľkými spôsobmi. Ak chcete začať, doplnok uľahčuje odstránenie prebytočných revízií príspevkov, ktoré už nepotrebujete – ak rovnako ako ja urobíte veľa revízií za príspevok, ušetríte tým veľa miesta. Umožňuje tiež rýchle odstránenie všetkých spamových komentárov vo fronte, ktoré je ťažké odstrániť manuálne. Ďalšou skvelou vlastnosťou je to, že zjednodušuje proces skutočného odstraňovania nežiaduceho obsahu, a nielen ho ukladá do koša. Ak chcete vedieť, aký efektívny môže byť tento doplnok, môže vám povedať vašu aktuálnu veľkosť databázy a uviesť, koľko optimalizácie miesta môže ušetriť.

Lazy Load Plugin: BJ Lazy Load

BJ Lazy Load

Predvolený postup načítania webovej stránky WordPress je teraz načítať všetko naraz. Ak máte veľa obrázkov, môžete požiadať server, aby vykonal všetky zdvíhacie práce vopred, a tým výrazne spomalil rýchlosť načítania.

Doplnok BJ Lazy Load zvyšuje rýchlosť načítania webových stránok pomocou tzv lenivé zaťaženie. Ak vaše webové stránky používajú lenivé načítanie, uprednostnia najprv celý obsah nad záhybom stránky – inými slovami, obsah, ktorý sa používateľom zobrazí ako prvý. Namiesto načítania každého obrázka na začiatok používa doplnok zástupné symboly. Obrázky sa načítajú iba vtedy, keď sa majú v prehliadači používateľa zobraziť.

Doplnok Lazy Load Social Media: Digg Digg

Digg Digg

Samozrejme nemôžeme ignorovať dôležitosť rozvoja našej čitateľnosti prostredníctvom sociálnych médií, ale doplnky sociálnych médií môžu patriť medzi najpomalšie načítateľné – koniec koncov, pre každé tlačidlo, ktoré vložíte, žiadate server, aby spustil jeden ďalší dotaz HTTP. Ak máte štyri sociálne tlačidlá v hornej, dolnej časti a na pohyblivom bočnom paneli každého príspevku, je to dvanásť otázok navyše, ktoré požadujete – to významne prispieva k pomalému načítaniu.

Digg Digg sociálny doplnok používa lenivé načítanie, aby sa tomuto problému zabránilo. Jednoducho zobrazí zástupný symbol pre sociálne tlačidlá. To nevyžaduje žiadne ďalšie dotazy zo servera a používatelia nedokážu rozlíšiť rozdiel. Načíta sa iba vtedy, keď sa návštevník presunie nad tlačidlá sociálnych sietí. Načítanie to pomáha s počiatočným časom načítania každej stránky.

Usporiadanie doplnkov: Plugin Organizer

Organizátor doplnkov

Pomalý čas načítania sa často pripisuje príliš veľkému počtu doplnkov. Avšak vo väčšine prípadov potreba tieto doplnky, takže ich odstránenie jednoducho nie je možné. Možno lepšou otázkou nie je, či potrebujete konkrétny doplnok, ale či ho potrebujete na každej stránke. Napríklad, okrem vašej kontaktnej stránky, naozaj potrebujete kontaktný formulár 7, ktorý sa načíta zakaždým, keď si užívateľ chce prečítať blogový príspevok? Pravdepodobne nie.

V predvolenom nastavení WordPress načíta každý povolený doplnok pre každú stránku, bez ohľadu na to, či ho používate na tejto stránke alebo nie. Pomocou Plugin Organizer plugin, môžete prepísať predvolenú požiadavku WordPress na načítanie každého doplnku a povedať mu, ktoré doplnky chcete načítať na každej stránke. To sa vykonáva prostredníctvom jednoduchého systému začiarkavacích políčok. Načítaním iba doplnkov, ktoré bezpodmienečne potrebujete, môžete podstatne skrátiť čas načítania.

Ďalšou elegantnou funkciou tohto doplnku je možnosť uprednostniť poradie, v akom sa pluginy načítajú, pridaním funkcie drag-and-drop do Nainštalované doplnky sekcii informačného panela. Napríklad sekcia komentárov je zvyčajne to posledné, čo uvidí užívateľ, takže je rozumné načítať túto poslednú, však? Tým sa môže zlepšiť používateľská skúsenosť tým, že sa stránka stane použiteľnejšou rýchlejšie. Doplnok vám umožňuje zoskupiť súvisiace doplnky, aby sa zjednodušila aj ich organizácia.

Záverečné myšlienky

Inštaláciou týchto doplnkov môžete výrazne zvýšiť rýchlosť svojich webových stránok. Čím rýchlejšie sa načíta váš web, tým lepšie pre vašich používateľov. Je to také jednoduché. Šťastný používateľ sa pravdepodobne bude radšej venovať vášmu obsahu a nakoniec to môže zvýšiť vaše predplatné, sociálne podiely a konverzie. Zlomok sekundy skutočne je že dôležitý! Ak chcete odporučiť ďalší doplnok, ktorý vám pomohol zvýšiť rýchlosť načítania na vašom webe, kontaktujte nás v časti Poznámky nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me