Viac ako 20 doplnkov pre správu reklám WordPress 2020

Dnes sa pozrieme na niektoré z najlepších doplnkov pre správu reklám pre WordPress. Reklamy vám pomôžu zarobiť peniaze z vášho webu. To nie je premýšľanie. Nie všetci blogeri však dávajú prednosť zobrazovaniu reklám Google na svojich webových stránkach. Niektorí uprednostňujú predaj reklamných priestorov na svojich stránkach, zatiaľ čo iní vyhľadávajú sponzorované príspevky.

V každom prípade vám nasledujúce pluginy môžu pomôcť. Takže už nebudeme mať viac času na speňaženie a choďte na to! Tu sú naše obľúbené doplnky na správu reklám pre rok 2019 (bez osobitného poradia):

disclaimer: WPExplorer je pridružená spoločnosť pre jeden alebo viac produktov uvedených nižšie. Ak kliknete na odkaz a dokončíte nákup, môžeme uskutočniť províziu.

1. ADNING (reklamný systém WP Pro) Premium WordPress Plugin

Doplnok WordPress ADNING (reklamný systém WP Pro)

Info & DownloadView The Demo

Keď váš web WordPress dosiahne určitú úroveň prenosu, môžete zarobiť nejaké skutočné peniaze umiestnením reklám na svoj web. Toto nie je nič nové a mnoho internetových obchodníkov už roky vytvára webové stránky speňažené výnosom z reklamy.

Doplnok ADNING (predtým WP Pro Advertising System) je vynikajúcim riešením pre správu a zobrazovanie reklám na vašom webe. Návštevníci pravdepodobne kliknú na krásnu, pútavú reklamu?

Viac typov reklám

ADNING vytvára reklamy, na ktoré sa dá kliknúť, so šiestimi úžasnými typmi reklám:

 • Štandardné reklamy: zobrazené vo vašom obsahu alebo v oblastiach miniaplikácií
 • Fly in ads: v pravom dolnom rohu obrazovky posuňte zobrazenie
 • Kontextové reklamy: vyskočiť na návštevníkov a získať maximálnu pozornosť
 • Rohové škrabky: v pravom hornom rohu vašej webovej stránky sa „odlúpi“ späť a zobrazí sa reklama
 • Pozadové reklamy: za vaším obsahom sa nachádza reklama na celú obrazovku
 • Reklamy na informačné bulletiny: integruje sa s programom MailChimp a umiestňuje reklamy do e-mailových spravodajcov odosielaných do vášho zoznamu

Môžete hrať s rôznymi typmi reklám, až kým nenájdete tie, ktoré generujú najviac kliknutí. Podľa môjho názoru však rohové škrabky a reklamy na pozadí vyzerajú úžasne.

Reklamy reklamného systému WP Pro

Na svoje webové stránky môžete umiestniť reklamy v rôznych tvaroch a veľkostiach, aby ste mohli potenciálne speňažiť ktorúkoľvek oblasť svojho webu. Zahŕňa to „Reklamnú mriežku“, ktorá vám umožňuje zobraziť viac bannerov v jednom reklamnom priestore. Doplnok podporuje krátke kódy, prvky iframe a widgety, ktoré vám poskytujú rôzne spôsoby umiestňovania reklám na vaše webové stránky.

Doplnok môže tiež otočiť vaše reklamy pomocou ohromujúcich prechodových animácií, aby zabránil oslepnutiu vašich návštevníkov – katastrofa, ak sú vaše reklamy hlavnou metódou speňaženia. ADNING je kompatibilný aj s niekoľkými hlavnými pluginmi, predovšetkým s Visual Visual Composer a Slider Revolution. To znamená, že môžete umiestniť reklamy kdekoľvek na vlastné rozloženie alebo dokonca do posúvača obrázkov. Doplnok je plne responzívny, ľahko konfigurovateľný a obsahuje podrobnú analytickú funkciu na sledovanie výkonnosti vašich reklám.

2. QUADS AdSense WP QUADS (Freemium)

QUADS AdSense AdSense pre doplnkové moduly

Doplnok AdSense je pravdepodobne najjednoduchšou integráciou služby Google AdSense do vášho webu WordPress. S bezplatnou verziou doplnku môžete na svojom webe WordPress zobrazovať reklamy vo viacerých oblastiach vrátane:

 • Miniaplikácie postranného panela
 • Začiatok, stred a koniec príspevku
 • Za značkou „viac“,
 • Po obrázkoch v príspevkoch

Ak chcete reklamu zobraziť, jednoducho vložte miniaplikáciu kódu Google AdSense do miniaplikácie. Môžete tiež vkladať reklamy medzi ľubovoľné odseky v príspevku pomocou úryvky.

Prémiová verzia doplnku WP QUADS Pro obsahuje ďalšie skvelé funkcie, ako napríklad:

 • Reklamy AMP ktorý zobrazuje reklamy vo verziách AMP vašich stránok (pozrite si nášho sprievodcu, ako začať s AMP na WordPress)
 • Responzívne reklamy – aby reklamy vyzerali dokonale v pixloch v telefónoch, tabletoch a stolných počítačoch.
 • Podmienky viditeľnosti – čo umožňuje selektívne zobrazovať reklamy v mobilných zariadeniach, tabletoch alebo stolných počítačoch alebo v ich kombináciách.

Cena sa začína na 49 EUR za licenciu na jeden server a prichádza s 30-dňovým oknom na vrátenie platby, čo z nej robí dobrú voľbu pre pridružených obchodníkov a blogerov..

3. Doplnok Word Widget Ad Widget Free

Doplnok pre miniaplikáciu WordPress

WordPress Ad Widget je skutočne jednoduchý doplnok, ktorý vám umožňuje zobrazovať reklamy Google aj vlastné reklamy na vašom webe WordPress. Ak by ste na svojich stránkach predávali reklamné spoty, mohli by ste svojim zákazníkom ponúknuť rôzne možnosti. Ako? S viac ako 55 reklamnými formátmi môžete inzerovať stránky Facebook, profily Instagram a mnoho ďalších.

4. Sam Pro Free WordPress Plugin

Sam Pro zadarmo doplnok WordPress

Sam Pro Free Edition zobrazuje reklamy s rotáciou bannerov. Čo znamená, že doplnok čerešne vyberie reklamu z množstva reklám a zobrazí ich na vašom webe. Vyberanie čerešní je však založené na flexibilnej logike, ktorá počíta váhu reklamy (alebo prioritu) a vopred definované obmedzenia. S preddefinovanými obmedzeniami môžete selektívne zobrazovať reklamy na konkrétnych stránkach, príspevkoch, kategóriách, vlastných typoch príspevkov atď. Môžete tiež naplánovať a obmedziť zobrazovanie reklám na základe počtu zobrazení kliknutí..

Medzi prémiové doplnky patria kontextové okná a reklamy s priamym prístupom a geografické zacielenie. Osobne by som nevyužíval kontextové reklamy alebo prelety, pokiaľ nejde o prihlasovacie políčko k informačnému bulletinu, pokiaľ možno s bezplatnou elektronickou knihou alebo podobnou ponukou..

5. AdRotate Free WordPress Plugin

Doplnok WordPress AdRotate zdarma

AdRotate uľahčuje správu reklám. Môžete zobrazovať svoje vlastné reklamy alebo zo sietí tretích strán, ako napríklad Google AdSense, DoubleClick atď. AdRotate umožňuje pravidelné plánovanie reklám a presne počíta kliknutia / zobrazenia a zobrazuje reklamy s najvyššou výkonnosťou na vašom webe..

Prémiová verzia obsahuje skvelé funkcie, ako je geografické zacielenie, detekcia blokovania reklám a ďalšie nástroje, ktoré vám umožňujú ľahko predávať a spravovať viacero reklamných kampaní. Cena sa začína na 29 EUR za licenciu na jeden server a poskytuje prémiovú podporu.

6. WP Bannerize Pro – bezplatný doplnok WordPress

WP Bannerize Pro

Ak sa väčšina vašej vlastnej reklamy realizuje prostredníctvom bannerov iných značiek ako Adobe Flash, môže byť vaša odpoveď WP Bannerize Pro. Doplnok vytvára vlastný typ príspevku s názvom „Bannery“. To vám umožní vytvárať bannery, ako by ste vytvorili príspevok alebo stránku.

Ak chcete vytvoriť banner, najskôr nahrajte / importujte obrázok bannera a vyberte, či chcete sledovať zobrazenia a MP, a potom banner zverejnite. Po dokončení sa vygeneruje skrátený kód bannera. Teraz môžete banner zobraziť v ľubovoľnom príspevku, stránke alebo v oblasti widgetov pomocou skráteného kódu.

Medzi ďalšie funkcie patrí geografické zacielenie, obmedzenia IP, zacielenie reklamy na základe rolí a kompletne usporiadaný analytický panel.

7. WP Propagujte to (zadarmo)

Doplnok WP inzerujte zdarma

WP Advertize Je to váš štandardný doplnok pre správu reklám, ktorý vám umožňuje zobrazovať reklamy tretích strán zo služby Google AdSense, ako aj reklamy, ktoré si môžete zobraziť samostatne. Na zobrazenie svojich reklám si môžete vybrať z viac ako 10 miest vrátane miniaplikácií bočného panela. Doplnok tiež umožňuje zakázať reklamy v konkrétnych typoch príspevkov, značkách, IP adresách, autoroch príspevkov atď.

8. Pokročilé reklamy – Správca reklám a AdSense

Rozšírený plugin pre bezplatné reklamy

Pokročilé reklamy je doplnok na správu reklám s množstvom užitočných funkcií, od základného vytvorenia reklamy, zobrazovania reklám tretích strán až po geograficky zacielenú vysoko prispôsobiteľnú reklamnú sieť. Pomocou rozšírených reklám môžete vytvárať, zobrazovať, konfigurovať, filtrovať a zacieľovať reklamy na základe svojich návštevníkov.

Úplný popis bezplatných funkcií, ktoré sú k dispozícii na stránke úložiska WordPress doplnku – odporúčame vám prečítať si ho skôr, ako prejdete na ďalší doplnok v tomto zozname..

Rozšírené reklamy majú k dispozícii aj množstvo prémiových doplnkov, ako sú napríklad predajné reklamy, ktoré vám pomôžu predávať reklamné spoty na vašich stránkach. Prémiová verzia umožňuje základné funkcie, ako napríklad pokročilé vstrekovanie, inovatívne oblasti umiestňovania reklám, ako je bočná hlavička alebo plávajúce reklamy a mnoho ďalších..

Cena za prémiovú kópiu doplnku sa začína na 29 EUR pre Advanced Ads Pro (licencia pre jednu stránku) alebo 69 EUR pre Bundle Advanced Ads, ktorá obsahuje všetky doplnky a budúce aktualizácie..

9. AWPCP – Inzercia bezplatného doplnku WP

AWPCP - Inzercia zadarmo

Ďalším doplnkom klasifikácie WordPress je váš klasický doplnok navrhnutý na spúšťanie stránky inzerátov s bohatými funkciami z vášho webu WordPress. Inzercie je možné prehľadávať podľa štátu, krajiny, používateľského mena alebo kľúčového slova. Okrem toho môžete zobrazovať reklamy zo služby Google AdSense. Prezrite si úplný zoznam funkcií na spustenie vašej stránky inzercie založenej na technológii WordPress.

Niekoľko prémiových modulov, ako napríklad integrácia platobných brán Authorize.net a PayPal, modul pre správu kampaní a modul kupónov, sa okrem iného môže hodiť na spustenie bohatej webovej stránky inzercie..

10. Rozšírený bezplatný inzertný systém

Rozšírený bezplatný inzertný systém

Pokročilý reklamný systém okrem iných funkcií podporuje viacero reklamných spotov, striedanie reklám a plánovanie kampaní a prah rozpočtu. Reklamy môžete predávať na základe CTZ, CZK a CZK. Prémiová verzia doplnku podporuje filtrovateľné kampane, zavádzač AJAX, pokročilé plánovanie a krásne grafy v sekcii analytiky a štatistiky..

11. Doplnok WordPress Ad Inserter zdarma

Doplnok na speňaženie vkladača reklám WordPress

Ad Inserter Pro je jediný doplnok WordPress, ktorý potrebujete na vloženie ľubovoľného kódu kdekoľvek na webe WordPress: reklamy, bannery, widgety, formuláre, kód sledovania, kód hlavičky / päty, skratky atď. Prakticky podporuje všetky pozície WordPress dostupné pre automatické vkladanie: pred / po príspevku, pred / po obsahu, pred / po odseku, pred / po výňatkoch, medzi príspevkami na blogových stránkach a ak má vaša téma nejaké špeciálne rozloženie, môžete použiť ručné vkladanie pomocou krátkych kódov, miniaplikácií alebo volania funkcií PHP.

Ad Inserter Pro je obzvlášť dobrý pri vkladaní reklám ako AdSense a Amazon. Môžete zvoliť číslo odseku (alebo relatívnu polohu na stránke) a zarovnanie pre každý blok. Môžete tiež určiť možnosti povolenia, aby ste zabránili vkladaniu reklám do blízkosti obrázkov alebo hlavičiek. Môžete vytvoriť Amazon Native Ads Shopping Shopping ako kontextové a zobrazovacie produkty súvisiace s obsahom stránky. Ad Inserter Pro podporuje plánovanie reklám, striedanie reklám a zacielenie na GEO na úrovni krajiny (funguje tiež s ukladaním do vyrovnávacej pamäte). Môžete tiež zobrazovať rôzne reklamy na rôznych zariadeniach (počítač, tablet, telefón) a môžete definovať výnimky pre jednotlivé stránky alebo príspevky, na ktoré by sa reklamy nemali vkladať. Existujú aj ďalšie možnosti pre inštalácie viacerých miest na obmedzenie nastavení na podstránkach.

Ladiace vkladanie kódu je miesto, kde svieti Ad Inserter Pro. Existuje mnoho funkcií, ktoré vám môžu pomôcť zistiť, prečo nebol kód vložený. Na každej stránke môžete zobraziť ukážky pozícií pre automatické vkladanie, vizualizovať značky HTML alebo zvýrazniť vložené bloky kódu (reklamy) pre ľahšiu konfiguráciu umiestnenia reklamy. K dispozícii je tiež podrobný protokol vkladania, v ktorom nájdete informácie o tom, prečo sa určitý blok nevložil. Nakoniec je možné každý blok kódu zobraziť v okne, v ktorom môžete prispôsobiť zarovnanie a štýl pomocou vizuálneho editora CSS.

A hádaj čo? Spoločnosť Amazon oficiálne schválila nástroj na vkladanie reklám na pridávanie natívnych reklám na nákupy do príspevkov WordPress. Ad Inserter Pro sa začína na 20 USD (za dvojitú licenciu na web), ktorá vám okrem iných užitočných funkcií umožňuje zobrazovať geograficky zacielené reklamy a podporuje blacklisting IP..

12. WP-Insert zadarmo WordPress Plugin

Doplnok WordPress zdarma pre WP-Insert

WP-Insert je zďaleka jeden z najlepších bezplatných doplnkov pre správu reklám. Podobne ako väčšina doplnkov v tejto kategórii podporuje program WP-Insert viacero reklamných sietí, ako sú napríklad Google AdSense, Clickbank atď. Na rozdiel od iných doplnkov však ponúka bezplatné geografické zacielenie, čo znamená, že môžete zobrazovať reklamy AdSense návštevníkom z USA. a reklamy Clickbank pre návštevníkov Spojeného kráľovstva. Medzi ďalšie skvelé funkcie patrí integrácia služby Google Analytics, zobrazovanie právnych upozornení, testovanie rozdelenia reklamy a dynamické umiestňovanie reklamy uprostred každého článku..

13. Plugin bez reklám v rohu

Rohový doplnok bez reklám

Rohová reklama je jednoduchý doplnok pre správu reklám, ktorý zobrazuje reklamu v ľavom hornom rohu (alebo vpravo) na vašom webe WordPress. Je navrhnutý tak, aby bol minimálne invazívny, aby sa zabránilo zlej používateľskej skúsenosti. Keď používateľ prejde kurzorom na reklamu, preklopí sa a zobrazí reklamu v plnom výreze. Ihneď po odstránení myši sa reklama vráti do pôvodného ja. Tento doplnok môžete použiť na zobrazenie dôležitých oznámení, pripravovaných propagačných akcií alebo spustenie tajného predaja..

14. Widget Meks Easy Ads pre WordPress

Meks Easy Ads Widget pre WordPress

Widget Meks Easy Ads Widget je jednoduchý doplnok, ktorý vám umožňuje zobrazovať neobmedzené reklamy v miniaplikácii. Môžete vybrať limitovaný počet reklám na zobrazenie, striedať reklamy a náhodne zoradiť poradie zobrazovania reklám. Môžete tiež definovať svoju vlastnú veľkosť alebo si vybrať z množstva preddefinovaných (a štandardizovaných) veľkostí reklamy.

15. Doplnok Google AdSense zadarmo

Doplnok Google AdSense zadarmo

Google AdSense by BestWebSoft je ďalší vstup do doplnku pro-AdSense s možnosťou priameho importu reklám z vášho účtu AdSense a ich zobrazovania vo viacerých oblastiach vášho webu, vrátane príspevkov pred a po príspevkoch, stránkach a miniaplikáciách bočného panela.

16. Ads Pro Premium Správca reklamy WordPress

Plugin Ads Pro - viacúčelový manažér reklamy WordPress

Info & DownloadView The Demo

Ads Pro Plugin – Viacúčelový program WordPress Advertising Manager je druhým najpredávanejším doplnkom WordPress na správu reklám na serveri CodeCanyon. Jednoducho povedané, pomáha spravovať vaše reklamy na vašom webe WordPress. Doplnok podporuje filtrovateľné reklamy na základe kategórií, značiek a zariadení. Môže byť nakonfigurovaný tak, aby zobrazoval reklamy, až keď návštevníci strávia určitý čas na stránkach a obmedzia počet zobrazení reklám používateľovi na reláciu. Nakoniec obsahuje geograficky zacielené reklamy s 20 rôznymi štýlmi zobrazenia, ktoré možno umiestniť na 25 rôznych umiestnení.

V prípade, že ste chceli vytvoriť samoobslužnú reklamnú platformu, doplnok vám umožňuje predať tri rôzne modely fakturácie – CZK (cena za kliknutie), CTZ (cena za 1 000 zobrazení) a CPD (cena za deň). Medzi podporované platobné brány patria Stripe, PayPal, WooCommerce a Bankový prevod.

17. Aparg SmartAd – prémiový doplnok pre správu reklám WordPress

Info & DownloadView The Demo

Aparg SmartAd je ďalším silným uchádzačom v priestore doplnkov pre správu reklám. Medzi pozoruhodné funkcie patrí viac ako 75 vyskakovacích a vkladacích animácií, 25 oblastí umiestnenia reklamy a 5 podporovaných typov reklamy vrátane obrázkov, videa, Flash, kódu a iFrame. Podobne ako väčšina doplnkov, podporuje to striedanie reklám a rozšírené možnosti filtrovania založené na značkách, kategóriách atď. Ďalej tiež podporuje filtrovanie na základe jazyka.

Doplnok tiež podporuje tri typy kampaní – reklamy na pozadí, kontextové reklamy a reklamy na vkladanie. A dodáva sa s pokročilým panelom štatistík. Pri zdieľaní prehľadov s vašimi kupujúcimi na reklamných miestach je funkcia exportu PDF veľmi užitočná. Môžete naplánovať reklamy a nakonfigurovať automatické pozastavenie reklám na základe dátumu, počtu zobrazení a kliknutí.

18. AdPlugg Free WordPress Ad Plugin

AdPlugg Zadarmo WordPress Ad Plugin

AdPlugg integruje službu správy reklám AdPlugg do WordPress. Predstavte si AdPlugg ako online platformu na správu reklám SaaS. Na centralizovanom paneli môžete nakonfigurovať a naplánovať viacero reklám, nastaviť striedanie reklám a bannerov, sledovať kliknutia a ďalšie štatistiky – pre všetky vaše stránky. Ak vlastníte viac webových stránok (bežiacich na WordPress alebo iných riešeniach na správu obsahu), AdPlugg môže na týchto platformách zobrazovať reklamy aj prostredníctvom príslušných doplnkov.!

Doplnok je bezplatný až do 100 000 zobrazení mesačne a podporuje iba obrázkové reklamy. Platené programy začínajú na 10 USD mesačne a podporujú rôzne typy reklám vrátane videa, vsunutých reklám, reklám tretích strán (Google AdSense atď.) A ďalších.

19. Prémiový doplnok pre dynamické vkladanie kľúčových slov WordPress

Info & DownloadView The Demo

Ak prevádzkujete kampane AdWords s dynamickými kľúčovými slovami, toto je pre vás. Pre tých z vás, ktorí nevedia, čo to je, služba Google AdWords umožňuje nahradiť konkrétne časti textu reklamy použitým kľúčovým slovom vyhľadávania..

Povedzme napríklad, že prevádzkujete reklamu s kľúčovými slovami kožené puzdrá na iphone. Ak niekto vyhľadáva červené kožené puzdrá na iphone, vaša reklama by sa zobrazila, keby ste ju nechali stredná zhoda. Teraz pomocou dynamického vkladania kľúčových slov Google upraví vašu reklamu pridaním alebo nahradením jej kópie hľadaným kľúčovým slovom. V našom príklade slovo červená bude dynamicky vložený do textu reklamy.

Predstavte si to isté so svojou vstupnou stránkou. Ak návštevník príde na vašu vstupnú stránku z konkrétneho vyhľadávacieho kľúčového slova, doplnok dynamického vkladania kľúčových slov WordPress by dynamicky zmenil kópiu vstupnej stránky tak, aby obsahovala rovnaké kľúčové slovo..

Ako to možno využiť pri správe reklám?

Ak na svojom webe predávate reklamy založené na CZA, získavanie kliknutí s nadmerným zacielením zo služby Google AdWords zvyšuje vaše šance na konverziu.

20. Reklamy Detector Ultimate Premium WordPress

Info & DownloadView The Demo

Jednoducho povedané, doplnok Adverts Detector Ultimate vám umožňuje zobraziť alebo skryť obsah na vašich stránkach v závislosti od toho, odkiaľ používateľ prišiel. Medzi detekovateľné zdroje patria vyhľadávacie nástroje ako Google a Yandex; reklamné siete, ako sú reklamy Google a Yandex; a sociálne médiá ako Facebook, Twitter, Reddit, Tumblr, atď.

Teraz s týmto doplnkom môžete zobraziť inú stránku pre svojich fanúšikov na Facebooku a ďalšiu pre vašich sledovateľov v Pintereste.

21. Vložte príspevok za reklamy zdarma WordPress Plugin

Zadanie príspevkov do reklám bez doplnku WordPress

Vložiť poštové reklamy je veľmi jednoduchý, ale efektívny doplnok. Jednoducho vkladá vaše reklamy Google AdSense medzi odstavce vo vašich príspevkoch a stránkach. Je to účinný spôsob, ako automaticky vkladať reklamné kódy tretích strán do ľubovoľného typu príspevku, stránky alebo vlastného príspevku. Existujú možnosti umiestnenia reklamy vo vzťahu k obsahu, ako aj automatická injekcia spoločnosti Google AdSense AdSense.

Uzatváranie najlepších doplnkov WordPress pre správu reklám

Reklamy sú jedným z najjednoduchších spôsobov speňaženia vášho webu. Predaj reklamných priestorov na vašom webe je vynikajúci spôsob, ako zvýšiť vaše zárobky a má veľa výhod. Tu sú moje tri najdôležitejšie dôvody, prečo milovať obchodný model:

 • Predaj reklamných priestorov vám dáva možnosť zvoliť si, ktoré reklamy sa majú zobrazovať na vašich stránkach. To vám dáva sloboda aby ste mohli ovládať používateľskú skúsenosť svojich stránok.
 • Ak napríklad prevádzkujete blog s tipmi na módu alebo make-up, môžete zobrazovať reklamy na produkty, ktoré priamo súvisia s vašimi webovými stránkami alebo podnikmi. To môže potenciálne zlepšiť mieru prekliknutia reklám umiestnených na vašich stránkach.
 • Čím sú vaše webové stránky cielenejšie, tým vyššie kliknutia (a konverzie) získajú vaše reklamy. Vaši zákazníci, ktorí nakupujú reklamu, sú spokojní, udržujú užívateľskú skúsenosť neporušenú a nakoniec z obchodu vyťažíte veľa peňazí.

Podobne ako pri predaji reklamných priestorov, aj iné formy jemný reklama zahŕňa sponzorované príspevky a odporúčania týkajúce sa produktov v článkoch blogu. Eticky nikdy nesponzorujte produkt, ktorý ste osobne neskúšali / testovali. Týmto spôsobom riskujete, že zradíte dôveru svojich čitateľov. A touto poznámkou zabalíme túto párty!

Aký je váš obľúbený doplnok na správu reklám? Zmeškali ste nejaké úžasné doplnky? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me