Vytvorte si viacjazyčný web WordPress: 10+ vynikajúcich prekladových doplnkov

9 úžasných prekladových modulov WordPress

Mať adresu na internetovej diaľnici je najistejším a najrýchlejším spôsobom, ako osloviť globálne publikum. A tak väčšina ľudí, ktorí vážne myslia na spojenie s celosvetovým divákom alebo zákazníckou základňou, má svoje vlastné webové stránky. Pri vytváraní svojich webových stránok použilo veľa používateľov systém WordPress ako systém na správu obsahu a na preklad používa viacjazyčné doplnky WordPress..

Môže sa stať, že osoba v Grécku alebo na Bali môže pristáť na vašich webových stránkach a nájsť ich napísané v angličtine. Stojíte za stratou hodnotného návštevníka (za predpokladu, že neovláda angličtinu). Ak sa chcete vyhnúť takýmto scenárom, web by sa mal preložiť do miestneho jazyka vášho publika – teda do doplnku.

WordPress je štandardne systém s jedným jazykom. Komunita WordPress sa však inteligentne zintenzívnila, aby zaviedla množstvo doplnkov, ktoré dokážu efektívne prekladať.

Niektoré viacjazyčné doplnky WordPress sú prémiové, existuje však aj veľa bezplatných doplnkov, ktoré dokážu túto prácu efektívne vykonávať. Aj keď sa jednotlivé funkcie môžu líšiť v závislosti od doplnku k doplnku, spôsob, akým pluginy vykonávajú svoju prácu, je dosť podobný.

V podstate musíte nainštalovať program WordPress vo viac ako jednom jazyku a nainštalovať doplnok, ktorý sa presunie z jedného jazyka do druhého. A budete musieť nainštalovať súbory .mo pre požadované jazyky výberom toho istého jazyka, ktorý vás zaujíma.

Svoju stránku WordPress môžete viacjazyčným spôsobom upraviť rôznymi spôsobmi:

  • Vytvorí sa veľa príspevkov, každý pre jeden jazyk a všetky spolu spojené, čo znamená, že ide o preložené verzie.
  • Všetky jazykové alternatívy pre každý príspevok uložený v jednom príspevku.
  • Preklad je nasmerovaný na externý zdroj.
  • Udržiavanie viacerých lokalít, každý pre jeden jazyk a použitie doplnku, ktorý ping tam a späť.

Nezabudnite, že bez ohľadu na to, ktoré z vybratých viacjazyčných doplnkov WordPress vyberiete, budete zodpovední za pridanie obsahu v rôznych jazykoch na webovú stránku. Preklad nie je pre vás hotový. Ak je ponúkaný automatický preklad, nebude to až po značku, ale niektoré z nich vám môžu uľahčiť manuálne úpravy.

Musia sa preložiť všetky metaúdaje a všetky informácie do vlastných polí. To isté platí pre prílohy a obrázky. Niektoré doplnky to urobia automaticky. Pri preklade oblasti miniaplikácií venujte veľkú pozornosť. Môžete skúsiť Widget Logic plugin pre to. Dokáže zistiť jazyk a zmeniť ho aj pridaním podmienených príkazov.

Je tiež veľmi dôležité uistiť sa, že váš výber viacjazyčných doplnkov WordPress je kompatibilný s vašou témou. Ak si nie ste istí kompatibilitou (alebo si jednoducho nevyužijete službu, ako je napríklad služba, ako je napr. VaultPress).

Pokiaľ ide o pluginy viacerých miest, ponúkajú výhodu dvoch alebo viacerých webových stránok, každý pre jeden jazyk. Je to čistý spôsob udržiavania rôznych jazykových webových stránok, vyžaduje si to však aj technické znalosti na správu serverov a správu serverových prostriedkov.

Prezrel som niekoľko viacjazyčných doplnkov WordPress a vybral som si niektoré z najobľúbenejších doplnkov, ktoré si môžete vyskúšať. Začnime teda!

disclaimer: WPExplorer je pridružená spoločnosť pre jeden alebo viac produktov uvedených nižšie. Ak kliknete na odkaz a dokončíte nákup, môžeme uskutočniť províziu.

1. Weglot

Vizuálny editor Weglot Translate

Na prvom mieste je Weglot, ktorý je k dispozícii pomocou modelu freemium. bezplatný doplnok Weglot Translate je vynikajúcou voľbou pre vstupné stránky a malé webové stránky, zatiaľ čo aktualizované prémiové plány sú ideálne pre podniky a veľké weby. Ak chcete začať, všetko, čo musíte urobiť, je nainštalovať doplnok.

Ak používate Weglot, môžete si nechať preložiť svoje webové stránky v čase, ktorý je potrebný na prípravu šálky kávy. Stačí nastaviť zdrojový a prekladový jazyk a Weglot automaticky zistí a preloží text. Bezplatný doplnok vám umožňuje vytvoriť jeden preklad pre váš web, ale ak chcete svojim návštevníkom ponúknuť prístup do všetkých dostupných jazykov 60 a viac, musíte prepnúť na program Pro alebo vyšší.

Medzi ďalšie kľúčové funkcie patrí prístup k profesionálnym prekladateľom, užitočný doplnok Weglot Translate, ktorý zobrazuje jazykové vlajky v akejkoľvek oblasti pripravenej pre widget, SEO priateľské vyhradené prekladové adresy URL a prispôsobiteľné tlačidlo na prepínanie jazykov. Navyše, ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa doplnku alebo vašich prekladov, môžete sa obrátiť na tím Weglot prostredníctvom fóra podpory, ich priameho rozhovoru na mieste alebo prostredníctvom e-mailu – radi vám pomôžu, aby ste mohli pripraviť svoju viacjazyčnú stránku.!

2. WPML

Viacjazyčné doplnky WordPress: WPML
WPML je prekladový doplnok, ktorý široko používa komunita WordPress. Je vyvíjaný a prevádzkovaný spoločnosťou OnTheGoSystems a odhaduje, že viac ako 400 000 online stránok prevádzkuje WPML vo viac ako 100 krajinách a jazykoch. Doplnok obsahuje 40 možností jazyka a pomocou editora jazykov môžete pridať akýkoľvek iný jazyk.

Používanie WPML je jednoduché a nevyžaduje žiadne technické zručnosti. Kompletné API je zahrnuté pre integráciu s inými doplnkami a prekladovými systémami. WPML sa pravidelne aktualizuje, aby bol kompatibilný s aktualizáciami WordPress.

Každá jazyková verzia je uložená ako samostatný príspevok alebo stránka a potom spolu spojené. Doplnok zisťuje jazyk prehliadača. Potom pripojí a filtruje veľa funkcií WordPress a zobrazí webovú stránku v tomto jazyku. Pretože nedochádza k žiadnym zmenám v obsahu databázy, inštalácia a odinštalovanie doplnku je jednoduché.

URL sú čisté a všetky navigačné prvky sú preložené. Vďaka výkonnej funkcii správy prekladov môže tím prekladateľov spolupracovať naraz. Prekladateľské služby od ICanLocalize sú prístupné z palubnej dosky. Komentáre návštevníkov sú automaticky preložené. Miniaplikácia pre prepínanie jazykov, ktorá zobrazuje voľbu jazyka, môže byť umiestnená v ľubovoľnej oblasti miniaplikácie.

WPML je platený doplnok a sú k dispozícii 3 platobné plány – Viacjazyčný blog, Viacjazyčný CMS a Viacjazyčný CMS Životnosť. Vďaka službe Multilingual CMS Lifetime môžete uskutočňovať jednorazovú platbu vo výške 195 USD a využívať všetky svoje služby na celý život na viacerých webových stránkach..

Pomocou viacjazyčného blogu môžete prekladať príspevky, stránky, vlastné značky, kategórie, vlastnú taxonómiu a ponuky WordPress za 29 dolárov ročne. Bezplatné aktualizácie a podpora na jeden rok sú zahrnuté a poplatok za obnovenie balíka je 15 USD.

Pre ďalšie funkcie, ako je preklad vlastných polí, widgety, text v témach a správa doplnkov, podpora viacjazyčného elektronického obchodu, správa príloh vo viacerých jazykoch, správa viacerých prekladov, lepivé odkazy a navigácia v CMS, vyberte viacjazyčný CMS za 79 dolárov ročne. Ročný poplatok za obnovenie je 39 dolárov. Všetky balíčky ponúkajú bezplatnú podporu a aktualizácie a môžu byť použité na ľubovoľnom počte webových stránok.

3. TranslatePress

TranslatePress - preklad WordPress a viacjazyčný doplnok

Pre možnosť jednoduchého prekladu zvážte TranslatePress. Tento doplnok používa super ľahké rozhranie na písmo, vďaka ktorému bude preklad vášho obsahu hračkou. Najlepšie zo všetkého je, že tento doplnok funguje dokonca aj s tvorcami stránok, takže môžete preložiť vlastný obsah, ktorý ste už vytvorili.

Ak chcete začať, stačí nainštalovať bezplatný doplnok TranslatePress a začať pracovať. Kliknutím na tlačidlo „Preložiť lokalitu“ nastavíte svoj pôvodný jazyk a do svojho webu pridáte viac prekladateľských jazykov. Tento doplnok je hostený samostatne (čo znamená, že používa vaše vlastné zdroje na strane servera) a ponúka možnosti prekladu Google aj vlastného prekladu.

Medzi ďalšie kľúčové funkcie patrí integrácia API prekladača Google Translate, trieda css prekladových blokov, skrátený kód prepínača jazykov, podmienené zobrazenia, kompatibilita s WooCommerce a ďalšie.

prémiová verzia obsahuje doplnky pre rozšírené funkcie, ako napríklad viac jazykov, balík SEO na vylepšenie hodnotenia vyhľadávania, automatická detekcia jazyka používateľa a ďalšie.

4. Polylang

Viacjazyčné doplnky WordPress: Polylang
Ak chcete ísť viacjazyčne, ale nechcete sa ponoriť do vrecka, pozrite sa Polylang. Je to populárny doplnok s používateľmi WordPress a poskytuje dobrý úder pre bezplatný doplnok. Píšete všetky svoje veci – príspevky, stránky, kategórie a značky, rovnako ako vždy a potom z rozbaľovacej ponuky vyberiete jazyk, do ktorého chcete byť preložený. Nemusíte sa obmedzovať len na jeden jazyk, zvoliť ľubovoľný počet.

Preklad musí vykonať ručne editor stránok. Pre profesionálny a automatický preklad môžete vyskúšať preklad Lingotek. Poskytujú poloautomatické prekladateľské služby, ako aj prekladateľské pamäťové služby.

Médiá, ponuky, widgety, lepkavé príspevky, formáty príspevkov, informačné kanály RSS sa dajú preložiť. Výber jazyka je možné nastaviť v obsahu alebo v adrese URL. Ak chcete, priraďte každému jazyku iný názov domény. Poskytuje sa podpora RTL.

Doplnok môže automaticky zistiť jazyk v prehliadači. Prepínač jazykov je možné pridať do oblasti miniaplikácií alebo v navigačnej ponuke.

5. Transposh

Viacjazyčné doplnky WordPress: Transposh
Tento bezplatný doplnok má jednu hlavnú výhodu – obsah je automaticky preložený do jedného alebo viacerých z 92 jazykov. Preklady môžu byť preložené odkazy, značky, názvy, komentáre, RSS. To sa dosahuje prístupom k bezplatným zdrojom, ako sú napríklad Google Translate, MS Translate alebo Apertium backends. K dispozícii je aj profesionálny preklad (platené služby) z One Hour Translation.

Väčšina používateľov webu vie, že automatický preklad je takmer vždy až po značku. s Transposh, je možná manuálna úprava. A zmeny môžu byť uložené pre budúce použitie. Získate to najlepšie z automatického prekladu, ktorý šetrí čas a námahu a môžete ho manuálne vylepšiť. A môžete upraviť nastavenia tak, aby niektorí používatelia nemohli urobiť preklad, ak chcete takéto obmedzenia uložiť.

Externé doplnky sa prekladajú bez obťažovania súborov .po / .mo. Transposh podporuje RTL a preložené verzie sú prehľadateľné. Doplnok je tiež integrovaný do Buddypress.

Inštalácia je jednoduchá a na prístrojovom paneli musíte zvoliť požadované jazyky a pridať widgety. Prekladá sa iba vygenerovaná stránka. Miesto je preložené dynamicky namiesto pridania niekoľkých jazykových verzií. Okrem toho je možné preložiť aj obsah vytvorený pred inštaláciou doplnku.

6. Prekladač jazykov Google

Viacjazyčné doplnky WordPress: Prekladač jazykov Google
Žiadny článok o prekladateľských doplnkoch nemôže byť úplný bez toho, aby bol spomenutý Prekladač jazykov Google. Pomocou tohto doplnku môžete vložiť prekladací nástroj kdekoľvek na svojom webe pomocou skráteného kódu na stránky a príspevky. Na vaše stránky je umiestnené malé pole, na ktoré môžu používatelia kliknúť a zmeniť jazyky.

V nastaveniach je možné vykonať niekoľko úprav a môžete zobraziť alebo skryť konkrétne jazyky, ako aj panel s nástrojmi Google a značky Google. K dispozícii je 81 jazykových prekladov. Aby ste mohli preklad ručne upraviť, budete musieť upgradovať na prémiovú verziu, ktorá dosahuje 30 dolárov.

7. Prepínač viacerých miest

Viacjazyčné doplnky WordPress: Prepínač viacerých miest
Ak udržiavate rôzne webové stránky pre každý jazyk, budete potrebovať doplnok, ktorý dokáže ping tam a späť medzi webmi. Prepínač viacerých miest je dobrý výber pre tento druh prekladu. Pomocou tohto doplnku môžete spravovať obsah, značky a taxonómie.

Dobre sa kombinuje s doplnkom Mapovanie domén WordPress MU na prístup k viacerým webom na rôznych doménach na rovnakom serveri. Je to zadarmo a umiestni na stránku prepínač, na ktorom používateľ môže kliknutím zmeniť jazyk.

8. Viacjazyčný tlač

Viacjazyčné doplnky WordPress: viacjazyčná tlač
MultilingualPress je bezplatný doplnok dostupný na WordPress.org (dostupná prémiová podpora). Výborne sa spojí s programom WordPress Multisite a pomocou prispôsobiteľného miniaplikácie spája viaceré weby v rôznych jazykoch a obsluhuje viacjazyčný web WordPress..

Po vytvorení stránky musíte začať písať rôzne jazykové verzie obsahu vašich webových stránok. Nainštalujte doplnok a potom prepojte príspevky so zodpovedajúcim v novom jazyku. Po prepojení môžete zobraziť preloženú verziu príspevku na stránke Upraviť.

Správca jazykov ponúka 174 jazykov, ktoré môžete upravovať. Automatické vytváranie duplikátov obsahu v jazyku, ktorý vyberiete. A s prémiovou verziou môžete nastaviť rôzne jazykové možnosti pre frontend a backend a tiež upravovať bez prepínania lokalít.

Ak si prajete prerušiť používanie doplnku, prepojenia medzi webmi sa prerušia a stránky budú naďalej fungovať ako samostatné stránky bez straty údajov alebo obsahu..

9. Xili

WordPress Viacjazyčné doplnky: xili
Ak chcete usporiadať svoj obsah ako jeden príspevok pre každý jazyk, môžete zvážiť Xili. Poskytuje možnosť prekladu zvnútra príspevku. Môžete napísať príspevok, preložiť ho do viacerých jazykov a pridať widget, ktorý môžu čitatelia použiť na prepínanie medzi jazykmi.

Predtým, ako to urobíte, musíte vybrať jazyky zo zoznamu, ktorý je prístupný cez dashboard, a aktualizovať súbory .mo na serveri. Aktuálny používateľ uvidí oblasť správcu v jazyku podľa svojho výberu.

Po uverejnení príspevku obvyklým spôsobom ho znova skopírujte do iného príspevku, preložte ho a zverejnite tento preložený príspevok. Môžete to urobiť pre ľubovoľný počet jazykov.

Do svojho editora môžete pridať 3 užitočné miniaplikácie, ktoré zobrazia 3 zoznamy – jazyk, posledné príspevky a komentáre. Nastavenie doplnku vyžaduje určitú úpravu témy webu a niektoré technické znalosti sa ukážu ako užitočné.

10. Bogo

Viacjazyčné doplnky WordPress: Bogo
bogo je jedným z najjednoduchších doplnkov na preklad stránok WordPress. Vyberte si jazyk zo zoznamu jazykov, ktoré ponúka, a nainštalujte ho kliknutím naň. Inštalácia je automatická a dashboard sa objaví aj vo zvolenom jazyku. Ak chcete, zmeňte jazyky kliknutím na prepínač jazykov v hornej časti obrazovky.

Prepínač jazykov môže byť zahrnutý v oblasti miniaplikácií alebo na jednotlivých stránkach alebo príspevkoch. Jazyk je možné nastaviť na prístrojovom paneli alebo na stránke profilu. Na preklad môžete používať WordPress veľmi dobre Prekladateľský tím. Pre každý jazyk sa vytvorí samostatný príspevok.

11. q Preložiť X (odpisované)

Viacjazyčné doplnky WordPress: qPreložiť
qPreložiť X sa vyvinula z qTranslate, ktorého pôvodný autor opustil. Keďže sa neaktualizuje, nepodarilo sa synchronizovať s aktualizáciami WordPress. Iní vývojári vstúpili a upravili tento v podstate zvukový doplnok, čo najviac chránili backend a poskytovali opravy chýb a ich synchronizáciu s najnovšími verziami WordPress. Popri tom pridali nové funkcie.

Dobrým dôvodom, prečo ste si vybrali tento bezplatný doplnok, je to, že vám umožňuje udržiavať dynamický viacjazyčný obsah na vašom webe WordPress. Poskytuje tlačidlá na prepínanie jazykov na stránke úprav správcu. Po stlačení tlačidla sa na server neodošle žiadna požiadavka. Namiesto toho sa zmeny uskutočnia okamžite a lokálne v prehliadači. Všetky textové polia sa zmenia na zvolený jazyk. Alebo niektoré polia možno označiť ako viacjazyčné, nie nevyhnutne celé stránky alebo stránky.

Pre každú adresu URL používa jeden jazyk, čo vyhľadávačom uľahčuje ich nájdenie. S týmto doplnkom si musíte dávať pozor, je to, že jeho deaktivácia bude mať za následok príspevky so všetkými jazykmi uloženými do obsahu..

qTranslate X prichádza s množstvom vstavaných jazykov – angličtinou, nemčinou, čínštinou a niektorými ďalšími. Máte prístup k prémiovým prekladateľským službám z oblasti správy. Vývojári majú prístup k tomuto doplnku v úložisku Github a zdieľať vylepšenia.

Záverečné myšlienky týkajúce sa viacjazyčných doplnkov WordPress

Týmto sa uzatvára môj zoznam obľúbených viacjazyčných doplnkov WordPress. Mali by ste im skúsiť, ak skutočne chcete osloviť globálne publikum. Inštalácia a používanie nemusí byť kolískou, ale nie je ani také ťažké, ako by sa mohlo zdať. Dúfam, že vaše webové stránky budú čoskoro hovoriť v mnohých jazykoch!

Máte nejaké otázky? Alebo iné odporúčané viacjazyčné doplnky WordPress? Stačí zanechať komentár v sekcii nižšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me