WordPress vs Drupal: Ktorá je najlepšia platforma pre váš web?

WordPress vs Drupal: Ktorá je najlepšia platforma pre váš web?

Predtým, ako ho začnete stavať, urobíte jedno z najdôležitejších rozhodnutí o svojom webe.

Výber najlepšej platformy je rozhodnutie, ktoré ovplyvní všetky aspekty vášho projektu. Od svojho návrhu až po bezpečnosť a náklady na vývoj má každá populárna platforma svoje vlastné črty, ktoré ovplyvnia spôsob, akým pristupujete na svoje stránky.

Dve z najpopulárnejších (a najviac sa hádajúcich) platforiem sú WordPress a Drupal. V tejto príručke k WordPress vs Drupal sa podrobne pozrieme na výhody a nevýhody každej možnosti. Po prečítaní tohto článku by ste mali mať lepšiu predstavu o tom, ktorý z nich najlepšie vyhovuje vášmu projektu.

Úvod do WordPress

WordPress.org

WordPress je najobľúbenejší redakčný systém v okolí, na ktorý sa spolieha približne 31% všetkých webových stránok. Jeden pohľad na Trendy Google vám navyše ukáže, ako je populárny v porovnaní s obdobím Drupalu:

Trendy Google WordPress vs Drupal

WordPress obsahuje veľkú komunitu, ktorá poskytuje neoceniteľnú podporu mnohým typom webových stránok, ktoré môžete vytvoriť. V skutočnosti je možné použiť WordPress na vytvorenie čokoľvek od jednoduchého blogu po veľké spravodajské webové stránky, ako je CNN.

WordPress je určený pre široké publikum, čo znamená, že každý priemerný vývojár webu si môže prispôsobiť svoju vlastnú webovú stránku WordPress.

Je dôležité zdôrazniť, že výrazom WordPress máme na mysli slovo wordpress.org namiesto wordpress.com. V článku WordPress.com verzus WordPress.org sme sa zaoberali rozdielmi medzi nimi.

Pozrime sa stručne na niektoré z výhod a nevýhod používania WordPress:

Výhody WordPress

 • Tento softvér je voľne použiteľný
 • Môžete si ho prispôsobiť podľa svojich predstáv pomocou jeho tém a doplnkov
 • Je oveľa prístupnejší pre začiatočníkov
 • Môžete pridať zložité funkcie bez komplexného kódovania PHP
 • Jeho popularita znamená, že má veľkú komunitu priaznivcov
 • Existuje množstvo funkcií „out of the box“, s ktorými si môžete zahrať
 • Spravidla je lacnejšie vytvoriť webovú stránku používajúcu WordPress ako iné platformy

Nevýhody WordPress

 • Historicky predstavuje väčšie bezpečnostné riziko ako jej konkurencia
 • Ste zodpovední za jeho bezpečnosť a údržbu
 • Aj keď má veľa funkcií, úplne nezodpovedá Drupalovi – medzera sa však výrazne uzavrela
 • Jeho jednoduché použitie môže znamenať, že veľa webových stránok vyzerá neuveriteľne podobne

Úvod do Drupalu

Drupal

Všeobecne považovaný systém CMS pre vývojárov, Drupal má povesť najlepšej možnosti, ak hľadáte vytvorenie vysoko prispôsobenej webovej stránky..

V porovnaní s WordPress nie je Drupal zďaleka tak populárny. Napriek tomu, že existuje už dlhšie (od roku 2000), je zodpovedný za niečo vyše 2% (alebo približne 41 miliónov) všetkých webových stránok.

Na Drupal sa však spolieha množstvo významných webových stránok vrátane The Economist a NASA.

Výhody Drupalu

 • Ponúka najväčší potenciál pre prispôsobenie vašich webových stránok, ak potrebujete komplexný
 • Považuje sa to za bezpečnejšie
 • Má množstvo výkonných funkcií vrátane vlastných polí a zobrazení – tieto však teraz môžete využiť aj na WordPress

Nevýhody Drupalu

 • Vytvorenie vlastnej webovej stránky je drahšie
 • Existuje oveľa strmejšia krivka učenia
 • Aktualizácia vášho webu na najnovšiu verziu Drupal môže byť nočnou morou
 • Chýba používateľsky prívetivý obsah na vytváranie obsahu
 • Najflexibilnejšie funkcie spoločnosti Drupal, ako sú vlastné polia, si vyžadujú značnú investíciu v čase na implementáciu

Ceny za WordPress vs Drupal

Rozhodujúcim faktorom pri výbere vášho CMS budú náklady. Náklady na stiahnutie akéhokoľvek softvéru sú samozrejme dôležité. Ak však plánujete spustiť komplexnejšiu webovú stránku, budete chcieť zohľadniť náklady na vývoj, ktoré s ňou súvisia.

Náklady na WordPress

Inštalácia a vytvorenie webovej stránky s programom WordPress je zadarmo, náklady na vybudovanie komplexnejšej webovej stránky WordPress však stoja.

Zatiaľ čo väčšina doplnkov je zadarmo, existuje množstvo prémiových doplnkov, ktoré budete musieť zaplatiť, aby ste získali webovú stránku so zabudovanou funkciou. Vo všeobecnosti sa však u doplnkov, ktoré z dlhodobého hľadiska viac ako dokážu, vyplatia najviac 100 až 200 dolárov. Okrem toho, ak sa rozhodnete najať vývojára, musíte tiež zohľadniť tieto náklady.

Ďalšie náklady, ktoré treba zvážiť, sú náklady na hosťovanie vašich webových stránok. Všetky webové stránky WordPress sú hostené, čo znamená, že ich vlastníte. Ďalšou dobrou správou je, že likes Bluehost a WPEngine sú dostupné. Ak ani jeden z nich pre vás nefunguje, môžete si vybrať z mnohých ďalších skvelých možností hostenia WordPress.

Drupal náklady

Drupal je tiež bezplatným nástrojom, ale opäť bezplatný nástroj neznamená, že je vývoj bezplatný. Pokiaľ nie ste skúseným vývojárom, takmer určite budete musieť niekomu zaplatiť značnú sumu za vytvorenie vášho webu vzhľadom na zložitosť Drupalu..

Môžete si, samozrejme, zvoliť zostavenie svojej webovej stránky Drupal sami, ale aj keď môžete ušetriť peniaze, budete investovať značné množstvo času – najmä ak vaša znalosť vlastného kódovania chýba.

Asi najväčším problémom okolo Drupalu sú náklady na aktualizáciu. Webové stránky Drupal nie sú kompatibilné smerom dopredu, čo znamená, že pri vydaní novej verzie je potrebné ich kompletne prestavať. To sú vysoké náklady, ktoré sa mnohí vývojári rozhodnú zostať na zariadení Drupal 7 a nie na aktualizáciu na zariadenie Drupal 8. Aj keď by ste mohli ušetriť peniaze, zostávajú vám webové stránky so stále viac zastaranými funkciami..

Podobne ako WordPress, Drupal ponúka množstvo skvelých možností hostenia (vrátane Siteground & Cloudways), ktorá sa postará o všetky vaše požiadavky za prijateľné ceny. Každý hostiteľ má iné výhody v závislosti od typu webovej stránky, ktorú vytvárate, takže stojí za to nakupovať skôr, ako sa rozhodnete pre konkrétnu webovú stránku.

Porovnanie cien

Pokiaľ ide o budovanie profesionálnych webových stránok, WordPress je jednoznačne nákladovo efektívnejšou možnosťou. Či už to robíte sami alebo sa spoliehate na vývojára, budete investovať omnoho menej finančne aj časovo.

Okrem toho, pokiaľ ide o inováciu vašich webových stránok, WordPress vyjde oveľa lacnejšie. Náklady na prestavbu na WordPress sa spravidla pohybujú okolo polovice sumy ako na Drupale.

WordPress vs Drupal Themes

Váš web musí samozrejme fungovať dobre, ale to neznamená, že by ste mali zahodiť, ako vyzerá. Bez ohľadu na typ webovej stránky, ktorú vytvárate, budete chcieť postaviť robustnú tému.

WordPress

Adresár tém WordPress

WordPress Adresár tém má 3 700 bezplatných možností, vďaka ktorým si môžete prezerať a nájsť ten pravý pre váš web. Tieto témy sa navyše starajú o rôzne typy webových stránok, takže si určite nájdete ten, ktorý zodpovedá tomu, čo hľadáte.

Aj keď WordPress.org a nezávislí vývojári ponúkajú množstvo bezplatných tém WordPress, môžete si tiež zvoliť prémiovú tému. Prémiové témy sú ideálne, ak hľadáte možnosť s viacerými funkciami a možnosťami prispôsobenia. Okrem toho zvyčajne prichádzajú s pravidelnejšími aktualizáciami a lepšou podporou.

Ak sa rozhodnete investovať do jedného, ​​môžete sa spoľahnúť na množstvo tematických trhov, ako je napríklad ThemeForest, so skúsenosťami s poskytovaním skvelých a spoľahlivých tém pre všetky typy webových stránok. Len na ThemeForest si môžete vybrať z viac ako 11 000 prémiových tém WordPress.

Svoju tému si budete môcť ľahko prispôsobiť pomocou programu WordPress Customizer. Nástroj WordPress vám pomôže vykonať významné zmeny prvkov vašej stránky.

Drupal

Medzitým Drupal ponúka oveľa menej možností ako WordPress k dispozícii približne 2 700 tém. Nielenže vám chýba výber, ale mnoho z nich bude mať vlastné kódovanie. To znamená, že budete potrebovať vývojára, ktorý vám pomôže urobiť váš web atraktívnym.

Ak ste skúsený vývojár, potom je Drupal vynikajúcou možnosťou, pretože vo všeobecnosti nenabízí vopred nakonfigurované možnosti. Preto môžete presne určiť, ako bude vaša webová stránka vyzerať, bez toho, aby ste vybrali niektorý z vopred vybratých návrhov.

Porovnané témy

WordPress pre svoju úplnú rozmanitosť a množstvo možností porazil Drupala. Schopnosť okamžite implementovať návrhy „po vybalení z krabice“ a ľahko si ich prispôsobiť, uľahčuje cestu na dokončenú webovú stránku.

Ak však pracujete pre klienta so špecifickými požiadavkami na dizajn a zložitými technickými požiadavkami, potom je najlepšou voľbou Drupal.

Porovnanie funkcií a funkcií

Drupal spravidla vyhral túto konkrétnu bitku. Najnovší vývoj v programe WordPress však znamená, že ponúka mnoho funkcií, vďaka ktorým bol Drupal kedysi pôsobivý.

WordPress

Bežným mýtom v diskusii medzi WordPress a Drupal je, že do WordPress nemôžete pridať rovnakú úroveň funkcií. Vývoj doplnkov pre WordPress však znamená, že sa môžete veľmi priblížiť funkčnosti Drupalu. Nielen to, ale tieto zásuvné moduly WordPress môžete bezpečne používať s vedomím, že sa nebudete musieť dotýkať žiadneho PHP.

Vývoj nástrojov na zákazku

Informácie a sťahovanie

Vznik doplnkov, ako sú sada nástrojov a množstvo tvorcov stránok znamená, že teraz môžete pridať niekoľko rovnakých funkcií, ktoré poskytovali spoločnosti Drupal v tejto oblasti takú výhodu. Navyše, rozšíriteľnosť dátovej architektúry poháňanej týmito pluginmi znamená migrácia z Drupalu na WordPress je jednoduchšie, ako si myslíte.

Okrem toho ponúka WordPress tisíce ďalších doplnkov, ktoré obstarávajú širokú škálu funkcií bez ohľadu na stavanú webovú stránku. Jeden pohľad cez Úložisko WordPress ukazuje, aký rozsiahly je jeho katalóg. Ďalším skvelým spôsobom, ako zistiť, ktoré prémiové doplnky sú pre vás, je prehliadanie trhovísk, napríklad CodeCanyon.

Drupal

Namiesto doplnkov používa Drupal moduly na rozšírenie funkcií vášho webu a na doplnenie ďalších funkcií. S viac ako 40 000 modulov z čoho vyberať, spoločnosť Drupal historicky mala nad konkurenciou prevahu, pokiaľ ide o jej schopnosť pomôcť vám vytvoriť ideálne prispôsobené webové stránky..

Mnohé z najžiadanejších funkcií od vlastných polí po taxonómiu a prístup boli vytvorené pomocou Drupalu a jeho modulov. Ak potrebujete flexibilnú a rozšíriteľnú architektúru obsahu, Drupal bol tým najlepším CMS, na ktorý sa môžete obrátiť.

S touto úrovňou zložitosti však zostáva strmá krivka učenia, ktorú treba prekonať, ak z nej chcete získať to najlepšie.

Porovnanie funkcií a funkcií

Zatiaľ čo v Drupale bol raz jasný víťaz, WordPress zmenšil medzeru a dokonca ju predbehol v očiach niektorých vývojárov..

Mnoho funkcií, v ktorých Drupal vytvoril svoje meno, sa teraz dá kopírovať pomocou WordPress:

 • Vlastné typy príspevkov – Ak téma WordPress už neobsahuje vlastné typy príspevkov (napríklad Total už má portfólio, zamestnancov a referencie), potom doplnok ako Typy nástrojov vám môže poskytnúť metódu „podobnú Drupalu“ na vytváranie sekcií pre váš web v programe WordPress
 • Vlastné polia – obidve ACF a súprava nástrojov vám teraz umožňuje pridávať informácie do každého typu príspevku rovnako ako v prípade Drupalu
 • Taxonómie – Pomocou sady nástrojov môžete replikovať slovníky Drupalu a vytvoriť si vlastné kategórie
 • Access – Toolset môže stavať na 5 základných užívateľských rolách WordPress a vytvárať tak vlastné, ako v prípade Drupalu
 • Uverejňovanie vzťahov – Pripojte svoj obsah podobne, ako funguje entitná referencia v službe Drupal

Nielenže teraz môžete vytvárať všetky tieto funkcie na WordPress, ale sú možné aj bez zložitého kódovania PHP, čo znamená, že ich pridaním ušetríte značné množstvo času. To isté sa nedá povedať o Drupale.

Nový WordPress Gutenberg editor obsahu by mal uľahčiť pridávanie obsahu na vaše webové stránky pomocou metódy vytvárania blokov. však, Drupal Gutenberg je teraz k dispozícii aj potom, ako jeho tvorcovia preniesli editora do redakčného systému.

Áno, je možné tvrdiť, že Drupal je stále flexibilnejší a ponúka oveľa robustnejšie vlastnosti. Je však potrebné uviesť, že komplexná infraštruktúra Drupalu ponúka omnoho viac bolesti ako zisku. Ak nie ste ochotní investovať čas do učenia, ako kódovať tieto vlastné funkcie alebo peniaze vývojárovi, ktorý môže, WordPress je lacnejšou a ľahšou možnosťou.

Výkon a bezpečnosť

Bezpečnosť je stále jednou z oblastí, kde má Drupal výhodu oproti WordPress. Aj keď je jeho jadro bezpečné, problém pre WordPress spočíva v niektorých jeho rozšíreniach tretích strán.

Podľa a prieskum Wordfence, pluginy mali za vinu 55,9% všetkých kybernetických útokov. Našťastie použitie zdravého rozumu bude slúžiť najnaliehavejším bezpečnostným obavám okolo doplnkov. Obmedzte počet nainštalovaných doplnkov. Používajte iba doplnky, ktoré sú pravidelne aktualizované. A samozrejme ich udržiavanie v aktualizácii zvýši bezpečnosť vašich webových stránok.

Medzitým zostáva jeho bezpečnosť jedným z kľúčových predajných miest spoločnosti Drupal. Aj keď existujú príklady bezpečnostných obáv – nedávne Drupalgeddon 2 útok príde na myseľ – Drupal sa stretol s najmenším počtom útokov v porovnaní s WordPress a Joomla od roku 2005.

WordPress je bezpečný, ale vzhľadom na jeho popularitu bude vždy náchylnejší na útoky ako Drupal. Obe komunity rýchlo reagujú na akékoľvek obavy. Samotný počet doplnkov a motívov na WordPress však znamená, že musíte byť opatrní, aby ste sa vyhli stiahnutiu všetkého, čo je zle kódované. Aj keď sa vám nedarí dosiahnuť žiadnu z týchto možností, je pravdepodobnejšie, že vás Drupal ochráni pred porušením.

Podpora pre WordPress vs Drupal

Ak ste zaneprázdnení pevnými termínmi na spustenie vášho projektu, spoľahlivá podpora zákazníkov môže byť rozhodujúca pre zabezpečenie toho, aby vaše plány neboli oneskorené menšími problémami..

Podpora WordPress

Popularita WordPress po celom svete znamená, že existuje veľa vývojárov a dizajnérov pripravených vám pomôcť s akýmikoľvek vašimi obavami..

Zatiaľ čo centrálny podporný systém neexistuje, budete schopní nájsť odpovede na svoje nepríjemné otázky týkajúce sa internetu Podpora WordPress ako aj užitočnú dokumentáciu. Okrem toho budú mať prémiové témy a doplnky vlastné špecializované tímy podpory, ktoré vám pomôžu pri riešení akýchkoľvek problémov.

Drupal

Rovnako ako WordPress, aj Drupal je veľmi aktívny spoločenstvo ako aj jeho podpora sekcia, kde vás odborníci budú môcť rozprávať prostredníctvom akýchkoľvek pretrvávajúcich otázok. Nájdete tu tiež dokumentáciu, diskusné miestnosti a ďalšie zdroje, ktoré vám pomôžu.

Drupal’s Marketplace je ďalším skvelým zdrojom, kde sa môžete spojiť s profesionálnymi službami, ktoré zobrazujú históriu problémov, ktoré vyriešili. Aj keď si môžete byť istí, že dostanete najlepšie možné služby, za luxus by ste mali očakávať viac.

Porovnanie WordPress a Drupal

Programy WordPress a Drupal vám poskytujú vysokú úroveň špecializovanej podpory pre potreby budovania vašich webových stránok. Ako je tomu v prípade oboch, budete musieť utratiť o niečo viac za najlepšiu individuálnu službu, ale zvyčajne to stojí za to.

WordPress vs Drupal – ktorú platformu si vyberiete?

Aj keď obaja majú svoje výhody a nevýhody, je jasné, že hlavné výhody, ktoré si Drupal raz užíval, boli obmedzené.

Drupal je skvelá voľba, ak hľadáte zostavenie prispôsobenej webovej stránky, ale teraz môžete urobiť to isté s programom WordPress bez zložitého kódovania. Výskyt doplnkov, ako sú Nástroje a rôzne tvorcovia stránok, znamená, že teraz môžete vytvárať webové stránky „Drupal spôsobom“ bez stresu, ktorý s tým súvisí..

Ktorý CMS preferujete? Podeľte sa o svoje názory na WordPress vs Drupal v myšlienkach nižšie …

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me